Bilim şenliği açıldı

20.5.2015 19:49:1700:00:00

Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe belediyeleri işbirliğinde Malatya Bilim ve Çocuk Şenliği, düzenlenen törenle açıldı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Büyükşehir hizmet binası arkasındaki Fuar Çadırı’nda düzenlenen Bilim ve Çocuk Şenliği’nin açılış törenine Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, şube müdürleri ve öğrencileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Sabri Akın, Bilim ve Çocuk Şenliği ile bilim iletişiminin sağlanması, katılımcıların merak duygularının tetiklenmesinin amaçlandığını kaydederek, “Şenlikteki etkinlikler kapsamında Bursa, Eskişehir, Kocaeli büyükşehir belediyeleri ile İstanbul Sancaktepe Belediyesi bilim ve teknoloji merkezlerinin yanı sıra İnönü Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki TÜBİTAK dereceli projeler yer alacak. 70 etkinlik masasında bilimsel deneyler sergilenecek” dedi.

Çocukların bilim aşkına katkı sunacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, şenliğin önemine işaret ederek, “Çocuklarımız şenliği ziyaret ederek burada bilimsel deneylere şahitlik edecekler. İnşallah çocuklarımızın bilim aşkı, sevgisi, sevdasına bir katkımız olacak” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bugün burada bir Malatya fotoğrafı görüyoruz. Bu fotoğrafta Büyükşehir Belediyesi var, Battalgazi Belediyesi var, Yeşilyurt Belediyesi var, Milli Eğitim var, Üniversite var. Birlik beraberliği sergileyen bir fotoğraf. Aynı zamanda bilim ve ilim adına bu birlik ve beraberlik sergileniyor. İlgili tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın selamlarını ilettiğini kaydederek, “Başkanımız İl dışında olması hasebiyle bu programa katılamadı. Şenliğin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Malatya Bilim ve Çocuk Şenliği’nin açılış kurdelesi kesilerek, fuar alanı gezildi.

Ulusal Gazeteler
22 Ocak 2018 Pazartesi 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar