Lenovo’dan kadınlara destek

30.4.2015 20:11:4000:00:00

Türkiye’de yeni başlattığı “Değişen Benim” projesi ile kadınlara ve gençlere destek olan Lenovo Anadolu kadınlarını, başarılı ve girişimci kadınlarla bir araya getirerek teknoloji konusunda bilinçlendiriyor. Lenovo aynı zamanda proje kapsamında girişimci kadınlara maddi destek de sağlayacak

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

 Tablet ve Akıllı Telefon lansmanları ile 2015'e iddialı giren teknoloji devi ve PC pazarı lideri Lenovo’nun “Değişen Benim” projesi ile başlattığı Kadın buluşmaları kapsamında Adana’dan sonra ikinci durağı Malatya oldu. İlk olarak konuyla ilgili Doobletree by Hilton Otel’de basına açıklama yapan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı, Türk kadınının her anlamda daha bilgili olmayı ve desteklenmeyi hak ettiklerini söyleyerek, proje hakkında şu bilgileri paylaştı;

KADINLAR İÇİN OYUN YENİDEN BAŞLIYOR

“Aslında bu bizim için bir tercih değil zorunluluk. Geçtiğimiz yıl Lenovo için yeni ürün aileleri ile büyüme kat ettiğimiz önemli bir yıldı. Bu yıl ise kadın özelinde “Kadınlar İçin Oyun Yeniden Başlıyor” diyoruz ve “Değişen Benim” sloganıyla projemize başlıyoruz. Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji konusunda uzman konuşmacılarla kadınlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz.  Kadın ister evde, ister iş alanında olsun veya çocuğunun eğitiminde olsun teknoloji ile her zaman bir araya geliyor. Kadına verdiğimiz destek toplumsal, ekonomik ve bireysel anlamda bize mutluluk başarı ve refah artışı olarak geri dönecektir. Ayrıca kadınların kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz.

ÇALIŞMA GÜCÜNÜN %40’INI KADINLAR OLUŞTURUYOR

 Lenovo’nun dünyadaki 60 bin çalışanı arasında kadınlar, çalışma gücünün %40’ını oluşturuyor. Lenovo dünyada da WILL (Women In Lenovo Leadership) projesini yöneten ve kadınların yanında yer alan bir marka. Avrupa Başkanımız liderliğinde buluşup kadınların geliştirilmesi, mentorluk sistemleri, bölgesel rol modellerle kadınların ihtiyaçlarının ve yaşanan sorunların anlaşılıp çözüm üretilmesi ve farkındalık yaratılması üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizdeki birçok ülkede kadınlara yönelik farklı insiyatifler geliştiriliyor. Biz de Türkiye'de Anadolu şehirlerimizi ziyaret ederek kadın buluşmalarıyla kadınlara katkı vermekten onlara destek olmaktan ve farkındalık yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.  Ayrıca her şehirde ülkemizin geleceği için en önemli kaynağı olan gençlerimiz ile üniversitelerde buluşacağız. Başarılarıyla dikkat çekmiş iş dünyasının önde gelen isimlerini, üniversite gençleriyle bir araya getirerek, teknoloji ve liderlik üzerine keyifli konuşmalarla gençlere yeni bir vizyon kazandıracağız.”


 KADINLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Basın toplantısının ardından Dooble tree by Hilton Otel’de kadınlara bir araya gelindi kadın buluşmalarının konuşmacıları Teknolojik Anneler Grubu’ndan Derya Divrikli Gül ve kendi fikri olan internet sitesiyle kısa sürede büyük başarı yakalayan bikutumutluluk.com sitesi kurucusu Ayşe Şimsek oldular. Toplantıda Malatyalı kadınlara, web sayfası ve blog nasıl tasarlanır? teknoloji ve çocuk ilişkisi, sosyal medya kullanımı, internet güvenliği, internetten para kazanılır mı? gibi güncel konular hakkında bilgiler verildi. Son olarak İnönü Üniversitesi’nde “Yeni Bir Lider” ekibi ile gençlerle bir araya da gelen Lenovo ekibi, gençlerle iş dünyasının liderlerini bira araya getirerek onlara yeni bakış açıları kazandırdılar.  Malatya İnönü Üniversitesi’ndeki buluşmada “Değişen Benim” projesi kapsamında gençlere deneyimlerini aktaran konuşmacılar ise Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın ve Linkedin Türkiye ve Ortadoğu Eski Bölge Direktörü ve YeniBir Lider Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Babaoğlan oldular.

 

#DEĞİŞENBENİM HASHTAG’İ İLE TÜM TÜRKİYE DUYACAK

Malatya’dan sonra Gaziantep, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de kadın buluşmaları gerçekleştirecek olan Lenovo, işbirliği yaptığı “Teknolojik Anneler” ile kadınlarla teknoloji ve sosyal medya konulu sohbetler yapan Lonovo projesini #DeğişenBenim hashtag’i ile tüm Türkiye’de duyuracak. Kadın buluşmalarında kendi imkânlarıyla dünyaya açılmış ve uluslararası başarı kazanmış kadınlar da Lenovo’nun davetlisi olarak kendi hikâyelerini paylaşacaklar. Lenovo aynı zamanda proje kapsamında girişimci kadınlara maddi destek de sağlayacak.

 

Ulusal Gazeteler
23 Ocak 2018 Salı 1'inci Sayfamız
Reklam

Spor Toto Süper Lig Puandurumu

 

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar