• DOLAR
  7,9590
 • EURO
  9,3979
 • ALTIN
  487,63
 • BIST
  1,1799

Güzergâhlar Yeniden Düzenlensin

Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş, Babuktu bölgesine dolmuşların gitmemesi nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını ve bu mağduriyetin giderilmesini istedi

Güzergâhlar Yeniden Düzenlensin

Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş, Babuktu bölgesine dolmuşların gitmemesi nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını ve bu mağduriyetin giderilmesini istedi

Muhtar Celal Demirtaş,  Kiltepe Mahalle Muhtarı olarak Büyükşehir Belediyesinden Kiltepe mahalle hattında çalışan 10 minibüsümüzün 5 tanesinin Babuktu Mevkiine güzergâhı uzatmak için müracaat ettiklerini söyleyerek bu amaçla cevap beklediklerini ifade etti.  Yeniden İhale yapılacağı duyumlarını aldıklarını belirten Demirtaş; “Taleplerimizden sonuç alamazsak Mahalle sakinleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesine gideceğiz” dedi.

Babuktu Mevkiindeki vatandaşların bu konuda mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Demirtaş Belediyeden taleplerini şöyle dile getirdi. “Talebelerimiz, burada çalışan kızlarımız işten çıktıktan sonra Babuktu Mevkiine gelmeleri mümkün değil. İnsanlar çok mağdur durumda. Kiltepe hattındaki minibüsler akşam 9-10’a kadar çalışıyorlar. Vatandaşlarımız rahatça eve gelmesi için. Büyük bir mağduriyet içerisindeyiz. 5 tane minibüsümüzün 250-300 metre ilerideki kendi sokaklarımıza girmek için belediyeye dilekçe yazmama rağmen başvurumuz olumsuz karşılandı. Önümüzdeki süreçte inşallah iyi şeyler bekliyoruz. Yetkililerden bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Biz inanıyoruz Büyükşehir Belediye Başkanımız konuya vakıf değil. Bizim mağduriyetimize vakıf olsa, bu mağduriyetin giderilmesi için Kiltepe’nin diğer sokağına da girmesi için mücadele edecektir.  Mahalle minibüslerimizin duvarlarında Kiltepe yazan mahalle halkına hizmet verebilmesi için Büyükşehir Belediyesinden güzergâh uzatılmasını talep ediyoruz.”

Güzergah’ın uzatılmasını isteyen Muhtar Demirtaş mahalle halkının rahatlamasını isteyerek; “Kiltepe hattındaki minibüsler Kiltepe Mahallesi Kiltepe Caddesi 89 numaranın önüne kadar hattımız var.  Mevzu bahis olan yer 250-300 metre ilerisi köprünün karşısı. Orada bir minibüs güzergâhı yoktur. Sadecde MOTAŞ saat 6:30’dan 8:30’a kadar Canlı hayvan borsası adı altında 40 dakikada bir sefer düzenliyor. Bu şekilde yetersiz kalıyor. 40 dakikada bir olduğu için MOTAŞ’da zarar ediyor. Ama bizim minibüsler girerse, hem halkımız rahat edecek hem de MOTAŞ rahat edecek. Bu konuyu gelip burada görsünler masa başında karar verilmez. Merkezden Kiltepe Babuktuya kadar gitmesini istiyoruz. Minibüs güzergâhını 2’ye böldük. Kiltepe 1 numara, ilçe terminali 2 numara. İlçe terminalinin Babuktu Mevkine uzatılması istiyoruz. Hiçbir minibüs geçmiyor oradan. Orası kör noktadır. Oradaki insanlar unutulmuş, ötelenmiş mağdurdur. Niye mağdur olsunlar ki sadece 250 metre gidecek, çocuklarımız, kadınlarımız ve insanlar mağdur olmayacaklar. Bizde diğer yerlerdeki aldığımız hizmetlerin aynısını devlet büyüklerimizden istemek bizim hakkımız. Hakkımızı alırız” şeklinde konuştu.

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber