• DOLAR
  7,0172
 • EURO
  8,3547
 • ALTIN
  460,19
 • BIST
  1,1858

“Güvenli Okul” Türkiye’ye örnek Oldu

Kazım Karabekir İlkokulu’na Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’ verildi. Güvenli okul Projesi ise Türkiye’ye örnek oldu

“Güvenli Okul” Türkiye’ye örnek Oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 35 okulun katılımıyla 2017 yılı Ağustos ayında başlayan ve ’44 Güven Çocuk İşbaşında’ projesi 2018 yılı Nisan ayında tamamlanarak hayata geçirildi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte proje elamanları tarafından 35 okulun kalite temsilcilerine Kazım Karabekir İlkokulunda İş sağlığı ve güvenliği konulu eğitim verildi. Bu amaçla da il sınırları içinde yer alan okullara ise talepleri halinde rehberlik amaçlı eğitimlerin de devam ettiği belirtildi. ‘Güvenli Okul 44 Güven Çocuk İşbaşında’  projesi Okul idareci ve öğretmenlerinden Orhan Tokmak, Arzu Ateş, Demet İncebay, Hatice Akyüz nezaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret eden öğrenciler, İl Müdürü Tatlı’ya Kazım Karabekir’in hayatını anlatan Kitap ve kitap ayraçları,  baret ve önlük hediye ederek projeleri hakkında bilgiler verdiler. Başarılarından ve Türkiye’ye örnek bir çalışma sergilediklerinden dolayı Başta okul idaresi olmak üzere öğretmen ve öğrencileri kutlayarak onlara çeşitli hediyeler verdi.

DİĞER OKULLARA ÖRNEK OLDUNUZ

Öğrencileri kabulünde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise başta öğrenciler olmak üzere projeye destek veren öğretmen ve okul idarecilerini kutladı. İlimizdeki diğer okulların da projedeki uygulamaları incelemelerini isteyen il müdürü Tatlı, şöyle konuştu. “Okullarda güvenli bir okul ortamı oluşması, okul içinde kurallara uyulması, çok önemlidir. Okul güvenliği, Okul temizliği, Kantinlerde satılması gereken gıdaların sağlıklı olması, okul, aile, öğretmen, öğrenci birlikteliği hakikaten çok önemlidir. Yapmış olduğunuz bu örnek projenizden dolayı sizleri kutluyor tebrik ediyorum” diye konuşarak, kantinlerdeki yiyeceklerin da sağlıklı olması konusunda uyarılarda bulundu. Öğrenciler tarafından kendisine hediye edilen Baret ve yeleği giyerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Tatlı,  öğrencileri çalışmalarından dolayı ödüllenirdi. Kitaplığından öğrenenlere de kitap hediye eden İl Müdürü Tatlı, bu tür örnek çalışmaların diğer okullar tarafından da örnek alınarak uygulanması gerektiğini hatırlattı.

A. Vahap Kaygusuz

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber