• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02

Gürkan Minibüsçü Esnafının İlk Kıyafetlerini Hediye Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan geçtiğimiz ay içerisinde minibüsçü esnafına verdiği sözü tutarak ilk kıyafetlerini karşıladı. İçinde pantolon, gömlek, ayakkabı ve kravattan oluşan 265 takım giyim eşyası Koyunoğlu Mahallesi minibüs durağında düzenlenen törenle şoför esnafına verildi

Gürkan Minibüsçü Esnafının İlk Kıyafetlerini Hediye Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan geçtiğimiz ay içerisinde minibüsçü esnafına verdiği sözü tutarak ilk kıyafetlerini karşıladı. İçinde pantolon, gömlek, ayakkabı ve kravattan oluşan 265 takım giyim eşyası Koyunoğlu Mahallesi minibüs durağında düzenlenen törenle şoför esnafına verildi

Düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Özer, Zabıta Daire Başkanı Hüseyin Hanbay, Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce ile şoför esnafı katıldı.  Tören öncesi konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yapılan bu çalışmanın Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma olduğunu kaydederek şöyle konuştu. “Hakikaten Malatya Minibüsçüler odası ve üyeleri, Türkiye’ye örnek bir davranış sergilemektedir. Göreceksiniz bugün burada atılan bu adım yarın Türkiye’ye rol model olacak. Ülkemizde minibüsçü esnafı ile ilgili bazen zaman zaman genel anlamda olmasa da, kısmi anlamda olsa olumsuz imaj olduğu şeklinde bir kanı var. Ama biz bu kanıyı kaldırmak durumundayız. Malatya’nın minibüsçü, otobüsçü, halk otobüsçü esnafı da kibarlığıyla, nezaketiyle topluma örnek olması yetmiyor. Bsuradaki davranış Türkiye geneline rol model olması noktasında bir tavır sergileniyor.” Gürkan konuşmasının devamımda ise şu ifadeleri kullandı. “Bugün, Koyunoğlu minibüs durağında özellikle kravat, gömlek, ayakkabı, pantolon ve ceket bir şekilde halkımıza hizmet etme olgusu tek tipçilik anlayışın sonucu değildir. Topluma hizmet sunmanın ve saygının bir tezahürü olarak değerlendirmemiz lazım. Malatya’daki minibüsçülerimizin farklı ve farkındalık oluşturduğunu gördük. Müşteri memnuniyetini anlamak açısından minibüslerde yapmış olduğumuz seyahatlerde hakikaten müşterilerin minibüslerdeki memnuniyetin üst sekmenlerde olduğunu görüyoruz. Bu sadece Malatya’ya mahsus bir şeydir. Buda odamızın şoför esnafımıza belirli bir nitelik ve insanlara davranış kalıpları açısından önemli bir kazanımdır. Ben inanıyorum ki, bugün burada başlattığımız 265 minibüsçü arkadaşımıza ilk jesti biz yapalım dedik. Bu çalışma Malatya’nın gelişmişlik ve eğitim göstergesinin çok üst seviyelerde olduğunun en temel göstergesidir. Bu kılık kıyafet kendi kişilerin saygısının ötesinde, karşıdakine ve müşteri memnuniyeti esasına dayanan bir anlayışa tezahür edecektir.  Bu tutum ve davranışları hem müşteriye bir güven telkin edecek, hem müşteri niteliği açısından yoğun bir taleple karşılanacak. Malatya’nın farklılığının fakında olunması noktasında Topluma ve Türkiye’ye bir mesaj vermek durumundayız.”

Tek kıyafet projesi ile ilgili gazetecilerin sorularını de cevaplayan Başkan Gürkan; “Kıyafetler konusunda bir öneri getirdiklerinde, kıyafetlerini biz alalım dedik. Ama diğer çalışmaları kendileri yapacaklar. Neticede burada müşteri memnuniyetini esas alan bir yaklaşım sergilenmemiz lazım. Her sektör, disiplin, her ticari kuruluş, müşteri memnuniyetini esas alan ve insan odaklı hizmet etme anlayışını kendisine prensip edinmesi lazım. Malatya’ya geldiğinde, Malatya’nın minibüslerine bindiğinde sanki kendi evladının, kardeşinin arabasına binmiş gibi o rahatlığı hissettirmemiz lazım.

Dağıtım öncesi konuşan Oda Başkanı Mesut İnce, Başkan Gürkan’ın her zaman verdiği sözün arkasında durduğunu belirterek, minibüs esnaflarının tamamının da Selahattin Başkanın yanında olduğunu kaydetti. 233 araç ile  27 hatta hizmet verdiklerini  ifade ederek günlük 300 bin yolcu taşıdıklarını vurguladı. İnce konuşmasında şunları söyledi: “Bugün itibariyle Malatya’da 27 hatta çalışan, 233 minibüs şoförümüzün ve hareket memurlarımızın önümüzdeki hafta itibariyle tek tip kılık-kıyafet yönetmeliğine geçecekler. Bu yeni sitemin Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın esnaflarımıza verdiği destekle sorunları tek tek çözüme kavuşturuyoruz. İnşallah Malatya’mıza daha kaliteli, güvenli ve konforlu hizmet sunabilme adına bizler de Belediye Başkanımızın her zaman yanında olacağız” diye konuştu.

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber