• DOLAR
  5,4653
  % 0,36
 • EURO
  6,1959
  % 0,42
 • ALTIN
  228,8879
  % 0,02
 • BIST
  104.595
  % 1,25

Gün Uyanma Günüdür!

Norsin Ilim Yayma ve Tasavvuf Dernegi Baskani Remzi Katkat, son dönemlerde meydana gelen terör olaylarina tepki göstererek, Bugün tüm Islam aleminin siginagi olan ülkemiz parçalanmaya çalisilmaktadir. Bugün uyanik olma tuzaga düsmeme günüdür." dedi

Gün Uyanma Günüdür!

Son zamanlarda ülkemizde ve Ortadogu'da meydana gelen terör olaylarina tepkiler dinmek bilmiyor. Bu çerçevede Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde basin açiklamasi yapan Norsin Ilim Yayma ve Tasavvuf Dernegi, terörü kinadi, sehitlere rahmet diledi. Dernek adina konusan Remzi Katkat, su ifadelere yer verdi;

 ÜLKEMIZ HAIN SALDIRILARIN HEDEFINDE

  "Hain saldirilarin hedefi olan ülkemizi korumak ugruna sehitlik mertebesine ulasan tüm asker ve polislerimize, Kâbe-i Muazzama 'da meydana gelen vinç kazasinda sehit olan tüm haci adaylarina yüce Allah'tan rahmet yakinlarina sabr-i cemil niyaz ederiz. Yüce Allah'in Kur'ani Kerim Enfal 73. Ayette "Kâfirler de aslinda birbirlerinin dostlari ve yardimcilaridirlar. Eger siz de öyle yapmazsaniz, yeryüzünde büyük bir fitne ve fesat çikar." Buyurarak en az kafirler kadar birbirimize dost olup yardimlasmadigimiz zaman yeryüzünde büyük bir fitne ve fesat çikacagini bildirmesine, Kainatin Efendisi'nin (sas) Ey!Allah'in kullari kardes olunuz, benden sonra birbirlerinizin boyunlarini vuracak kafirlere dönmeyiniz ikazlarinin suuruna varamamanin neticesi olarak bugün ülkemiz sehit haberleri ile sarsilmakta ve bunun neticesinde vatan bedeninin akcigerleri olan Kürtler ve Türkler asabiyetçilik hastaligi ile birbirlerine kirdirilmaya çalisilmaktadir.

 ISLAM TARIHI YERINE IRK ÜSTÜNLÜGÜNE DAYANAN UYDURMA TARIH OLUSTURDULAR

 Malazgirt savasi ile hatta daha evvelinden baslayan Islam kardesligi bilinci ile sonunda Viyana kapilarina dayanan, kâfiri kendi diyarinda hapseden Islam dünyasinin yigit evlatlari bir gecede Islam'a ait ne varsa ortadan kaldirma hareketi ile birlikte sanki aralarinda düsmanlik varmis pozisyonuna getirildi. Zina eden, içki içen, kumar oynayan ama kalbi temiz laik Müslüman tiplemesi ortaya çikarildi. Bir gecede Anadolu insani okudugunu anlamayan, konustugunu yazamayanlar haline getirilerek, Islam tarihi ve Islam'la ilgili ne varsa ortadan kaldirilmaya çalisilarak yerine irk üstünlügüne dayanan uydurma tarihler ve batil ideolojiler monte edilmeye çalisildi. Tüm bunlarin sonucunda menfaatsiz ve asil Islam kardesligi/birligi dagitilarak bugünlere gelinmistir.

 TÜRKIYE ISLAM ALEMININ SIGINAGIDIR

 Bugün tüm Islam aleminin siginagi olan ülkemiz parçalanmaya çalisilmaktadir. Bugün uyanik olma tuzaga düsmeme günüdür. Milyarlarca dolar petrol gelirine sahip Arabistan, Iran gibi ülkelerin bir tek Suriyeli siginmaci kabul etmemesi manidardir. Tek dertleri mezheblerini ihraç etmek olan sözde Islam ülkeleri, paramparça edilen Islam cografyasinda ümmetin menfaatlerini korumak yerine kendi mezheb ve mesreblerine göre devlet kurma mücadelesine girmislerdir. Bu oyunlarla parçalanan Irak. Afganistan, Çeçenistan, Dogu Türkistan, Libya, Misir, Suriye'den, orada yasamaya çalisan Müslüman'larin halinden ders almayacak miyiz. Ayni yilan deliginden daha kaç defa isirilacagiz.

   MESCID-I AKSA KIRLI POSTALLARLA ÇIGNENIYOR!

 Aziz Müslümanlar biz bu asabiyetçilik fitnesi ile mesgulken Yahudi etrafi mübarek belde kilinan Mescidi Aksa'nin minberini kirli ve kanli postallariyla çignemektedir. Mescidi Aksa'yi bu ümmetin serefli, imanli kadinlari korumak durumunda kalmistir. Konstantiniye Fatihi Sultan Mehmed Han'in torunlari, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin torunlari olarak Islam kardesligini yasama geçirmedikçe degil Mescidi Aksa bütün minberlerimiz kafirlerin postali ile çignenecektir. Su an kendini dokunulmaz ve kudretli sanan Israil; kölesinin devesinin yularini tutarak Kudüs'ü teslim alan Hazreti Ömer'in yolunu yol edinen Mü'minler bugün halen varlar kiyamete kadar da var olacaklar. Sizin bütün kirli oyun ve aldatmacalariniza ragmen Selahaddin Eyyubi'nin ve Sultan Fatih'in torunlari tekrar Mescidi Aksa'yi isgalden kurtaracak ve o minberde omuz omuza Allah'in huzurunda saf tutacaklardir.

 KAFIRIN TUZAGINA DÜSMEYIN!

 Bu topraklarin gönlü iman dolu yigit evladlari bu fitnenin durdurulmasinin yolu sokaklardan degil bir mescidde, camiide, dergahta bir Kürt'le, bir Türk'le, her milletten Müslümanlarla omuz omuza Allah'in huzurunda durmaktan geçer. Bu topraklarda halklar yoktur, Islam milleti ve digerleri vardir. Gelin hep birlikte Kur'anin rehberliginde Peygamber efendimizin (sas) önderliginde birlik olalim. Kafirin tuzagina düsmeden elbirligi ile ülkemizin ve tüm Islam aleminin ayaga kalkmasina vesile olalim. Çare batil ideolojilerde degil Kur'an ve sünnettedir.
Yüce Allah'in "Mü'minler ancak kardestirler, öyleyse kardeslerinizin arasini düzeltin. Allah'a karsi gelmekten sakinin ki size merhamet edilsin. Emrine, Peygamber efendimizin (sas) "Iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmis olmazsiniz. Birbirinizi sevmek için de aranizda selami yayiniz Birbirinize haset etmeyiniz. Birbirinize hasim olmayiniz. Birbirinizin arkasindan çekistirmeyiniz. Ey Allah'in kullari! Kardes olunuz! Çagrisina cani gönülden ittiba edelim."

                                                                 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber