• DOLAR
  6,2336
  %0,54
 • EURO
  6,8843
  %0,92
 • ALTIN
  316,49
  %-3,02
 • BIST
  7,9982
  %-0,02

Güder, Gençlerle Buluştu

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından düzenlenen “Birlik ve Beraberlik Buluşması” Kapsamında Beşincisi düzenlenen programa konuk olarak Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder katıldı. Gençlere tavsiyede bulunan Güder, “Her biriniz evinizi, sokağınızı, mahallenizi, ilçenizi, caddenizi, ilinizi, Türkiye’yi dönüştürebilecek bir potansiyele sahipsiniz. Bunun başlangıçta farkına varmanız lazım.” dedi

Güder, Gençlerle Buluştu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise şunları belirtti “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi her alanda destekliyoruz ve her zaman gençlerin yanındayız. Birçok faklı konulara değinen Başkan GÜDER gençlere yönelik konuşmalarında ilimizi ve ülkemizin geleceği için sürekli çalışmalıyız. Gençler bizim için çok önemlidir. Gerek eğitimlerinizde ve gerek sporda başarılı olmak istiyorsanız sürekli çalışmalısınız. Başarının yolu çalışmaktır. Birçok konulara temas eden Başkan GÜDER birçok yaşanmış hikâyeler ile gençlerin ufkunu açtı ve gençlerin kalplerine dokundu. Konuşma sonunda bu anlamlı programı gerçekleştiren Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz ve yönetimine teşekkür ederim ayrıca bu salonu dolduran siz gençleri tebrik ediyorum” dedi.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de, gençlere önemli nasihatlerde bulunarak, “Bizim hedeflerimizin olması lazım. Hiç bir şeyin emeksiz, karşılıksız olmadığını ifade etmeye çalışıyorum. 2001’de bir siyasi partiye gireceksiniz. 17-18 yıl bir fiil emekleyerek hizmete devam edeceksiniz. Siz samimi olursanız, gayretli olursanız Allah size yardım eder. Bedel ödemeden bir şeylere sahip olursanız, emin olun çabuk bir şekilde elinizden kayıverir. O yüzden biz emek harcayacağız. Bu ülkeyi bize teslim edenler,  emek harcadılar. Bedel ödediler. 90 binler Sarıkamış’ta şehit oldular, 120 binler Çanakkale’de şehit oldular. Ve bugün halen Türkiye’de bedel ödüyoruz. Burada yaşama adına bedel ödüyoruz. Bugün Irak sınırın 4 tane kardeşimiz şehit oldu. Evet, bedel ödüyoruz ve bedel ödemeye de devam edeceğiz. Biz bir emanet aldık. Öğretmenlerimiz, sınıflarda şunu söylerlerdi. ‘Sizden önceki nesiller,  size bir emanet teslim edecek.  Emanet çok önemlidir. Emaneti aldığınız gibi verilmesi gereken yere götürüp teslim etmeniz lazım’ Hepimizin okuması lazım.  Biz bilge insan olacağız. Çünkü ecdadımız dünyayı idare ederken,  okumayla idare etti. Her biriniz çok kıymetli ve değerlisiniz. Her biriniz evinizi, sokağınızı, mahallenizi, ilçenizi, caddenizi,  ilinizi, Türkiye’yi dönüştürebilecek bir potansiyele sahipsiniz. Bunun başlangıçta farkına varmanız lazım” ifadelerini kullandı.

Program ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz şunları söyledi: “Malatya Gençlik Federasyonu olarak düzenlediğimiz ‘’Birlik ve Beraberlik Buluşması ‘’Beşincisi düzenliyoruz. Her programımıza farklı konukların davet edildiği buluşmaya gençler ile birlikte Malatya için el birliğiyle daha güzel günlere taşımak. Amacımız gençlerin daha huzurlu, daha mutlu, daha güzel bir gelecek için farklı Etkinlikler ile gençlerin sosyalleştirmek ve bilgilendirmek. Daha duyarlı bilinçli bir gençlik için her platformda mücadelemiz devam edecektir. Bizim için ve herkesim için çok önemlidir. Çünkü gelecek gençlere emanet olacak geleceğin yöneticileri geleceğin eğiticileri gençler olacaktır. Siz gençlerde sonraki nesilleri yetiştireceksiniz. Bu anlamda şuan lisede okuyan tüm gençler 2023 seçimlerinde oy kullanacaksınız. Ülkemiz için 2023-2053 ve 2071 vizyonu çok önemlidir. Ülkemizi her alanda ve her anlamda en iyi yerlere taşımak için gece gündüz demeden çalışmalıyız.  Bu anlamda en büyük gücümüz gençlerdir. Malatya gençlik federasyonu olarak yazın Malatya’mızdan tüm ilçelerine geziler düzenleyeceğiz.”

Ayrıca bizleri ve gençleri kırmayıp programımıza katılan başta Battalgazi Belediye Başkanı Osman GÜDER beye, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi ERGÜL, değerli dernek başkanlarına, katılım sağlayan herkese ve şükranlarımı sunuyorum “dedi.Program sonunda Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz ve Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi ERGÜL ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder beye ayrı ayrı teşekkür belgesi taktim ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber