• DOLAR
  6,0497
  % 0,37
 • EURO
  6,7582
  % 0,35
 • ALTIN
  247,9875
  % 0,14
 • BIST
  85.310
  % -1,68
Nedim Oğuz
Nedim Oğuz
nedim.oguz@malatyasonsoz.com.tr
GÜCE TAPINMAK.!
 • 0
 • 384
 • 07 Eylül 2018 Cuma
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

İnsanın  Gücü ele geçirme Arzusu var olduğu sürece gücü Kutsayıp güce Tapındığı sürece Dünya’da zulüm hiç bitmeyecek var olmaya devam edecektir.

Güç beraberinde Zenginliği, Şöhreti, İmtiyazı ve Arzuları gerçekleştirmeyi temsil ettiği için vaz geçilmez olandır. İyi bir Meslek ve Kariyer yapma arzusu beraberinde gücü getireceği için İnsanlar hep bunun peşinde koşarlar. Bunun için bir çok Kız evleneceği Erkekte Zenginlik arar. Ne olmak istiyorsun büyüyünce diye sorulduğunda bir çocuğa hep kendsine güç sağlıyacak meslek isimleri sayar. En rahat koltuklarda, en iyi Makamlarda en güzel imkanlarda hep güçlüler yaşar. Oysa her gücün hikayesinde bir diğerinin sırtını basamak yapma vardır. Yapılan Lüks Villalarda, Görkemli Ev ve Saraylarda, en güzel yemeklerde, miss gibi kokan Ekmeklerde, ve dahi gözün göre bildiği tüm muhteşemliklerde Emekcilerin,  İşcilerin alın teri ve göz yaşı vardır. Onlar yaparlar, onlar ortaya çıkarırlar ama onlara düşen bir hiç iken oralarda hep güçlüler yaşar. Ama kimse işci olmaya, Fırıncı olmaya, Aşcı olmaya kimse önemsemez.  Kısacası ERDEM’li olmak ile Güçlü olmak arasında tercih kullandığında insanlar hep gücü seçerler, gücün yanında olurlar güce ulaşmanın gayreti ve çabası  içinde olurlar.Gücün masum olmadığını bildikleri halde gücü hep üstün tutar insanlar, güçlüleri onura ederler, onlara saygıda kusur işlemezler. Hikaye o ya bir Baba Evladına oğlum ben sana Kral olamazsın demedim, ben sana adam olamazsın dedim” der. İşte insanlık Adam olmayı öğrenemediği müddetçe  Adam olanı üstün tutmadıkça, Adam gibi Adamlara yer vermedikce peşine takıldıkları gücün kölesi olmaktan kurtulamayacaklar ya ona kölelik  edecekler yada o güç e sahip olduklarında zulüm etmeye kendileri devam edecekler.  Bunun için sokaktaki bir homoseksüel, transeksüel aşagılanıp hor görüldüğü gibi, Bunun için Bülent Ersoylar saraylarda konuk edilecek Bunun için Zeki Mürenler taçsız kıral diye çağrılacaklardır. Bunun için en cüretkâr sahnelerde çırılçıplak soyunup insanların gözünün önünde yatağa girip her haltı işleyen sözüm ona sanatçı müsveddeleri büyük paralar  kazanacak ama yaptığı sanat sayılacak imrenilen kimseler olacak, bunun için evini geçindirmek ve çocuklarını doyurmak yani yokluğun ve yoksulluğun zorladığı veya zorunda kaldığı için suç işleyen  kadınlar afedersiniz o…….  olarak anılacaktır. İnsanlar gücü kutsadıkları için ahlakı da güçlünün davaranışları içinde tarif edecek onu masumlandıracak bir şekilde anlamlandıracak ve kendine örnek almaya devam edecek.

Bugün başımıza gelen en büyük felaket yaradılış gayesini unutmamızdır. Çünkü amaçsız ve anlamsız çabalarla bir ömür tüketiyoruz. Yaşadığımız şu bunalımlı çağda hastalığın tedavi edilmesi için önce teşhisin iyi  konulması lazım. İnsan mademki bir amaç için yaratıldı, yoktan var eden Allah’a ,İnsanlara, Topluma , Tarihe ve kendimize karşı sorumluyuz bu sorumluluğu yerine getirmek’de en öncelikli görevimiz olmalıdır. Bizim Allah’ın kucaklayıcı rahmetine hakikat ve Adaleti öngören ilahi tebliğe ve peygamberin yol göstericiliğine hava ve su kadar ihtiyacımız vardır. Çünkü Allah(cc) yeryüzünde insanlar arası Adil ve dengeli bir iktisadi nizamın tesis edilmesini bizden istemekte ve bu görev de hakkıyla yerine getirmek bizlere düşmektedir.

Bu istenilen nizamda Hak, Hukuk Adalet sağlanması ile ortaya çıkacak olan kaliteli Erdemli bir nesille üste bahsedilen tüm olumsuzluklar ortadan kalkacaktır ve Tarih bunun örnekleriyle doludur…!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber