• DOLAR
  6,8627
 • EURO
  7,7740
 • ALTIN
  397,05
 • BIST
  1,1300

Glazyev: “kredi Derecelendirme Kuruluşları Abdyi Yükseltmek, Rusyayı İse Küçük Düşürmeye Yarayan Kuruluşlardır”

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN’İN DANIŞMANLARINDAN OLAN SERGEY GLAZYEV, “KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI ABD’Yİ YÜKSELTMEK, RUSYA’YI İSE KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE YARAYAN KURULUŞLARDIR” DEDİ.

Glazyev: “kredi Derecelendirme Kuruluşları Abdyi Yükseltmek, Rusyayı İse Küçük Düşürmeye Yarayan Kuruluşlardır”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanlarından olan Sergey Glazyev, “Kredi derecelendirme kuruluşları ABD’yi yükseltmek, Rusya’yı ise küçük düşürmeye yarayan kuruluşlardır” dedi.

Rusya ekonomisinde son dönemlerde yaşanan sorunlara dair açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanlarından olan Sergey Glazyev, kredi derecelendirme kuruluşlarına sert tepki gösterdi. Glazyev, “ABD’li kredi derecelendirme kuruluşları son derece ABD’yi yönetenlerin kararlarına bağlı. Bu kuruluşlar ABD söz konusu olduğunda iyi dereceler gösterip Rusya söz konusu olduğunda düşük dereceli saptamalar yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

“ABD krizinde en yüksek dereceyi gösterdiler”

2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’de yaşanan ekonomik krizden örnek gösteren Glazyev, “Amerika’da bu dönemde çok büyük bir kriz yaşandı. ABD’de milyonlarca insan geçim sıkıntısı yaşadı, dolar değer kaybetti, bankalar büyük zararlar gördü. Bu zamanda yaşanan bu krize rağmen bu kredi derecelendirme kuruluşları zaten ’AAA’ olan dereceyi yine AAA olarak teyit etti. Neden bu yaşanan krize rağmen ABD’nin kredi notu düşürülmedi? Bu kuruluşlar güvenilirliğini yitirdi. Bu yüzden Avrasya’da uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu kurulmadı” diyerek yaşanan soruna yeni çözüm yolu gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber