• DOLAR
  7,9701
 • EURO
  9,4633
 • ALTIN
  487,38
 • BIST
  1,1861

Gereksiz Övgüden Kaçınıp Harekete Geçmeliyiz

Gereksiz Övgüden Kaçınıp Harekete Geçmeliyiz

Sağlık çalışanlarımız candır.

Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde onlarda herkes gibi elinden ne geliyorsa yapıyor.

Onların görevi aslında bakıldığında.

Çünkü sağlıkçı demek sağlık durumu kötü olan kişilere yardım etmek ve onları sağlıklarına kavuşturmak demektir.

Yaptıkları iş karşılığında maaşlarını alırlar.

Bunun yanında bir insan mesleğini icra ediyorsa öncesinden başına gelebilecekleri de kabul ediyor demektir .

Mesleğini de her türlü zorluklara rağmen icra edebilmeyi bilmelidir bir sağlık çalışanı.

İnsanız zaman zaman yenik düşebiliyoruz fiziksel ve zihinsel yorgunluğa.

Bu sebeple de devlet de uygun gördüğü yerlerde takdir etmek, teşvik etmek amaçlı bir takım maddi ve manevi destekte bulunur, uygun şartlar oluşturmak için ilgili kurum ve kuruluşların doğrultusunda elinden geleni yapar, gerekirse belli yaptırımlarla halk nezdine de bu yaptırımlarını indirir.

Bu söylenen şeyleri en çok da bu koronavirüsle mücadele sürecinde gördük ve yaşadık bakın bu doğrultuda yeri geldi sokağa çıkma yasağı ilan edildi, sokağa çıkma kısıtlaması getirildi 65 yaş üstü ve 20 yaş altına, salgından dolayı hastaneler pandemi hastanesine dönüştürüldü, salgında en fazla teması yaşayacak olan sağlık çalışanlarına korona mücadelesinde bir çok imkan sağlandı vs.

Evet, sağlık çalışanlarımız bu süreçte çok yıprandı çok çok fazla yoruldular ve hala yorulmaya devam ediyorlar çünkü milletçe bu konuda gamsızız “bize bir şey olmaz” deriz ama hastalanınca da sağlık çalışanlarımızın kapısını çalarız ve onları hiç yoktan yorarız.

Bu noktada hak talebinde bulunan sağlıkçılar haksız olmamalarıyla birlikte gereksiz bir övgü ile de karşı karşıya kalabiliyor. Övelim ama unutmayalım ki bu onların işi ve bu noktada abartıya kaçmayalım.

Çünkü bakın bir çok alan yine sağlıkçılar kadar risk altında. Bu yüzden eğer onları gerçekten düşünüyorsak onları bu yüzden gereksiz övgüye boğmak yerine bu zor şartlarda yapabileceğimiz tek şey devlet olarak onların bu gibi olağanüstü hallerde çalışma süreleri başta olmak üzere sağlık alanındaki imkânlarını arttırmak, gerektiği yerde de vatandaşları özellikle iş sektöründe gönüllü karantinaya teşvik etmek,  vatandaş olarak da sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına dikkat etmek yani kurallara riayet etmek her alanda ekonomik sosyal vs. Bu onların övülmesinden daha çok ihtiyaç duyduğu bir hareket olacaktır. Çünkü böylelikle hem iş yükünleri hafifleyecek hem çalışma koşulları iyileştirilecek bir nebze de olsa hem de bu virüsü daha çabuk yenmemizi sağlayacak.  Hayatımız normalleşmeye başlayacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber