• DOLAR
  7,6035
 • EURO
  8,9647
 • ALTIN
  471,87
 • BIST
  1,1788

Gaziler Taleplerini Sıraladı

Malatya Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Başkanı Muharrem Kıbrıs, geride bıraktığımız 2019 yılında yaşadıkları sorunlar, talepleri ve 2020 beklentileri hakkında açıklamalarda bulundu

Gaziler Taleplerini Sıraladı

Malatya Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Başkanı Muharrem Kıbrıs, geride bıraktığımız 2019 yılında yaşadıkları sorunlar, talepleri ve 2020 beklentileri hakkında açıklamalarda bulundu

Bugüne kadar kimseden destek ve yardım talepleri olmamasına karşın, vakıf giderlerinin karşılanması noktasında sorunlar yaşandığını dile getiren Malatya Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Başkanı Muharrem Kıbrıs; “Giderlerimizin belediye ve valiliğimizce karşılanması için bir orta noktaya varılmasını talep ediyoruz” dedi. Geride bıraktığımız yılda yaşadıkları sorunların çözümü için 2020 yılı için daha ümitli olduklarını dile getiren Kıbrıs “2019 yılını yaşanan krizlerden dolayı sıkıntılı geçirdik. Bu sıkıntıların nedeni dış güçlerden kaynaklı. 2020 yılını daha ümitli geçmesini bekliyoruz. 2019 yılında vakıfımızın kimseden bir destek veya yardım için bir isteği yoktu. Ama dernek ve vakıf olarak, bizim de giderlerimiz oluyor. Bu giderlerimizin belediye ve valiliğimizce karşılanması için bir orta noktaya varılmasını talep ediyoruz. 15 yıldır dernek olarak kurulan kuruluşumuz şu an hem dernek hem de vakıf olarak faaliyetlerine devam ediyor.  Vakıf ve derneğimizin giderlerinin karşılanması için derneğimizin önündeki sokakta yer alan büfenin yıllardır siyasilerden, belediye başkanlarından bize verilmesini talep ettik. Büfeyi bir türlü alamadık kendilerinden” şeklinde konuştu.

“SOSYAL TESİSLER GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARINA ÜCRETSİZ OLSUN”

Vakıf olarak, gazi ve şehit yakınlarının Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasını talep ettiklerini belirten Kıbrıs; “Gazi arkadaşlarımız Büyükşehir Belediyesine bağlı sosyal tesislere yüzmeye gittiklerinde kendilerinden ücret talep ediliyor. Bugün Büyükşehir Belediye personeline %50 indirim yapılırken, şehit ve gazi yakınlarına %15 indirim sağlıyorlar bu durum bizi üzüyor. Belediyelere bağlı sosyal tesislerin şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz olmasını talep ediyoruz. Bunu Sayın Belediye başkanımıza yazılı olarak ilettik” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİTLER ANITI YAPILSIN”

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a taleplerini ilettiklerini ifade eden Kıbrıs; “Malatya’nın girişine veya çıkışına yıllardır şehitlik anıtı yapılmasını talep ediyoruz. Malatya’da bakıma muhtaç olan gazilerimiz var, gazilerimiz için gazi evi yapılmasını talep ettik. Bunu Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ilettik. 2020 yılında inşallah bu isteklerimizin Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve vekillerimizin girişimleriyle isteklerimizin, yerine getirilmesini biz talep ediyoruz. 2020 yılının tüm halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Önder Hanelçi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber