• DOLAR
  5,6648
  % 1,53
 • EURO
  6,2831
  % 1,52
 • ALTIN
  272,4198
  % 0,34
 • BIST
  95.286
  % -0,47

Gazeteciler Sinop’ta Bir Araya Geldi

Sinop’ta 81 ilden yaklaşık 200 gazetecinin katıldığı Türkiye Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK)’nun 18. Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı. Basının Sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya Malatya Gazeteciler Cemiyeti temsilcileri de katılım sağladı

Gazeteciler Sinop’ta Bir Araya Geldi

81 ilden yaklaşık iki yüz gazetecinin katıldığı ve Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliği ile başlayan Türkiye Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) 18. Başkanlar Kurulu Toplantısı, TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cengiz Demirel’in yerel basınla yaptığı kısa bir söyleşi ile başladı. Toplantıya Malatya Gazeteciler Cemiyeti temsilcileri Ali Er ve Vahap Güner de katılım sağladı. Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel burada yaptığı açıklamada:  “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu basının üst çatı örgütü. 8 federasyon ve 90’a yakın cemiyet ile birlikte kurulan bir çatı örgütü. Yaklaşık 20 bin dolayında gazeteci bu çatının altında. 4 ayda bir, 3 ayda bir Konfederasyonumuz tüm Türkiye’de bir faaliyet biraz da dayanışmayı dikkate alan böyle bir başkanlar kurulu toplantısı yapıyordu. Bizde bunlara katılmak istedik. 17. Başkanlar kurulu da Ordu’da yapıldı. Mayıs ayında yapılacak olan bu toplantıyı 18.’yi talep ettik. Sağ olsun genel başkanımız isteğimizi de geri çevirmedi. Bugün Türkiye’nin dört bir tarafından gazeteciler cemiyeti başkanlarımız, gazetecilerimiz Sinop’a geliyor. Tabi ki de basının sorunları da burada yapılacak olan toplantıda masaya yatırılacak. Buradan sonuç bildirgesi ile de, Türkiye’ye duyurulacak.” ifadelerine yer verdi.

TGK BAŞKANI KOLAYLI: “SORUNLARIMIZ ÇOK FAZLA”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı ise: “Bu meslekte örgütlenmenin çok önemli olduğuna inanan kişilerden biriyim. Bu nedenle daha önceki konfederasyon oluşumu sırasında ve Basın İlan Kurumu’nun delegeliği vesilesiyle Sinop’ta gazeteci meslektaşlarımla bir araya geldim. Türkiye’nin en ucu olan Sinop da bizim için önemliydi ve bu güzide kentimizde olmak bizi çok mutlu etti. Biz hem mesleki sorunlarımızı masaya yatırıyoruz. Başkanlar kurulu toplantısını Cumartesi günü yapacağız. 3 4 saat süreceğini düşünüyoruz. Bu toplantımızda mesleğimizin sorunlarını dile getireceğiz. Sorunlarımız çok fazla. Bunların hepsini Cumartesi günü yapılacak olan toplantıdan sonra tüm Türkiye’ye duyuracağız.” Diye konuştu.

Türkiye Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu(TGK)’nun 18. Başkanlar Kurulu Toplantısı daha sonra Sinop protokol ziyaretleri ile devam etti.Cemiyet Başkanları ilk olarak, 18. Başkanlar Kurulu Toplantısına ciddi anlamda omuz veren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ı makamında ziyaret etti. Ardından Başkanlar, Sinop Valisi Köksal Şakalar’ı valilik makamında ziyaret etti. Valilik sonrası, gerçekleşen organizasyonda gazetecilerin yanında olduğunu hissettiren Sinop Belediye Başkanlığı, Başkanlar Kurulu Toplantısında emeği kesinlikle gözardı edilmeyen, Sinop’lu İş Adamları Derneği (SİAD) Sinop şubesi, ve son olarak, yapılan bu organizasyona desteklerini esirgemeyen Sinop Ticaret Odası Başkanlığı ziyaret edildi. Protokol ziyaretlerinin ardından, Başkanlar kurulu toplantısı yapılmak üzere, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteline geçildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber