• DOLAR
  7,5701
 • EURO
  8,9880
 • ALTIN
  475,15
 • BIST
  1,1865
Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
abdulvahapkaygusuz.@malatyasonsoz.com.tr
Gazeteciler Günü Arifesinde Elazığ’dan Bir Anekdot
 • 0
 • 820
 • 06 Ocak 2020 Pazartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Yaklaşık 3 ay önce gazetemize verilen bir başarı ödülünü almak üzere Elazığ’a gittim.

Düzenlenen organizasyonda çeşitli dallarda ödüle layık görülen ulusal gazete ve televizyonların temsilcileri de vardı.

Gazetecilerle birlikte yapılan kahvaltı programının ardından Programın gündüz bölümünde Ağın ilçesine gidilecek ve tekne gezisi yapılacak diye bize bilgi verildi.

Gazeteci arkadaşlarla birlikte Elazığ Valiliğine ait Özel araçla yola çıktık. Önce Keban ilçesine geldi. Keban barajını seyrettikten sonra aracımız Ağın istikametine doğru hareket etti.

Daha sonra gelen bir telefon ile aracımız Arapgir’e bağlı Sinikli mahallesine doğru yola çıktı. Bölgede telefonlar çekmezken haberleşmeler telsizle yapılmaya başladı.

Sonunda aracımız konvoya yetişti. Konvoyda kim vardı dersiniz. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Keban Kaymakamı Ersin Tepeli yerel ve ulusal gazetecileri karşıladılar.

Daha sonra Elazığ Valiliğine ait gezinti teknesiyle bir tekne gezisi düzenlendi. Karaleylek kanyonu tanıtıldı. Sayın vali burada her isteyen ajansa ve gazeteciye ayrı ayrı konuşarak soruları cevapladı.

Hatta bizim de; bu kanyon, Elazığ’a mı Malatya’ya mı ait sorumuzu da Sayın vali “Zaten suyun karşı tarafı komşu ilimiz Malatya. Kanyon ise Baskil ilçemizin sınırları içinde yer alıyor” şeklinde cevapladı.

Asıl paylaşmak istediğim konu akşam gördüğüm manzara oldu. Komşumuz Elazığ’da 4 Günlük gazete 2 haftalık gazete olmak üzere 6 gazete yayınlanıyor.  Ancak gittiğimiz her yerde gazetelerin 6 tanesini de masaların üzerinde gördük. Hem de okunmuş bir şekilde.

Malatya’daki gibi sadece berberlerde veya çay ocaklarında değil, resmi ve özel kurumlarda gördük. Maliyede Bölge Müdürlüklerinde her serviste gazeteleri gördük.

Otobüs firmalarında, Bekleme salonlarında, kısaca insanların olduğu her yerde Elazığ gazetelerini gördük ve mutlu olduk.

Gelelim diğer konuya. Dediğim gibi haftalık yayınlanan ‘Haber Ayrıntı’ Gazetesi sahibi Sayın Serkan Gürtürk bizi otagar’dan itibaren karşıladı ve hiçbir misafirini gün ve gece boyunca yalnız bırakmadı. Sağ olsun Elazığ misafirperverliğini gösterdi.

Asıl bizi hayrete düşüren konu ise düzenlenen gala gecesinde geldi.

800 kişilik bir salonda düzenlenen geceye yukarda saydığım protokole ek olarak bütün Elazığ Milletvekilleri, Bütün kurum ve kuruluşlarım Müdürleri ya da başkanları eşleriyle birlikte iştirak ettiler.

3 gazeteciler cemiyetinin başkanları ve yönetimleri katıldılar. Birlik beraberlik içersinde gece ihya edildi.

Asıl güzel olan da 800 kişilik salondaki 8 sandalyeli masalar 12 kişiliğe çıkarılarak kimse dışarıda kalmadı. Kimse kimseyi küstürmedi.

Velhasıl Örnek bir gece oldu.

Darısı 10 Ocak gazeteciler gününde bizim başımıza diyelim.

Şimdiden gazeteciler günümüz kutlu, birlik beraberliğimiz daim olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber