• DOLAR
  5,8866
  % -0,16
 • EURO
  6,6043
  % -0,10
 • ALTIN
  252,4937
  % -0,73
 • BIST
  91.379
  % 0,65

Gazeteciler Cemiyeti’nden Açıklama

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yıl kutlamaları ve Ödül Töreni gecesinde yaşanan protokol krizine açıklık getiren Cemiyet Yönetim Kurulu,  olayın tamamen bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu belirterek, olayın maksatlı olarak amacından saptırıldığına dikkat çekti. Yapılan açıklamada, “Geceye katılan Belediye Başkanlarımızın bir karşılama nedeniyle salondan ayrılmaları gerektiğinden ödül verme sıralamasında sıkıntı yaşanmıştır. Cemiyet yöneticilerimizin bilgisi dışında ve salon atmosferinde kendiliğinden gelişen bu olay nedeniyle salondan ayrılan Milletvekilimizin bu durumu anlayışla karşılayacağını bekliyoruz. Asla bu olayın MHP Milletvekilimizin şahsını ve partisini hedef alması olarak değerlendirilmesi söz konusu değildir.” denildi

Gazeteciler Cemiyeti’nden Açıklama

Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 30. Kuruluş Yıldönümü ve Ödül törenini kapsayan Gecemiz 12 Ocak 2019 tarihinde Ramada Altın Kayısı Otelinde geniş bir katılımla coşkuyla kutlanmıştır.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Gecemizi onurlandıran Sayın Valimize, Malatya Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Battalgazi, Yeşilyurt, Doğanşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, Oda, Borsa başkanlarımız ile Sivil Toplum kuruluşu yöneticilerimize, Siyasi Parti İl Başkanlarımız ve siyasi parti temsilcilerimize, Belediye Başkan adaylarımıza, gecemize katılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Spor Yazarları As Başkanımıza, gecemize destek veren sponsorlarımıza, tüm basın kuruluşlarımız temsilcilerine, sahne alan sanatçı ve ekibine, ayrıca tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 1. Yılı geride bırakan Cemiyetimize ait arsa üzerine yapılacak Basın Kompleksi projesine destek veren Battalgazi Belediye Başkanımız ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan’ın açıklaması tüm basın camiamızı sevindirmiş ve umutlandırmıştır.

Bu arada Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun geceden ayrılmasıyla birlikte basın yayın organlarında yer alan haberlere konu olan olay, maksatlı olarak amacından saptırılması Yönetim Kurulumuzca üzüntüyle karşılanmıştır. Geceye katılan Belediye Başkanlarımızın bir karşılama nedeniyle salondan ayrılmaları söz konusu olması Milletvekilimizin ödül vermek için çağrılması protokol sıralamasında geriye bırakılması, Sayın milletvekilimize karşı bilerek, maksatlı olarak yapılmış bir hareket değildir. Cemiyet yöneticilerimizin bilgisi dışında ve salon atmosferinde kendiliğinden gelişen bu olay nedeniyle salondan ayrılan Milletvekilimizin bu durumu anlayışla karşılayacağını bekliyoruz. Asla bu olayın Milletvekilimizin şahsını ve partisini hedef alması olarak değerlendirilmesi söz konusu değildir. Malatya Gazeteciler Cemiyeti olarak, yanlış anlama ve yorumlara yol açan ve Sayın Milletvekilimizi bir hayli üzen bu olayın büyütülerek abartılması bizleri de son derece üzmüş olup, bu nedenle sayın Vekilimizin hoşgörüleriyle özür dilemeyi erdemlik olarak görüyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber