• DOLAR
  5,8069
  % -0,05
 • EURO
  6,6148
  % 0,01
 • ALTIN
  267,1454
  % 0,74
 • BIST
  95.266
  % 0,09

Fırsatçılık Kozmetik Ürünlerini de Vurdu

Yükselen dolar kurunu bahane gösterip kozmetik ürünlerine zam yapan firmaları uyaran Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş durumun böyle sürmesi halinde kendilerinin olaya el atacaklarını vurguladı

Fırsatçılık Kozmetik Ürünlerini de Vurdu

Yükselen dolar kurunu bahane eden bazı firmalar kozmetik ürünlerin zam yaptı. Bu zamları değerlendiren Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş fırsatçılara fırsat vermeyeceklerini, gerekeni yapacaklarını ifade etti ederek şunları sıraladı: “ Doların yükselmesinden dolayı şu anda piyasada düzensiz bir ortam var. Kozmetik ürünlerin fiyatlarının artığına dair erkek berberleri olsun kuaförler olsun kozmetik ürünlerle ilgili aşırı derecede bir telefon trafiği var. Fiyatlarda artışın olduğunu söylüyorlar. Meslektaşlarım zannetmesinler ki oda başkanları bu işi takip etmiyor, bilmiyor diye. Ben mesleği yapan içinden gelen biriyim, biliyorum. Şu anda bay bayan kuaförlerin kullandığı bütün ürünlerde aşırı derece fiyat artışı olgunu iyi biliyorum. Şu anda beklemek zorundayız. Bir geçiş sürecindeyiz. Türkiye şu anda sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Tüm kozmetik firmalarıyla görüşmeler yapıyoruz. Görüşmediğimiz birkaç arkadaşımız var. Hepsini bir araya toplayacağız. Sıkıntının çözülmesi fiyatların biraz aşağı indirilmesi için çaba sarf edeceğiz. Başarı elde edemezsek ondan sonra ne gerekiyorsa yapacağız. Sayın cumhurbaşkanımızın geçen hafta söylediği belediye zabıtalarına bildirin diye. Biz şu an buna gerek duymuyoruz ama bu seviyeye gelirse, kozmetik satan o firma arkadaşlarımız ciddi bir şekilde bunu dinlerler. Bir çare bulurlar. Eğer bulunmazsa biz oda olarak bunun üzerine gitmeyi düşünüyoruz. Bu işe bir çare bulmamız lazım. Aşırı derecede bir fiyat artılı var. Kozmetikteki bütün ürünlerde bu durum söz konusu… Sabırlı bir şekilde bu işin üstüne giderek çözmeye çalışacağız. Fiyatlar elimizde var. Telefonum susmuyor. Sürekli aynı şikâyet şu ürünün fiyatı şu kadar olmuş. Kozmetikçilerle görüştüğümüzde bir şey yapamayız bunu dolarla alıyoruz.’ Ben de kendilerine siz dolarla alıyor olabilirsiniz aldığınız firmalara söyleyeceksiniz böyle bir sıkıntı olduğunu.’ Burada bir fiyat indirimine gitmelerini isteyeceğiz. İlerleyen günlerde çözüm bulunmazsa oda olarak tek tek fiyatları açıklayacağım. Nere gereksiyorsa oraya da müdahale edeceğiz. Şikâyet bazında dileklerimizi de göndereceğiz. Ondan sonra yol haritamızı belirleyeceğiz.”

ŞU AN İÇİN FİYATLARA YANSIMADI AMA…

Fiyat kuaför ve berber ücretine yansıyacak mı sorusuna Toptaş şu şekilde cevap verdi: “Şu an yansıtmadık. Ama böyle devam ederse yansıtmak zorunda kalacağız, çaresiz bırakırlarsa yansıtmak zorunda kalacağız.  Ama ona inşallah gerek kalmaz ve bu işe bir an önce bir çözüm bulunur. Bulunacağını da tahmin ediyorum. Erkek berber ve kuaförlerimizin biraz sabırlı olmalarını tavsiye ediyorum. Şu geçiş sürecinde bir çözüm bulunacaktır. Bazı firmalarda böyle fırsatçılık yapanlar var. Bulunmadığı takdirde biz devreye girerek gerekeni yapacağız. Bu sadece Malatya’da olan bir sıkıntı değil Türkiye genelinde de aynı yüksek fiyat sıkıntısı söz konusu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber