• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Findikli: “Paket ülke gelecegini aydinlatacak”

AK Parti.nin geleneksel hale getirdigi halk gününün bu haftaki milletvekili konugu AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Findikli oldu. Findikli, AK Parti Il binasinda gerçeklestirdigi halk günü toplantisinda, agirlikli olarak 12 Eylül.de halk oylamasina sunulacak olan anayasa degisiklik paketi üzerindeki tartismalara degindi.

Findikli: “Paket ülke gelecegini aydinlatacak”

AK Parti.nin geleneksel hale getirdigi halk gününün bu haftaki milletvekili konugu AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Findikli oldu. Findikli, AK Parti Il binasinda gerçeklestirdigi halk günü toplantisinda, agirlikli olarak 12 Eylül.de halk oylamasina sunulacak olan anayasa degisiklik paketi üzerindeki tartismalara degindi.

“Büyük anayasa degisikliginin baslangici”

 
Findikli, parlamentonun Türkiye.nin yillardir mücadelesini verdigi çagdas medeniyetler seviyesine ulasmak için yogun bir sekilde çalistigini söyledi. Findikli, Malatya da dâhil olmak üzere tüm Türkiye.nin, daha büyük bir anayasa degisikliginin baslangici olacak demokratiklesme paketine “evet” demek suretiyle gelecegini aydinlatacagini kaydetti.
 
“Gölgelerin kalkmasi için çalisiyoruz”
 
Türkiye.nin yillardir mücadelesini verdigi çagdas medeniyetler seviyesine ulasmak için parlamentoda yogun olarak çalismalar gerçeklestirdiklerini belirten Findikli söyle konustu: “Halkin büyük bir çogunlugunda, ‘siz parlamento da yasal düzenlemeleri yapin, sandik önümüze geldiginde gerekeni yapariz. anlayisi yaygin. Parlamentoda sabahlara kadar gerçeklesen çalismalar kapsaminda meydana getirilen demokratiklesme paketine, hiçbir zaman bir araya gelmesi mümkün görünmeyen CHP, MHP, BDP ve hatta DSP demokratiklesme paketine karsi bir cephe olusturdular. Bu partiler paketin içerisinde yer alan HSYK ve Anayasa Mahkemesi.nde yapilacak yapisal degisiklikler ve parti kapatmaya olanak taniyan maddelere karsi çiktilar. Paketin içerisindeki diger yasalarin yaninda ‘bonus gibi.,‘seker gibi. bu maddeleri de geçiriyorsunuz elestirisini yönelttiler. Kadin haklari, isçi haklari, YAS kararlarinin yargiya açilmasi hafife alinacak kararlar degildir. Bunlari hafif görmek hafif davranislardir. Bürokratik oligarsiden, askeri vesayetten ve demokrasinin üzerindeki gölgelerin kalkmasi için çalisiyoruz.” Findikli, tartisilan malum o üç yasayla AK Parti.nin yargiyi baski altina almaya çalistigina yönelik suçlamalarla karsi karsiya kaldigini dile getirdi.
 
“CHP, MHP ve BDP özgürlesmenin önüne geçti”
 
Findikli, söyle devam etti: “Buna kargalar bile güler. Bizim yaptigimiz degisiklikle parlamento temsilci olarak seçimini yapiyor. 13 bin hakem ve savci kendi seçtikleri adayi HSYK.ya gönderiyor. 13 bin savci ve hâkim kendi iradesiyle özlük haklarini savundugu HSYK.ya üye seçmek onlarin bagimsizligini mi yoksa özerkligini mi artirir. 12 Eylül Anayasasi ile 7 yil yargilanan rahmetli Muhsin Yazicioglu yargilanma gerekçesini ögrenmeden yillarca mahkûm yasadi. Yine 16 yasindaki ülkücü bir genç bir gecede, ‘20 yasindadir. raporu verilerek asilmadi mi? Biz bunlari yasadik. AK Parti çikarilan paketle yarginin bagimsizligini temin eden degisiklikleri getiriyor. Referandum sürecinde parlamento görevi yapmistir. Sandigi halkin önüne getirdik ve 12 Eylül.de iskenceden geçmis halkin magduriyeti sona erecektir. CHP, MHP ve BDP güç birligi yaparak özgürlesmenin önüne geçmeye çalisiyorlar. Buna güçleri yetmeyecek. Bu millet demokrasisine kendi gelecegine sahip çikacaktir. Bu millet Malatya da dâhil olmak üzere demokratik degisiklige daha büyük bir anayasa degisikliginin de baslangici olacak evet demek suretiyle gelecegini aydinlatacak ve yoluna devam edecektir. Parlamento çalismalarini önümüzdeki günlerde tamamlayacak ve bizler de Ramazan boyunca sizlerle beraber olacagiz.”
 
“2010 issizlikle mücadele yili”
 
Hükümetin 2010 yilini issizlikle mücadele yili olarak belirledigini kaydeden Findikli, “Basbakan Erdogan.in küresel kriz teget geçecektir açiklamasina birçok isadami endise ile bakti. Birçok siyasi parti de teget sözünü tie alarak elestiri malzemesi yapti. Türkiye kendi olusturdugu modelle tüm Avrupa ülkeleri krizin ülkeyi teget geçtigini söylüyor. Issizlik yüzde 16.lara çikti, bugün gelinen nokta yüzde 13.dür. Bu yil sonunda issizlik rakamlarini tek hanelere indirecegiz. Ikinci OSB.de 3 bin 500.ün üzerinde çalisanimiz var. Ancak yapilan yatirimlarla birlikte çalisan sayisini yilsonuna kadar 6 bine, iki yil içerisinde de 15 bine çikarmayi hedefliyoruz” dedi.
 
Vatandastan sabir temennisi
 
Çevre Yolu.ndaki alt geçit çalismalarina deginen Findikli, Kamu Ihale Kurulu.na yapilan itirazdan dolayi 3 aylik bir gecikme yasandigini belirterek, vatandasin biraz daha sabretmesini söyledi.
 
 
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber