• DOLAR
  7,6721
 • EURO
  9,0278
 • ALTIN
  468,04
 • BIST
  1,1753

Fidancılar Yer İstiyor

Malatya Yeşiltepe Kavşağı, Kömürtevzi bölgesinde fidan satıcılığı yapan esnaflar, yeni bir fidan pazarının kurulmasını istiyor. Yılda binlerce fidan sattıklarını ifade eden fidan satıcıları kendilerinin dikkate alınmamasından şikâyetçi

Fidancılar Yer İstiyor

Her yıl binlerce fidan sattıklarını ama bir fidan pazarları olmadığından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen fidancılar bir fidan pazarı istiyor. Zor şartlar altında çalıştıklarını ifade eden fidan satıcısı Hasan Altun: “Malatya’nın ağaçlandırılmasında en çok görevi biz görüyoruz. Fakat destek çıkılmıyor. Daha önce gidip bu konuda dilekçe de verdik ama bir gelişme olmadı. Malatya fidan pazarı sadece Malatya’ya değil birçok çevre illere de hitap ediyor. Büyükşehir Belediyesi bize sahip çıkmıyor. Belediye devamlı bizleri oyalıyor, bizlere sahip çıkmıyor. Fidancıları hiç hesaba almıyorlar. Burası şahıs yeri olduğu için bazıları para ile bazıları durumuna göre idare ediliyor. Altyapı ile ilgili birçok sıkıntımız var. Elektriğimiz yok, suyumuz sıkıntı. Fidan dikiyoruz buralara ama suyu bulamıyoruz. Belediye bize ne yer sattı, ne de kiralık yer verdi. Malatya Büyükşehir oldu artık fidan ve peyzajcılara güzel bir site yapması lazım. Buradaki fidancıların sıkıntısını giderecek ki Malatya yeşersin. Malatya’nın çoğu fidanları buradan tahsil ediliyor. Hem esnaf rahat etsin hem de vatandaş rahat etsin. Biz şuan zor şartlar altında çalışıyoruz. Vatandaşların taleplerini karşılayacak durumda olmamız lazım. Şuanda sıkıntı içinde çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

“VATANDAŞLAR DA BİZLERDEN ŞİKÂYETÇİ”

Altun: “Sadece biz değil buradaki, çevredeki bina sahipleri de rahatsız oluyor. Fidan burada yollara, sokağın ortasına yığılıyor bazen. Görüntü olarak vatandaş rahatsız oluyor. Rahatsız olanlara biz de gidin belediyeye şikâyet edin’ diyoruz. Büyükşehir destek vermeli ki her tarafa şehir güzelleşin. Yeşillenmede öncü kişiler fidandandır. Kısıtlı imkânlar ile nereye kadar gidebiliriniz. Sezon sonu Mayıs sonu geldi mi, neyimiz varsa toplayıp bahçeye atıyoruz. Biz belediyeden Fidan Pazarı’na elektriğin gelmesini, altyapının tamamen bitmesini, ya da yeni bir sosyal bir tesisin olmasını istiyoruz. Bunlar yapılırsa gerçekten mutlu oluruz.” İfadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber