• DOLAR
  7,8152
 • EURO
  9,1822
 • ALTIN
  476,86
 • BIST
  1,1743

Fevzi Çiçek Güven Tazeledi

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şubesi tarafından 4. Genel Kurul Toplantısı ve seçimi hafta sonu Malatya Ticaret Borsası Konferans Salonunda yapıldı. Yapılan Genel Kurul sonunda Ziraat Mühendisi Fevzi Çiçek Güven tazeledi.  Yapılan Oda’ya kayıtlı ziraat mühendislerinin yanında İlçe Ziraat odaları başkanları da katıldı

Fevzi Çiçek Güven Tazeledi

21 Ocak 2018 tarihinde genel kurul kararıyla 2 yıl TMMOB Malatya Şubesi Başkanlığını Yürüten Fevzi Çiçek 2. yılsonunda tüzük gereği yapılan genel kurul seçimine tek aday olarak girdi. MTB salonunda yapılan seçime de tek liste ile giren Fevzi Çiçek Divan Kurulu seçiminin ardından program başlangıcında bir konuşma yaptı. Öncelikle katılımcılara Teşekkür eden Çiçek görev süresi olan 2 yıl içinde yaptıkları faaliyetleri izleyicilere anlattı.

Malatya Ziraat Mühendisleri Odası bir Kamu Kurumu niteliğinde Meslek Odası statüsünü korumakla beraber, faaliyetlerinde öncelikle Ülkemiz ve Devletimizin bölünmez bütünlüğünü, Milletimizin birlik ve beraberliğinin her türlü menfaatinin üstünde tutma ilkesi ile çalışmalarını yürütmüş ve bu ilkeyi Kurumsal olarak kendisine ilke edinmiştir. Kuruluş amacı gereğince genelde, ülke tarımının, tarımsal varlıkların korunması, yaşanabilir bir çevrenin sürdürülmesinin sağlanması, üretimin devamlılığını sağlayarak kendine yeter bir tarımsal üretim sağlanması hedefinde, özelde ise Oda üyesi olan yada olmayan meslektaşlarımızın özlük haklarının korunması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, istihdamının sağlanması, mesleğimiz ile ilgili her türlü hukuki ve reel konuların yakından takip edilerek olası olumsuzlukların baştan giderilmesi konusunda görüş, öneri ve çalışmalar yapmayı kendisine asli vazife olarak benimsemiştir” diyerek yapılan faaliyetleri özetledi.

Faaliyetlerimizi Genişletmeye devam ettik

Odamız bünyesinde Ziraat Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği, Tütün Teknoloji Mühendisliği ve Balıkçılık Teknolojileri Mühendisliğinin tamamını kapsamaktadır. Bu nedenledir ki Odamızın hitap ettiği kitle oldukça geniştir. Dolayısı ile gerek meslek grubu olarak gerekse de mesleğin icrasının baş aktörü çiftçilerimiz olarak akabinde ise gıdanın temelini oluşturan tarımsal üretim olması nedeni ile bütün canlılar aslında direk yada dolaylı olarak faaliyet alanımızın içinde yer almaktadır. Bizlerde görevimizin bilincinde olduğumuzdan çalışmalarımızı bu kapsamda genişletmiş ve faaliyetlerimizi buna göre gerçekleştirmeye çalıştık. Bilindiği üzere İlimizin öncelikli ekonomik ve sosyal gündemi Kayısı başta olmak üzere tarım olması nedeni ile görev süremiz boyunca ilimizde faaliyet gösteren Görsel, Yazılı ve internet basın yayın temsilcileri ile sıkı diyaloglarımız sürdürerek doğru bilgilendirme, güncel konuların ifade edilmesi, çiftçilerimize rehberlik edilmesi konularında çalışmalarını aksatmadan yürütmüştür. yerel Yönetimlerle olan yakın diyalogların sürdürülmesi yaşadığımız çevrenin ve şehrin planlanması, yapılan çalışmalar hakkında görüş, öneri sunulması ve yaşadığımız Şehrin Sahibi olma ilkesi ile ortak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edilmiştir.

Odamızın Tanınırlığını ve Bilinirliğini Artırdık

Meslektaşlarımızın ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinden kaliteli ve daha ucuza yararlanması amacı ile İlimizde faaliyet gösteren Üniversal Göz hastanesi ile protokol yapılarak hizmetlerde 1. Derece yakınlarına tüm tetiklerde %50,ameliyatlarda %20 oranında indirim uygulanacağı bir protokol antlaşması yapılmıştır. Odamızı ve mesleğimizin sürekli güncelliğinin korunması, tanınırlığı ve bilinirliliğini artırmak için Resmi Kurum Kuruluş STK ve basın mensuplarıyla sürekli yakın diyalog kurarak faaliyetlerde bulunulmuştur. Meslektaşlarımızın güncel teknik ve teknolojilerle buluşturmak, katılımı zorunlu eğitimler ve Belgelendirme ve yetkilendirme eğitimleri kapsamında kısa ve uzun süreli eğitimler düzenlenmiştir. Bu kapsamda; Tarımsal Danışmanlık belgesi vize eğitimine esas 4 adet, ayrıca 3 adet Temel Bilirkişi Eğitimi düzenlenmiş, ilimiz ve çevre illerde kursiyerler katılmıştır.

Zirai Çalışmalara Destek Sağladık

 1. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Gıda Tarım Makine ve Hayvancılık Fuarında ZMO Malatya Şubesi olarak stant açılmıştır. Standımıza her yıl olduğu gibi ziyaretçilere odamız faaliyetleri hakkında ve çiftçilerimize bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Oda yönetimi ile birlikte stant ziyaretlerinde bulunulmuştur. TMMOB’un İlimizde bulunun bileşenleri arasında yürütülmekte olan İl Koordinasyonu faaliyetlerine katılarak gündem ve şehrimizin genel sorunları ve çözüm önerileri ile çalışmalarda aktif görev almıştır. Odamızın kanunlarla belirlemiş görevleri kapsamında birçok komisyonlarda görev almaktadır. Toprak Koruma Kurulu, Tarımsal Danışmanlık İl Teknik Komitesi, Hal Hakem Heyeti, Kent konseyi gibi birçok komisyonlardaki görevlerini ifa etmeye bu komisyonlarda tarım topraklarının korunması, meslektaşlarımızın özlük hakları, tarımsal üretimin sürdürülmesi ve pazarlanması gibi bir çok konuda görüş öneri ve çalışmalar yürütülmüştür.

 

A.Vahap Kaygusuz

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber