• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71

Estetikçilerin Dövme Silme Mesaisi

Göze daha güzel görünmek ya da unutulmaz şeyleri vücuda kazıtmak için dövme yaptıranlar bu günlerde estetikçilerin kapısını çalıyor. Özellikle devlet memurluğunu düşünen kişilerin problem yaşamamak için kendilerine başvurduğunu ifade eden Güzellik Uzmanı Alkan Kara, çoğu günler gece yarılarına kadar mesai yaptıklarını ifade etti. Kara, ayrıca şehit ve gazi yakınlarına ise ücretsiz dövme silme işlemi yaptıklarını söyledi

Estetikçilerin Dövme Silme Mesaisi

Çeşitli sebeplerle yapılan dövmeler devlet memurluğu alımı sırasında problem oluşturuyor. Bu sebeple güzellik uzmanlarına son zamanlarda dövme sildirmek için başvuranların sayısında bir artış yaşandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güzellik Uzmanı Alkan Kara artık 3 kişiden birinin dövme yaptırdığını ifade ederek şunları dile getirdi: “ 2016 yılından beri bu işi yapmaktayız. Malatya’da güzellik merkezleri açısından uygulamada yelpazesi en geniş olan bir firmayız. Malatya’da genellikle bu işlem kapsamlı yapılmıyor. Lazer ve cilt bakımıyla sonlandırılıyor. Biz lazer epilasyon, cilt bakımı, dövme silme, leke tedavileri, dermaten, kalıcı makyaj, kaş kontur ve bunun yanı sırada küçük uygulamaları yapmaktayız. Bildiğiniz gibi cilt de dövme ve lekesi bulunan, 5 metreden fark edilen kişiler asker, polis olamamaktadır. Bunlara yardımcı olmak anlamında, yüzde 50 indirim ile kampanya yaptık ve dövmelerinden kurtulmalarını sağlıyoruz. Eğer bu uygulamayı almak isteyen şehit ailesi ise, bunu tamamen ücretsiz yapıyoruz. Cildindeki ve vücudundaki bütün lekeleri ve dövmeleri ücretsiz siliyoruz. Bu işin içinde olmadan önce benimde dövme çok dikkatimi çekmiyordu. Ama oranlamak gerekirse hemen hemen her 3 kişiden birinde artık dövme var. Buda asker ve polis memur alımlarında büyük problem. Gün oluyor ki, gece 02:30’lara kadar çalışıyoruz. Kamu personeli olmak isteyen arkadaşların dövmelerini sildik ve bu arkadaşların alımlarında sıkıntı olmadı. Dövme işlemi meşakkatli bir iş olduğu, 5-6 ayı bulduğu için şuan bitirdiğimiz ve ilk açılacak olan sınavda sınava girecek birçok arkadaşımız var.”

Kara: “Dövmeyi, bir uzaman isterse 2-3 seansta da silebilir. Ama dokuya zarar verir. Onun için belirli parametrelerde atışlar yapılması gerekmektedir. Dövme silme işlemi, boya kalitesine göre değişebiliyor. Bazı dövmeler 5-6 seansta, bazı dövmeler 2-3 seansta silinebiliyor ama sonuçta siliniyor. Yapılan ilk seanstan sonra ona karar veriyoruz. Dövme silme işlemi yaptırmak gibi değil, meşakkatli bir iştir. Yaptırmak istediğinizde, yaptırmak istediğiniz resmi çekip, uygulamayı yapan kişiye veriyorsunuz yarım saatin içerisinde istediğiniz resmi yapıyor. Ama silmesi bazen bir yılı bulabiliyor. Kullanılan boyanın kalitesiyle ilgili, yapılan uygulamanın deride indirildiği derinlikle alakalıdır. Eğer bu işlemi çok uzman bir kişi yapmamış ise bu bizi gerçekten çok zorluyor. Bu acı oranını da arttırıyor. Bunun için bazı uyuşturucu kremler kullanıyoruz. Yüzde 10 civarında krem kullandığımız bazı dövmeler olabiliyor. Çünkü Malatya’da yapılan dövmeler, çok profesyonel dövmeler değil. İyi kalitede ve profesyonelce yapılan dövmeleri silmesi çok kolay. Dövmeyi biz, patlatma yöntemiyle deriden uzaklaştırıyoruz ve o boyayı oradan tamamen yok ediyoruz. Ama o bölgeye bir saldırı olduğu için cilt kendini yeniden üretmeye başlıyor. Alttan gelen yeni deri Üsteki deriye nazaran biraz daha açık bir renk oluyor. O da zamanla aynı rengi alıyor. Ama bunun bir acili yeti varsa, beklenemiyorsa derinin altına uzlaştırıcı losyon indiriyoruz. O losyon bu işi hızlandırıyor. Bir seansta bu işlem tamamlanabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber