• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84

Esnaflardan Yer Talebi

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile biraraya gelen MESOB Başkanı Şevket Keskin, esnafın sorunlarını iletti. Gürkan’dan esnaf için yer talebinde de bulunan Keskin, “Selahattin başkandan esnaf ve sanatkarın beklediği, esnafa yakışır, ahilik kültürüne yakışır bir yer verilmesi ve binanın yapılmasıdır. Çünkü diğer iller araştırılsın, bütün illerde belediyeler bunu yapmıştır.” dedi

Esnaflardan Yer Talebi

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret ederek, oda yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti. Burada konuşan TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Şevket Keskin, Başkan Gürkan’dan esnafın beklentilerini dile getirerek, “ Selahattin başkandan esnaf ve sanatkarın beklediği, esnafa yakışır, ahilik kültürüne yakışır bir yer verilmesi ve binanın yapılmasıdır. Çünkü diğer iller araştırılsın, bütün illerde belediyeler bunu yapmıştır. Çünkü belediyelerde, esnafla iç içe olan, halkın malı bir kurum olduğu için söylüyorum. Ama onu da Selahattin Başkanımızın yapacağını, esnafa daha yakın geleceğini, özellikle Bit Pazarı dediğimiz Çarşıyı yeniden bir çarşı yapacağını, eskiden hepiniz hatırlarsınız Akpınar’daki aslanlı çeşmenin üstündeki nostaljik olarak o günkü Malatya’nın Kapalı Çarşısı olan bir esnafımız vardı. O esnafımız da orda devam ediyor. Hem dışarıda gelen garibanlara büyük hizmet verdiğini bizzat gördük.  Büyükşehir’e yakışmayan sanayi sitelerimiz var. Bizim tek amacımız Altay Kışlası, eskiden Malatya’nın deyimiyle Şoför Okulu’nun içindeki 12 bin dönümdeki arazinin içerisinde bize 4000 dönümlük bir alan ayrılması. Küçük sanayi sitelerinin oraya taşınması, yeni bir viyadük yapılması, Malatya’nın çevre yolunun yapılması, bunlar hep Selahattin Başkandan beklediğimiz sorunların en büyüklerinden. Seçimi çok rahat alırız. İnşallah seçimi yüksek bir rakam ile almaya çalışacağız. Belediye Başkanı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Zaten MHP İle AK Partinin ortak adayları vardı. Diğer partilere de başarılar diliyorum. Bizim amacımız Rize’den daha fazla oy almayı bekliyoruz” diye konuştu.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Keskin’in taleplerini dinlediğini belirten Başkan Gürkan, “Biraz evvelde Şevket başkanımın ifadelerini ve bize olan önerilerini dikkatle dinledim. Bizde 31 Mart’tan sonra kendilerinin temennisinde olduğu gibi yüksek bir oy vatandaşımızın teveccühü ile sandıklara yansır ve elimizin o gücü ile de Ankara’ya gidip, taleplerimizi, isteklerimizi yerine getirilmesi konusunda Malatya halkımız adına talep ederiz. Netice itibari ile bizler belediyecilik anlayışını şeffaf, tarafsız, hesap verilebilirlik noktasında hep buna dikkat ettik. Bizler şimdiye kadar ki belediyecilik anlayışımız ve belediye başkanlığı dönemimizde açık şeffaf olarak iş ve işlemlerimizi yürüttük. Gideceğimiz yerde de aynı şekilde iş ve işlemlerimizin vatandaşlarımızın gözü önünde şeffaf bir şekilde cereyan edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber