• DOLAR
  7,8156
 • EURO
  9,2693
 • ALTIN
  483,66
 • BIST
  1,1856

Erman Ilıcak’tan Memleketi Malatya’ya 2 Anlamlı Proje

Erman Ilıcak’tan Memleketi Malatya’ya 2 Anlamlı Proje

Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi ve Malatya Battalgazi ilçesinde İnşası devam eden TOKİ Toplu Konut projelerini hayata geçiren Rönesans Holding bünyesindeki REC Uluslararası, bölgenin başarılı öğrencilerine yeni bir eğitim imkanı yaratırken, Malatya halkına da yeni ve güvenli bir yaşam alanı sunuyor.

Malatyalı Erman Ilıcak’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Rönesans Grup’un yürüttüğü iki dev proje son aşamasına geldi. Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde öğrenciler sosyal mesafeli eğitim başlarken, Gelincik Tepesinde ise 678 konutta son düzlüğe girildi. Şantiyede incelemelerde bulunan Rönesans İnşaat Firması Ankara Bölgesi Müdürü Cemalettin Özbilen, yürütülen projeler hakkında bilgi aktardı. Her iki proje ile Erman Ilıcak’ın birebir ilgilendiğini aktaran Özbilen,” Bugün sizlere bizim Rönesans inşaat firmamızın Malatya’da yaptığı yatırımlar ve yaptığı işler ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle ilk iş planlamadaki güzergâhlardan olan Malatya TOKİ Şantiyemiz ile başlayacağız. Bildiğiniz gibi bu iki yatırımda bizim patronumuz Erman Bey’in yatırımlarıdır. Kendisi de sisiz hemşeriniz. Erman Bey’in dokunuşları ile proje daha cazip hale geldi.” dedi.

O Okulda Yetişen Gençler Türkiyenin Geleceğine Yön Verecek

Bilim ve yüksek teknoloji ile donatılmış Fen Lisesi Rönesans Holding her zaman olduğu gibi Malatya’ya ayrıcalıklı ve yenilikçi bir bakış açısı ile hizmet etmeye devam ediyor. Rönesans Holding bünyesinde sosyal projelere devam eden Rönesans Eğitim Vakfı son 10 yıldır başta eğitim olmak üzere birçok farklı alanda faaliyete geçirdiği sosyal projeler ve kalıcı eserler ile geleceğe katkıda bulunuyor. Vakfın 2009’da başlattığı eğitim seferberliğinin en önemli projelerinden Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, Türkiye’nin geleceğine yön verecek yüzlerce genç için bilim ve eğitimin yeni dönemini başlattı. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesi’nin 1. Derece deprem bölgesi olması dikkate alınarak tasarlanan, 43.376 m’ alan üzerine konumlandırılan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi; iki blok ve 20 sınıftan oluşan ana eğitim binası ile 247 kişilik konferans salonu, en yüksek teknoloji ile donatılmış 6 adet laboratuvar ve yurt binasından oluşuyor. Arsada bulunan ağaçların korunmasına özen gösterilerek yerleştirilen sosyal ve sportif alanlar, öğrencilerin sosyal zamanlarını kaliteli geçirmeleri için özel olarak tasarlanan 238 kişilik bir kapalı spor salonu ve kampüs peyzajını da oluşturan 2 adet yarım basketbol sahası, 1 adet tam basketbol sahası, tenis kortu ve futbol sahasını bünyesinde barındırıyor.

Yıldız,” Okulumuz Bambaşka Bir Yaşam Alanına Dönüştü”

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı program doğrultusunda Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde yüz yüze eğiti başladı. Eğitim sürecinde Malatyalı İşadamı Erman Ilıcak tarafından yaptırılan Fen Lisesi Kampüsünün öğrenciler için bambaşka bir yaşam alanına dönüştüğünü aktaran Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi Müdür Vahap Yıldız, ”Her noktasında ve her dayında farklı dokunuşların olduğu okulumuz, öğrencilerimiz için, bölgemiz için, ilimiz için gerçekten ayrı bir motivasyon kaynağı olacak. Bakanlığımızın açıkladığı program doğrultusunda yüz yüze eğitim faaliyetlerimizi okulumuzda yürütüyoruz. Okulumuz az önce de söylediğim gibi öğrencilerimiz için bambaşka bir yaşam haline dönüştü. Okul sadece eğitim, öğretim faaliyetlerinden öğretimin uygulandığı bir alan değildir. Aynı zamanda öğrenci için sosyal donatıların olduğu, sosyal dokunuşların olduğu ve kendisine her konudan geliştireceği bir ortam olduğu zaman amacına ulaşır. Biz yeni kampüs alanımızda özellikle hem bölgemiz için, hem ülkemiz için çok yeterli ve ülkemiz için katma değer oluşturacak bir nesil ortaya koyacağımızdan eminiz. Tüm ülke bundan kazanç sağlayacaktır. Burada yetişen nesil, gençlik eminim gelecekte çok çok iyi yerlere gelecektir. Öğrencilerimiz, mezun ettiğimiz öğrencilerimiz hem yurtiçi hem de yurtdışı deneyimleri ile ülkemize söz sahibi konumunda bulunmaktadır. Ben bu vesile ile özellikle kampüs alanımızın oluşturulmasında Türkiye’ye örnek olacak bu ortamın temininde desteklerini esirgemeyen özellikle sayın Erman Ilıcak beyefendiye, Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve çok değerli Malatyalılara teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Malatya Toki Toplu Konut Projesi’nde Yaşam Başlıyor

Rönesans Holding, uluslararası bilgi birikimi ve Türk mühendisliği ile Malatya’da yaşanan deprem sonrasında bölge halkına güvenli ve yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. Rönesans Holding’in özverili ve planlı çalışması ile Pandemi sürecine rağmen hızla tamamlanmasına yaklaşılan Malatya TOKİ Toplu Konut Projesi’nde çok yakında yaşam başlayacak. Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi Mevkii’nde 144 bin 529 metrekarelik bir alan üzerinde 678 adet konut inşaatını ve altyapı ile çevre düzenlenmesini üstlenen Rönesans Holding grup şirketlerinden REC Uluslararası, projeyi özenli bir çalışma ile tamamlayarak teslim etmeye hazırlanıyor. Depreme dayanıklı olacak şekilde, Rönesans’ın bu yöndeki tecrübesi ile tasarlanan proje 21 adet 2+1 blok ve 17 adet 3+1 bloktan oluşuyor. Proje boyunca içinde bulunulan Pandemi süreci ve Sağlık Bakanlığının yayınladığı bildirgeler dikkate alınarak gerekli tüm önlemleri alan Rönesans, yemekhane ve ofislerdeki mobilizasyon çalışmalarını da bu bildirgeler ışığında yürüttü.

>> Ebubekir Atilla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber