• DOLAR
  5,7214
  % -0,08
 • EURO
  6,3438
  % -0,33
 • ALTIN
  276,3047
  % -0,43
 • BIST
  95.522
  % -0,53

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Üyeleri İle Buluştu

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Yeni kurulan sendika, üyeleri ile bir araya gelerek sorunlarını dile getirdi. Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Malatya İl Temsilcisi Nurettin Kaplan, “Bundan sonra asla hiçbir zaman sahipsiz değilsiniz, asla kimsesiz ve yalnız değilsiniz. Sizi önemseyen, size değer veren bir sendika var,  o da Malatya Engelsiz Eğitim-Sen’dir. Sizlerle var olacağız, sizlerle büyüyeceğiz, biz varız, biz bu alandayız.” dedi

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Üyeleri İle Buluştu

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Yeni kurulan sendika, üyeleri ile bir araya gelerek sorunlarını dile getirdi. Programa katılan Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Merkez Başkanı Resul Partici, “Bugün 1 Mayıs ve bugün çalışan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutluyorum. Ayrıca emeğinin zayi olmadığı günler diliyorum. Biz sendikamızı kurduğumuzda ilk ziyaretimizi yine Malatya’ya yaptık. Güzel bir enerji aldık sizlerden ve Nurettin Bey dedi ki, 1 Mayıs’ı da burada yapalım dedi ve biz de seve seve ekip olarak gelmeye hazırız ve şuanda sizlerle olmaktan gerçekten mutluyuz, sizlerle birlikte olmaktan gerçekten gururluyuz. Öncelikle neden böyle bir sendika kurulma ihtiyacı doğdu, bunca eğitim sendikası varken, neden engelsiz çalışan eğitim sendikasına ihtiyaç duyuldu. Şuanda bir engelli olarak bir lisede görev yapmaktayım. Yıl 2010 Eylül ayında yardımcı hizmetli kadrosunda işe başladım. O sürece kadar işe girmek için gerçekten büyük gayretler sarf ettim. İşe girdiğimde büyük bir sevinç, büyük bir heyecan ama çok uzun sürmedi ne yazık ki. Bizleri yani engellileri anlamayan bir idareci tarafından sürekli bir yıl boyunca bu soruna maruz bırakıldım. Ankara’da derdimi anlatabiliyordum fakat Çorum’da bu idareci ile karşılaştığımda senin engelli olman benim sorunum değil, senin sorunun sözlerini sarf ederek, eğer bu işi yapamıyorsan istifanı ver diyerek sürekli beni yıldırma politikası içerisine koydu. Farklı bir okula gittim yine aynı tutum yine aynı davranış. Ve dedim ki o zaman sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alalım ki, böyle yapan kişiler için de bir yaptırımımız olsun dedik. Farklı sendikalar örgütlenmeye başladık. Ülke nüfusuna baktığımızda nüfusu oluşturan her 10 kişiden bir kişinin engelli olduğu gerçeği vardır. 25 milyon insanız, bunu aileler ile birlikte söylüyorum. Engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılamış oldukları olumsuzluklardan ne yazık ki etkilenmekteyiz. Bizler sizlerle büyüyeceğiz” ifadesini kullandı.

Sendika üyelerinin sorunlarını dile getiren Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Malatya İl Temsilcisi Nurettin Kaplan yaptığı konuşmada şunları dile getirdi, “bugün çok anlamlı ve çok özel bir gün. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı. Emekçi kardeşlerimizin bu güzel ve anlamlı günlerini en içten dileklerimle kutluyorum. Malatya Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası yaklaşık olarak 3 aydır Malatya’da aktif olarak faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır. Türkiye’ye yeni bir sendikacılık adımıyla yeni bir anlayışla girmiş bulunmaktayız. Engellilerin kamuda değer verildiği, engelsizlerin kendilerine yer bulabileceği çok özel ve çok anlamlı bir sendikanın kuruluşu ve bundan sonrası için çok önemli bir ihtiyaç duyduğumuz bir alandı.  Ve şuanda bu alanı kapatmak için kamuda çalışan engelli kardeşlerimizin bulundukları kurumlardan engelsiz bir şekilde daha verimli daha rahat bir şekilde çalışabilmeleri için artık sendikamız bunun için çalışacaktır. Biliyorsunuz psikolojide bir anlayış vardı. Biz işyerlerinde ne kadar mutluysak, evimizde ailemizle çocuklarımızla o kadar iyi olacağız. İşyerinin stresi mutlaka eve yansır ama biz daha mutlu bir aile, daha mutlu bir personel, daha mutlu bir Türkiye için yeni bir atılım içerisindeyiz. Ve bugün belki sayımız 60-70-80’dir ama ben bu sayıya şuanda 10 bin-100 bin gözüyle bakıyorum. Çünkü bizi önemsediler, bizi anladılar ve biz onları çok daha iyi anlayacağız.”

M. ALİ GÜNAYDIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber