• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

Engelli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Haline Geldik

İbni Sina Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’na Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan spor salonu düzenlenen törenle açıldı. Törene katılan Ak Parti Malatya Milletvekili Çalık, Malatya’nın, özellikle engelli çocukların eğitimi için önemli bir merkez haline geldiğini söyleyerek, “Belki bölgede, belki de Türkiye’de olmayan bir okulu Malatya Battalgazi bölgemize kazandırdık. Malatya’nın engelli çocuklar için eğitim merkezi yuvası haline geldi. Bu konuda Battalgazi’de de çok önemli bir eğitim kompleksimiz var.” diye konuştu

Engelli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Haline Geldik

Programa AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Öznur Çalık, Vali Yardımcısı ve Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ,Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan,Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul Müdürü Handan Kaymak, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakaş,  AK Parti teşkilatından sosyal politikalardan sorumlu Başkan Yardımcısı Enes Aydoğan kadın ve gençlik kolları temsilcileri  ile öğrenci velileri katıldı. Salonun açılışında konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan Vakıflar; “Bölge Müdürlüğümüz öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımız ve vakıflarımız tarafından İbni Sina Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’na spor salonu yapıldı. Ayrıca yine Bölge Müdürlüğümüz tarafından yetim ve öksüz çocuklar için bayramlık giyim yardımı Yetimler Kervanı Derneği işbirliği ile yapıldı. Bu konuda bize destek sağlayan hayır sahibi diğer vakıf ve kişilere teşekkür ediyorum” diye konuşarak bir nevi yardımların yapacaklara da yardımcı olduklarını söyledi. Öğrencilerimizin mutlulukları bizim için yeterlidir. Her zaman Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak da yanlarında olduğumuzu ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

Programa katılan Ak Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, konuşmasının okulun yapım talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçen Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ederek başladı. Çalık konuşmasını; “Otizmli çocuklarımızın aileleri otizmli çocuklarımızın eğitimi için okul istemişti. Onları sözümüzü getirmenin gururunu yaşıyoruz. Otistik çocukları olan ailelerimizi öncelikle kutluyorum. Çünkü çocuklarına eğitimden mahrum bırakmıyorlar. Devlet olarak, hükümetimizle, anne baba olarak velilerimiz üstlerine düşen bütün gayreti gösteriyor çocukların eğitimi için sarf ediyorlar. Bu amaçla Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen bütün çalışan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Çünkü fiziki binaları yapsak da içinde yeterli derecede eğitmenimiz öğretmenimiz yardımcı görevlimiz olmazsa bu binalar boş kalır. Bu özel çocuklarımız bu eğitim kurumundan çok güzel eğitim alıyorlar. Vakıflar Bölge müdürümüz Kenan Doğan kardeşime çalışmaları için de çok teşekkür ediyorum biz Vakıf kültürü ile yetişmiş bir toplumun evlatlarıyız. Bugün Vakıf toplumunun gereği Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün önceliğinde Hulusi Efendi Vakfı Yeşilyurt Dini Hizmetler Vakfı, Ergün gurup otistik çocuklarımızın eğitim gördüğü okulumuza çok güzel bir spor salonu dizayn etmişler. O çocukların imkânları elverdiği ölçüde zarar görmeden fiziki şartları uygun hale getirdikleri güzel bir spor salonu inşa etmişler. Ben bu vesileyle bütün emeği geçen arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Diğer yandan Okulumuzun çevre düzenlemesi bakırdan Yeşilyurt Belediye başkanımız Sayın Mehmet Çınar eğitim camiamıza kıymetli kaymakamımıza ve canı gönülden teşekkür destekleri için teşekkür ediyorum.”

TÜRKİYE’DE OLMAYAN BİR OKUL MALATYA’YA YAPILIYOR

Malatya’nın özel çocuklar için eğitim merkezi haline geldiğinin altını çizen Çalık konuşmasını şöyle sürdürdü. Malatya’mız, özellikle engelli çocuklarımız için çok önemli bir merkez haline geldi. Battalgazi bölgesinde bir eğitim kompleksi yapılıyor. Belki bölgede, belki de Türkiye’de olmayan bir Okulu Malatya Battalgazi bölgemize kazandırdık. Görme engelli çocuklarımızın Beyazay Derneği’nin ve ailelerin bizden talebi görme engelli çocuklarımız için bir okul talebiydi. Otistik çocuklarımızın Okulu 200 öğrenci kapasiteli,  orası da 100 öğrenci kapasiteli bölgedeki birçok öğrencimiz velimiz çocuklarını buraya getiriyorlar. Çocuklar burada Lise eğitimini alıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan özellikle teknik liselerimiz, engelli çocuklar için yapmış olduğumuz liselerimiz de Malatya’nın engelli çocuklar için eğitim merkezi yuvası haline gelmiş vaziyette. Bu konuda Battalgazi’de de çok önemli bir eğitim Kompleksimiz var. Orada da 100 öğrenci görme engelli çocuklarımız için liseden sonra engelli çocuklarımızı yetişeceği teknik bölümlerimizin olduğu bölgemiz var. Malatya’nın tamamına bunu yaygınlaştırmaya gayret edeceğiz.

A. Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber