• DOLAR
  5,7127
  % -0,23
 • EURO
  6,3454
  % -0,31
 • ALTIN
  276,3609
  % -0,41
 • BIST
  95.522
  % -0,53

 “Enerjimiz Yarınlara” Malatya’da

Enerjinin farklı alanlarında faaliyet gösteren Aksa grup şirketlerinin Mart ayında başlattığı “Enerjimiz Yarınlara” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin beşinci ve altıncı etabı Malatya ve Elazığ’da gerçekleşti

 “Enerjimiz Yarınlara” Malatya’da

Yeşilyurt’taki Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret eden Aksa “Enerjimiz Yarınlara” ekibi, bu okullardaki 5, 6, 7 ve 8. sınıflara enerji konusunda kapsamlı bir eğitim verdi. Elazığ ve Malatya ile birlikte bir buçuk aylık kısa bir sürede altı ili ziyaret eden ve şimdiden 500’e yakın öğrenciye temas eden Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda 2.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin en köklü enerji grubu Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa grup şirketleri, “Enerjimiz Yarınlara” ismiyle başlattıkları kurumsal sosyal sorumluluk projesinin beşinci ve altıncı etabını Elazığ ve Malatya’da gerçekleştirdi.Her iki okulda da tüm 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi verilirken Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı ve temiz enerji kavramı gibi enerji hakkındaki her konuda öğrencilere bilgi verdi.

ENERJİYE DAİR HER ŞEY…

Kazancı Holding’in Aksa grup şirketleri, faaliyet alanlarını çocukların anlayabileceği basit bir dille anlatarak; enerjinin üretimi, kullanımı ve değerini kapsamlı bir şekilde aktarma fırsatı buldu. Eğitimlerde doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, enerji kaynaklarından enerji üretimine ve bilinçli elektrik kullanımına kadar birçok önemli konu işlendi. Ayrıca öğrenciler, Aksa markasına özel tasarlanmış ve soruları müfredattaki matematik kazanımlarına göre her sınıf için ayrı ayrı oluşturulan enerji temalı oyun ve etkinliklerle hem eğitici hem de keyifli bir gün geçirdi. Etkinlik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak Aksa tarafından hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri, zeka oyunu ve sırt çantası hediye edildi.

YILSONUNA KADAR 2 BİN ÖĞRENCİ

Kazancı Holding bünyesindeki Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin Kurumsal İletişim ekipleri “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Bu proje ile yıl sonuna kadar 2.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber