• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

En İyi Bal Yarışması Yapıldı

12.’si gerçekleşen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı etkinlikleri kapsamında 3. En İyi Bal Yarışması yapıldı.  İlk 3’ e girene güneş panelinin hediye edileceği etkinlikte konuşan Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, “Arıcılık sektöründe gösterilen çaba insan açısından çok ciddi önem arz etmektedir.  Bu yüzden bizlerde kalite noktasında teşvik ediyoruz.” dedi

En İyi Bal Yarışması Yapıldı

 

  1. Tarım Fuarın da yapılan En İyi Bal Yarışması etkinliğinde konuşan Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Çolak: “Bugün dünyada insanoğlundan sonra en çok sözü edilen balı konuşuyoruz. 35 üreticimiz katılım sağladı bu yarışmaya ve 3 jüri tarafından değerlendirildi. İlk 3’ e giren yarışmacılarımıza güneş paneli hediye ediyoruz. Diğer üreticilerimize de 100 TL’ lik çek vereceğiz. Bu yarışmada hedef aldığımız kriterler tat, aroma ve renkti” ifadelerine yer verdi.

“HEDEFİMİZ SEKTÖRLERDEKİ YENİLİKLERDEN KATILIMCILARI BİLGİLENDİRMEK”

Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın da: “Biz malaya Büyükşehir Belediyesi olarak gerek Tarım Fuarı bunun yanında da yılda yaklaşık olarak 7-8 civarında bir fuar düzenliyoruz. Buradaki temel hedefimiz düzenlemiş olduğumuz sektörlerdeki yeniliklerden katılımcıları bilgilendirmek ve bu kapsamda kısmen de olsa Malatya’ya bir ekonomik alanda katkı sağlamı hedefliyoruz. Tarım hem ilimiz hem bölgemiz hem de ülkemiz açısından önemli ve stratejik bir sektör.  Malatya’mızın yaklaşık olarak yüzde 50’ sinden fazlası hem tarım hem de havacılıkla geçinmekte ki tarım ve hayvancılık birbirini tamamlayan iki sektör. Bu konuda da biraz önce birlik başkanımızın ifade etmiş olduğu gibi arıcılık sektöründe gösterilen çaba insan açısından çok ciddi bir önem arz etmektedir.  Bizlerde bunu biraz daha kalite noktasında teşvik etmek üreticilerimizi de kısmen de olsa ödüllendirmek için Büyükşehir Belediyemiz Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımız tarafından üreticilerimiz bu yarışmada ödüllendirmekte.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ ın hediyesi olarak ilk 3’ e giren yetiştiriciler güneş paneli ile ödüllendirilecek. Belediyemiz Arı Yetiştiricileri Birliği’ nin yanında diğer birliklerimizin düzenlemiş olduğu etkinliklere de ciddi anlamda katkı sağlamaktadır. Ben bu kapsamda gerek Tarım Fuarı düzenlenmesi noktasında gerekse de yapmış olduğumuz etkinliklerde bizden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Başkanımıza çok teşekkür ediyorum sizlere de yapmış olduğumuz bu etkinliklere katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası ilk 3’ e giren isimler açıklandı. Buna göre birinci Lütfü Demir, ikinci İbrahim Yarbasan, üçüncü isim ise İbrahim Çıtlak oldu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber