• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  283,0100
  % 1,83
 • BIST
  97.149
  % 1,84

“Ekonomik Kriz ve Terör Bertaraf Edildi”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Milletvekili Çakır ve beraberindeki heyet Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Basının sorunlarına dikkat çeken Çakır, Türkiye’de teröre ve ekonomik krize verilen mücadeleye değindi. Çakır, “Türkiye Hem Ekonomik alanda yapılan saldırıları bertaraf etti, hem de içerde ve dışarda teröre karşı büyük bir mücadele vererek bölgesinde güçlü etkin bir konuma geldi. Türkiye ekonomik ve savunma sanayisi alandaki büyümesini sürdürecek.”

“Ekonomik Kriz ve Terör Bertaraf Edildi”

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve Ak Parti teşkilatından bir heyet 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Basının sorunlarına dikkat çeken Çakır, Türkiye’de teröre ve ekonomik krize verilen mücadeleye değindi.

“TÜRKİYE MAKRO BİR GÜVENCE VERİYOR”

Ekonomik kriz ve terör konusunda Türkiye’nin vermiş olduğu mücadelelere dikkat çeken Çakır burada yaptığı açıklamada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Cemiyetimizi şimdiden ziyaret ederek hem basın çalışanlarının günlerini tebrik etmek, hem de istişarede bulunalım diye ziyaret ettik. Yeni bir yıla girdik. İnşallah bu yılın çalışan gazetecilerimiz için daha iyi bir yıl olur. Tabi öncelikle ülke için, insanlık barışı için 2019’un barış ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Türkiye son dönemde terörle mücadelesiyle, savunma sanayisini büyütmesiyle, ekonomisini büyütmesi noktasında çok ciddi bir mesafe aldı. Artık dünyanın sayılı güçlerinden biri haline geldi. 2018 yılında da ekonomik bir saldırı vardı. Burada da Türkiye başarıyla çıktı. Almış olduğu ekonomik karşıt tedbirlerle asgari ücreti arttırarak insanımızın ekonomik kriz karşısında ezilmesinin önüne geçmiş oldu. Her kesime yönelik teşvik uygulamalarıyla krizden çıkmış olduk, kriz geride bırakıldı. Tabi krizin kalıntıları hala var, enflasyonun düşürülmesi, faiz oranlarının aşağıya çekilmesi yönünde inşallah 2019 yılında Türkiye ekonomik büyümesini sürdürecek. G-20’ye göre bakıldığında hem dış borç açısında, hem kamu borcu açısından Türkiye makro bir güvence veriyor” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE HER ALANDA ETKİN BİR KONUMDA”

Türkiye’de ekonomik krizin bertaraf edildiğini ve terörde büyük mesafeler kaydedildiğinin altını çizen Çakır şunları ifade etti, “Türkiye terörle ciddi bir mücadele yürütüyor. DEAŞ’la mücadeleyi en çok Türkiye yaptı. PKK ve onun uzantıları YPG/PYD gibi farklı gruplarla da hem içerde hem dışarda ve bir yandan da Fetö ile mücadelede Türkiye büyük bir mesafe aldı. Bununla birlikte hem savunma sanayisini güçlendirdi, hem de ekonomik saldırıları bertaraf etti. Artık Türkiye bölgesinde güçlü etkin bir konuma geldi. Hem de Dünya siyasetinde gerçekten ağırlığını koyan bir ülke konuma geldi. Türkiye 2019 yılında ekonomik kalkınmasına hızlı bir şekilde devam edecek. Bizlerde bir yerel seçime gidiyoruz. Önümüzdeki dünlerde ilçe belediye başlarımızın açıklanmasından sonra artık bizler de sahaya çıkacağız. Hem belediye başkalarımızın seçilmesi noktasında hem de seçildikten sonra Malatya’mızda hizmetin devamı noktasında elimizden gelen gayreti yapacağız. Malatya Büyükşehir ile birlikte büyük bir kalkınma ve dönüşüm yaşadı. Hem merkezde hem de kırsal ve ilçelerde, köylerimize kadar büyük bir hizmet ağı gitti ve bundan sonra da daha yoğun bir şekilde hizmet gidecek. Daha güzel projeler hayata girecek. Bu dönemin de hayırlı olmasını diliyorum.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber