• DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74

Ekmek Zammına Yönelik Keskin Sert Konuştu

Ara ara gündeme gelen ekmek zammı hafta başlangıcıyla birlikte kendini iyiden iyiye hissettirdi. Bu bağlamda açık ekmek 1,25 kuruşa çıkarıldı. Söz konusu ekmek zamlarını ele alan Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Bu zammın bir kişinin eliyle yapılması uygun değil. Bunun üstüne gidilecek bunun üstüne gidildiği zamanda esnaf büyük ceza yememek için ekmeği bu fiyata satamayacak.” dedi

Ekmek Zammına Yönelik Keskin Sert Konuştu

Hafta başlangıcıyla birlikte Açık ekmek fiyatlarının 1.25 kuruşa çıkarılmasını ele alan Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin yapılan ekmek zammını sert dille eleştirdi. Keskin açıklamasında: “Şu anda bu konuda belediye görevini yapmıyor. Vilayet görevini yapmıyor.  Tarım İl Müdürlüğü görevini yapmıyor. Dernek başkanı kendi kafasından yasal olmayan bir zam yapıyor. Türkiye genelinde kimse böyle bir zam yapamaz. Zam yapılacağı zaman komisyonlara gelmesi gerekiyor. Bize müracaat edecek. Komisyonlara gelecek. Komisyon bakanlığa bildirecek.  Bakanlık olur verecek ve ondan sonra zam kararı alınacak. Burada kendi kafalarına göre ekmeğe zam yapıyorlar. Belediye ne diyor sadece billboardlarda kendini gösteriyor.  Bunları defalarca söyledik kimse görevini yapmıyor.  Bizim de kurum olarak baskı yapacak bir yetkimiz yoktur. Onun için bu yapılan ekmek zammının yasal olmadığını söylüyoruz.  Buna hiçbir esnaf uymasın.  Bu konuda eğer devlet görevini yaparsa bunlara çok ceza verir. Onun için esnafın cezai müeyyide ile karşılaşmaması için cezaya maruz kalmaması için bu fiyatları uygulamamalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ÜSTÜNE GİDİLDİĞİ ZAMAN ESNAF BÜYÜK CEZA YEMEMEK İÇİN EKMEĞİ BU FİYATA SATAMAYACAK”

Kaldığı yerden Keskin:  “200 gram ekmeğin 1 lira diye müracaat etiler. Kendilerine de ‘200 gram ekmek için size 1.25 kuruş veriyoruz.’ dedik.  Kabul etmediler.  Bugün kendi kafalarına göre yine zam yaptılar. Bu zam uygun değil yersiz bir zam. Böyle bir şey olamaz.  Çünkü bunun, konunun  komisyonlara gelmesi lazım ve komisyonların olur demesi lazım. Bu zammın bir kişinin eliyle yapılması uygun değil. Çünkü ortamı başıboş buldular. Ekmeği 150 grama düşürünce kimse sesini çıkarmayınca adamlar bunu yapmaya başladı. Ama şunu söyleyeyim. Bunun üstüne gidilecek bunun üstüne gidildiği zamanda esnaf büyük ceza yememek için ekmeği bu fiyata satamayacak” sözlerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Askıda ekmek uygulaması yapacağınıza insanlığınızı askıdan indirin.maliyetin arttığı doğrudur yasal olmayan zammı savunmak yanlış.önünüze geçilmesse poça kadar ekmeği 1 liraya vereceksiniz.

 2. Sayın başkanım bu demecinizi duyana kadar size büyük bir hürmet duyuyordum.Ben bir fırıncı esnafı olarak bizleri bazı kurumlarla karşı karşıya getirmektesiniz.Maliyetlerin arttığı 1 torba unun 70 liradan 110 liraya çıktığı bağkur primlerinin 710 liraya yükseldiği odunun kağıdın ve daha ismini saymadığım bir çok malzemeye %100zam geldiğinin farkında sınızdır inşaallah.Bu açıklamalarınızla fırıncı esnafının tepkisini aldığınızı bilmenizi isterim.Lütfen demeçlerinizi verirken esnafın başkanı olduğunuzu unutmayınız

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber