• DOLAR
  7,2915
 • EURO
  8,5355
 • ALTIN
  477,20
 • BIST
  1,1787

Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor

Erbakan Vakfı tarafından organize edilen Eğitimci Bekir Şirin’in konuşmacı olarak katıldığı Mehmed Akif ve Asım’ın Nesli konulu konferans Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlendi

Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor

Erbakan Vakfı tarafından organize edilen Eğitimci Bekir Şirin’in konuşmacı olarak katıldığı Mehmed Akif ve Asım’ın Nesli konulu konferans Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlendi

İstiklal Marşı ve Kur’anı Kerim okunmasının ardından Erbakan Vakfı Malatya il temsilcisi Bahattin Arslan programın açılışında konuştu.  Arslan konuşmasının başında Erbakan Vakfının Kuruluşunda büyük fedakârlıklar gösteren, Kurucu Genel Başkan Sayın, Dr. Fatih Erbakan’a teşekkür etti. Bahattin Arslan konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı. “Erbakan vakfımızca, düzenlenen Mehmet Akif Ersoy ve Asımın nesli adlı programımıza Hoş geldiniz. Seref verdiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hasetsen bizleri kırmayarak Ankara’dan Malatya’ya Programımıza konuşmacı olarak teşrif eden Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve terbiye kurulu Daire başkanımız Eğitimci Bekir Şirin Hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bugüne kadar Malatya Erbakan Vakfına maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Erbakan Vakfı eski il başkanı Sayın Bilal Yıldırım Beye huzurlarınızda teşekkür eder, ülkemize ve Milletimize hizmet etme yolunda başarılarının devamını dilerim.

AKİF KENDİNİ VATANA ADAMIŞ BİR ŞAHSİYETTİ

Bütün hayatını İslam’a adayan, İslam Coğrafyasının ve İnsanlığın kurtuluşu için hayatı boyunca mücadele eden, bütün engellemelere rağmen bıkmadan usanmadan Milli Görüş hareketini devam ettiren, Büyük dava adamı Savunan adam 1, Milli Görüş Lideri, Profesör Doktor Necmeddin Erbakan hocamızı rahmetle anıyorum. Allah ondan razı olsun.  Yine Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy’u Rahmetle anıyor, Bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Hepimizin bildiği üzere Mehmet Akif kendisini vatanına, milletine adamış büyük bir şahsiyettir. Vatanını, dinini, milletini, her şeyden üstün tuttuğunu gerek yaşantısında gerekse eserlerinde görmek mümkündür. Milletin geleceği olan gençlerin de bu şuurda yetişmesini istemiştir. İşte bu şuurdaki gençliğe de Asımın nesli diyordu. Büyük Şair Merhum Mehmet Akif’in dediği gibi çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecekti. Allah tüm gençlerimizi, bizleri bu şuurda olan Müslümanlardan eylesin. Ben sözlerimi burada sonlandırırken siz sayın protokole ve değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, saygıyla muhabbetle selamlıyorum.”

Açılış konuşmasının ardından ise Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve terbiye kurulu Daire başkanı Eğitimci Bekir Şirin tarafından konferans verildi. Programa Milli Görüşün Malatya’daki önde gelen isimlerinden Naci Şavata, Yeniden Refah Partisi Malatya il Başkanı Bilal Yıldırım, Erbakan Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Program plaket takdimiyle sona erdi.

A.Vahap Kaygusuz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber