• DOLAR
  6,7792
  %0,10
 • EURO
  7,4685
  %0,12
 • ALTIN
  373,06
  %0,24
 • BIST
  8,3211
  %0,17

“Düşünen İnsanlara İhtiyacımız Var”

Öğrenci beceri ve yeterlilikleri ile ilgili olan değerler eğitimi kapsamında 44 Kalem 44 Değerli Mektup Projesi için yapılan programda Vali Aydın Baruş, “Düşünen insanlara ihtiyacımız var çocuklarımıza bugün medeniyetin sağlamış olduğu her türlü maddi refahı sağlayabiliyoruz ama yalnız yaşamanın önüne geçemiyoruz. Yalnızlığı aşmak için böyle güzel uğraşlara ihtiyacımız var.” dedi

“Düşünen İnsanlara İhtiyacımız Var”

Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Gençay’ ın da katılımcılar arasında olduğu 44 Kalem 44 Değerli Mektup Projesinde açılış konuşmasını yapan 91.000 Dev Öğrenci Ortaokul Müdürü Vahap Arıkan: “Çıkartılan kitabımız 3 bin adet basılarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla 3 bin öğrenci, minik yüreğe ulaştırıldı. Projemizin ikinci ayağında ise siz değerli misafirlerimizin mektupları, öğrencilerimizin resim fırçaları ile çıktığımız bu yürüyüş, 38 okulda yapılacak söyleşi programlarımız ver resim sergimizle taçlanacaktır. Bu bağlamda 44 kalem, 44 değerli kalem projelerimiz, himayelerinde gerçekleştirdiğimiz projelere destek verenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise: “Bu etkinlik 3 tane okulumuz Atatürk Ortaokulu, 91000 Dev Öğrenci Ortaokulu ve Öğretmenler Ortaokulu’ muzun ortak bir etkinliği. Çocuklarımız fırsat verildiğinde hem akademik hem de bireysel yetenekleri ile birçok şeyi yapacaklarına olan inancımız tamdır. Bu projenin çocuklarımızın gelecekte yazma alışkanlığı edilebilmeleri için iyi bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Bu etkinliğin, geleceğimiz olan çocuklarımızın geleceği açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.  Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da: “Doğrusu savaşlar kültür için yapılır, bir medeniyet iddianız yoksa savaşında bir anlamı yoktur. Dolayısıyla kültürel çalışmalar geleceğimizin, çocuklarımızın, gelecekle ilgili donanımları birikimleri her şeyden önemli. Bu anlamıyla kültürel çalışmaları gerçekten çok önemsiyoruz ve kamu kurum ve kuruluşları ile ortaklaşa birçok çalışma, projeye gerçekleştiriyoruz, asıl olan bu çalışmalarımız. Bu yüzden bir projede emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.  Vali Aydın Baruş ise şunları söyledi: “Malatya medeniyetlerin buluşma noktası engin ve köklü bir tarihe, medeniyete sahip, kayısı diyarı, bal diyarı güzel bir memleket, böyle güzel bir şehirde sizleri ağırlamaktan son derece memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnsan demek düşünmek demektir ve düşündüklerini diğer insanlarla paylaşabilmektir. Düşündüklerini diğer insanlarla paylaşabilmek için konuşması, yazması lazım. Yazmak fikirlerini diğer insanlara ulaştırmak güzel bir uğraştır. Onun için buna intikal eden değerli yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Düşünen insanlara ihtiyacımız var çocuklarımıza bugün medeniyetin sağlamış olduğu her türlü maddi refahı sağlayabiliyoruz Halil Özkan hocamızın çok güzel satırları var ‘Çocuklarımıza her şeyi verdik maddi refah anlamında ama yalnız yaşamanın önüne geçemiyoruz.’ diye Gerçekten yalnızlığı aşmak için böyle güzel uğraşlara ihtiyacımız var. Malatya’mıza da böyle güzel projelerin devamını diliyorum. İnşallah bundan sonra sizle irtibatta bulunmaya devam edeceğiz. Önemli olan gelecekten endişe duyan, yetişecek nesillerimizin ilim, irfan sahibi olarak yetişmesi anlamında kaygı taşıyan insanların aramızda bulunması.”

 

Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber