• DOLAR
  5,8177
  % 0,14
 • EURO
  6,6359
  % 0,33
 • ALTIN
  267,0400
  % 0,70
 • BIST
  95.182
  % 1,23

Durucasu ÇPL’de Doğa ve Çevre Eğitimleri Gerçekleştirildi

Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca finanse edilen MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen  “Gel Katıl Bize” adlı AB Projesi çerçevesinde okullarda yapılan faaliyetler devam ediyor

Durucasu ÇPL’de Doğa ve Çevre Eğitimleri Gerçekleştirildi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen Gel Katıl Bize adlı AB projesi kapsamında Proje ekibinin bu kez yolu Durucasu’ya düştü ve Durucasu ÇPAL öğrencileriyle Doğa üzerine söyleşi yapıldı.

“AMAÇ, FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Proje Koordinatörü Yılmaz Konuk yaptığı açıklamada proje kapsamında hem doğayla uyumlu yaşama hem de suyun bilinçli kullanımı konusunda okullarda uzman kişiler tarafından etkinlikler yürütüldüğünü belirtti. Konuk, Durucasu’daki bu başarılı okulumuzda yapılan faaliyet kapsamında da suyun bilinçli kullanımı, doğayı korumanın neden gerekli olduğu, doğayı tanımanın kişiye kazandırdıkları vb. konular üzerinde durulduğunu söyledi. Bu eğitimlerin Doğa uzmanı Ali Ekber Korkut tarafından gerçekleştirildiğini belirten Konuk bu faaliyetler sayesinde doğa ve çevre konusunda farkındalık yaratmak amacıyla küçük de olsa bir katkı sunmak istediklerini, bu sebeple öğrencilerle buluşma noktasında kendilerine destek olan Okul Müdürü Sayın Mehmet Nar’a, yönetici, öğretmen ve öğrencilere çok teşekkür ettiği sözlerine ekledi.

“ANLAMI VE AMACI OLAN BİR ETKİNLİK”

Durucasu Abdurrahman Serttaş Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Nar öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen, önemli bir amaca hizmet eden  bu anlamlı  etkinlik için Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığına, MAFSAD yöneticilerine, Malatya Büyükşehir Belediyesine, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber