• DOLAR
  6,8977
 • EURO
  8,1785
 • ALTIN
  446,59
 • BIST
  1,1802

Durak Ceplerini Sürücüler İşgal Ediyor

Belediye Otobüs durakları için yapılan şikâyetler ve Büyükşehir Belediye’nin almış olduğu kararlar yeterli gelmiyor. Belediye otobüsleri hala yolcularını anayolun ortasından alıyor. Otobüs duraklarını işgal eden sürücüler ise, durakları park olarak kullanmaya devam ediyor

Durak Ceplerini Sürücüler İşgal Ediyor

Otobüs duraklarının önü araçlarla işgal edildiği için Vatandaş otobüs duraklarında değil de anayolda otobüs bekliyor. Belediye otobüsleri yolcu almadan önce otobüs duraklarına yanaşması gerekirken, otobüs duraklarının önünde park edilen araçlardan dolayı yolcuları anayolun ortasında almak zorunda kalıyor. Yolun ortasında belediye otobüsünü beklemek zorunda kalan vatandaş ise, sorumlu Büyükşehir belediye, MOTAŞ veya Zabıtanın bu duruma bir çözüm bulmasını istiyor.

OTOBÜSLER YÜZÜNDEN TRAFİK KUYRUĞU

Yolun ortasında beklemenin büyük ve tehlikeli kazalara sebebiyet vereceğini bilen Otobüs Şoförleri mecburi olarak yolcuları yolda almak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Yolda duran otobüsün arkasında araç kuyrukları oluştuğu için trafik birbirine giriyor. Vatandaş, otobüs duraklarında park edilen araçlar için cezai işlem yapılmasını ve otobüs duraklarının olduğu yerlere park edilmesi yasak olan tabelaların asılmasını istiyor. Geceden araçlarını otobüs duraklarının önüne park eden araç sahipleri her hangi bir işlem yapılmadığı için durumdan şikâyetçi değil.

MECLİS GÜNDEMİNE ALINMIŞTI

Daha önce Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, Otobüs duraklarına park eden sürücülere yönelik ceza verilmesi konusunda gündem maddesi olarak görüşülmüştü. Mecliste bu konuyu gündeme getiren Arguvan İlçe Belediye Meclis Üyesi Hurşit Kuşcu, otobüs duraklarını işgal eden sürücülere karşı bir önlemin ve otobüsleri durak ceplerini daha iyi kullanmalarını için bir önlemin alınmasını talep etmişti. Belediye meclis gündemine alınmasına karşın hala otobüs cepleri için bir önlem alınmış değil.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber