• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Doğa Hayvanlarının Korunmasına Yönelik Filmler Yapılacak

Türkiye’de bir ilk olarak sosyal proje kapsamında “Hayvan sevgisi ve hayvancılığın önemi odaklı” kısa ve orta metraj filmler çekilerek hayvanların doğadaki ve insan ilişkilerindeki önemine vurgu yapılarak sosyal mesaj verilecek. Proje yapımcısı Veteriner Hekim Mehmet Erkan Doğan, bir ilk olacak olan toplum için sosyal sorumluluk bilinci projesinin başarılı olacağına inandıklarını belirtti

Doğa Hayvanlarının Korunmasına Yönelik Filmler Yapılacak

Yaklaşık 1,5 yıldır altyapı ve senaryo çalışmaları süren sosyal proje kapsamında kısa ve orta metraj filmler çekilerek hayvanların doğadaki ve insan ilişkilerindeki önemine vurgu yapılacak ve sosyal mesajlar verilecek. Proje yapımcısı Veteriner Hekim Mehmet Erkan Doğan, bir ilk olacak olan toplum için sosyal sorumluluk bilinci projesinin başarılı olacağına inandıklarını dile getirdi. Daha önce çekilen filmlerde hayvanlarda stres, hayvanlara ilkyardım ve hayvancılıkla ilgili konular kısa filmler şeklinde anlatılmıştı. Çekilen filmlerde, hayvanları koruma, hayvan sevgisi ve hayvancılığın toplumdaki yeri ve önemi hakkında insanlara sosyal mesajlar verilecek.

“DOĞA HAYVANLARI KORUNACAK”

Sosyal sorumluluk bilinci projesinin başarılı olacağını vurgulayan Mehmet Erkan Doğan yaptığı açıklamada, “İleri toplumlarda hayvan sağlığı ve refahına her zaman önem arz eder, ön plandadır. Daha önceki çektiğimiz beş projede hayvanlarda stres, yaralı hayvanlara ilkyardım, refah konularını kısa filmler şeklinde anlatmıştık. Sosyal ağlardan binlerce kullanıcıya ulaşmıştı, tabi bu da bizi mutlu etti. Devam nitelikte Bu sosyal sorumluluk projesi üzerinde yaklaşık 1,5 yıldır çalışıyoruz. Hayvan sevgisi olmadan insan sevgisi olmaz. Yakın zamanda hayvanlara eziyete, tüm Türkiye’nin tepkisini gördük. İşte bu bağlamda doğaya sevgimizi katarak, hayvan sevgisini, kışın sokak canlarına yardımcı olunması gerekliliğini, çiftlik hayvanlarında refahın önemini anlatmaya çalışacağız. Aynı zamanda projeler devam edecek. Bir çobanın, köylünün o güzel yaşam öyküsünü film sanatına işleyeceğiz. Çalışma sürecinde hayvan severlerden büyük destek aldık, fikir paylaşımında birçok yönetici projeyi beğendi. Umuyoruz ki güzel sonuçlar alırız, devamını da getiririz. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.

Diğer taraftan projede insanların birbirine ve hayvanlara karşı hoşgörüsü işlenecek. Ayrıca çekimlerde oyuncu kullanılmayacağı öğrenilirken, hayvanseverlerin, vatandaşların ve aktivistlerin fikirlerine de kapının her zaman açık olduğu belirtildi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber