• DOLAR
  6,7218
  %-0,05
 • EURO
  7,3840
  %-0,09
 • ALTIN
  369,84
  %-0,02
 • BIST
  8,3335
  %0,40

“Dijital Yaşam Becerileri Projesi” Tanıtıldı

‘Dijital Yaşam Becerileri Geliştirme Projesi’nin tanıtımı Ramada Otel’de yapıldı. Bu proje ile geleceğin teminatı olan gençlerin içinde bulunduğu bilgi çağında teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olabilmesi için kodlama ve robotik teknolojileri eğitimleri verilmesi hedeflenmekte

“Dijital Yaşam Becerileri Projesi” Tanıtıldı

Kuluncak Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve gençlere robotik kodlama ve robotik teknolojileri eğitiminin verilmesi amaçlanan ‘Dijital Yaşam Becerileri Geliştirme Projesi’nin tanıtımı Ramada Otel’de yapıldı.  Fırat Kalkınma Ajansı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tanıtımına Kuluncak Kaymakamı Okan Daştan, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Bilim Sanayi teknoloji Müdürü Akif Gülaçtı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bahar ile paydaş kurum temsilcileri katıldı. Proje koordinatörü Taner Körükmez şunları dile getirdi: “Projenin Hedefi Proje kapsamında Kuluncak Çok Programlı Anadolu Lisesi´nde eğitim gören en az 20 gencin eşit cinsiyet dağılımı esasına göre belirlenerek mobil ve robotik kodlama eğitimlerine katılması ve bu kapsamda ürettikleri ürünleri proje sonunda düzenlenecek tanıtım toplantısında sergilemeleri hedeflenmektedir. Projenin öğrencilerimiz için farkındalık oluşmasını sağlaması ve elektronik ekipmanlara erişimlerinin sağlanarak günümüz teknolojilerini kullanıp ürün ortaya çıkarma, sunma ve takım çalışması gibi konularda deneyim sahibi olmaları beklenmektedir.”

  “BU PROJE ÇOK YÖNLÜ BİR PROJE”

Kuluncak Kaymakamı Okan Daştan ise şunları dile getirdi: “ Şimdi artık teknolojinin dünyada çok hızlı ilerlediği bir zamanı yaşıyoruz. Teknolojide inanılmaz baş döndürücü gelişmeler söz konusu.  Biz de bu gelişmeleri yakından takip edebilmeniz adına çocuklarımızı bu hayata motive edebilmek adına geleceğim yazılımcıların bilişim üzerine yetiştirmek adına ilçemizde kodlama projesine başladık. Aslında bu kodlama projesi birçok yönlü bir proje. Bugün ülkeler teknolojiyi tüketen değil ne kadar üreten bir toplum haline gelirse diğer ülkelerle açığımız da o alanda kapanacağını düşünüyorum. Bugün hepimizin bildiği iha’lar ve SİHA’ların esasında temelinde yatan şey bu kodlama işidir. Bugün iha ve siha’larla Terörle Mücadele konusunda yaşanan başarıların durumu ortada.  Teknoloji açığımızı yurt dışındaki diğer ülkelerde gelişmiş ülkelerde kapattığımız zaman çok daha elverişli çok daha büyük olarak konumunuzun artacağını düşünüyorum.  Projemize başladığımızda sağlosun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan okul müdürlerimiz öğrencilerimiz beklediğimden çok daha fazla ilgi ile yaklaştı ve projeyi çok sevdiler ve çok benimsediler. Böyle olunca işler daha da kolaylaştı. Bu Projedeki bizim esas amacımız da Malatya’da bu işin farkındalık oluşturmak ve diğer ilçelerimize örnek teşkil etmek.  Bu anlamda İnşallah Kuluncak da başlamış olan bu kodlama projesi ilçelerimize sirayet eder ve onlar da gerekli çalışmaları yaparlar.”

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber