• DOLAR
  5,7170
  % -0,16
 • EURO
  6,3499
  % -0,24
 • ALTIN
  275,9364
  % -0,56
 • BIST
  95.790
  % -0,25

“Diğer Kurumlarda da Aynı Başarıyı Yakalamalıyız”

Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ve beraberinde heyet İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli’yi ziyaret etti. Malatya’da Eğitim Araştırma Hastanesi ve özel hastanelerle birlikte 3 bine yakın yatak kapasitesinin olduğunu belirten Kâhtalı, “Sağlıktaki başarılarımızı inşallah diğer kurumlarda da en iyi seviyeye çıkarma gayreti içerisindeyiz. Yatırımlarımızı artırarak işsizlere iş bulmalı, bu anlamda ülkemizin markalaşıp değer bulması için de gayret göstermeliyiz.” dedi

“Diğer Kurumlarda da Aynı Başarıyı Yakalamalıyız”

Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ve beraberinde heyet İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli’yi ziyaret etti. Ziyarette Kâhtalıyı Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, İl Halk Sağlığı Müdürü Kemal Şener Karşıladı.  Ziyarette açıklamalara yer veren Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı, “Bizde bugün arkadaşlarımızla birlikte hem bilgi edinebilmek hem de yapabileceğimiz bir şey var mı? Onları paylaşmak için buradayız. Öncelikle kıymetli müdürüme ve çalışma arkadaşlarına yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Malatya Türkiye’deki sağlık alanında memnuniyet ortalamasının üzerinde! İlk on içerisinde başarılı bir ilimiz. Devam etmekte olan Fizik tedavi merkezi, kadın doğum ve çocuk hastanesiyle şehrimiz daha güçlü olacak. Ayrıca Malatya’mız için önemli olan Eğitim Araştırma Hastanemiz ve özel hastanelerle birlikte 3 bine yakın yatak sayımız var. Şuan ki doluluk oranında bir sıkıntı yaşanmamakta olduğunu görüyoruz. Yeşilyurt’ta ki yeni yapılan hastanemiz inşallah o bölgedeki ihtiyaca cevap verecek. Sağlık çalışanların tamamına teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

SORUNLARI KENETLENEREK AŞACAĞIZ

Gündeme ilişkin açıklamalara da yer veren Milletvekili Kâhtalı buradaki konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, “Bizler Ak Parti hükümeti olarak hemşerilerimizin sorunlarını, sıkıntılarını zamanında hatta oluşmadan oluşturulacak bir ortamla halledebilmek için gayret edeceğiz. Sağlıktaki başarılarımızı inşallah diğer kurumlarda da en iyi seviyeye çıkarma gayreti içerisindeyiz. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bölgesel yapıya baktığımız zaman Ortadoğu coğrafyasında önemli bir konumda ve güçlü bir ülke. Çok yukarılara çıkardıkları rakamlara çok aşağılara inmektedir. Yatırımlarımızı artırarak işsizlere iş bulmak hem de bu anlamda ülkemizin markalaşıp değer bulması için gayret göstermeliyiz. Ülkemizin içerisinde yer alan terör örgütleriyle mücadelemizde en hızlı şekilde devam edecektir. Malatya’mızda ve başka şehirlerde bomba yüklü araçlar ele geçirildi. İçerisinde bu kadar haini barındıran ülke yoktur herhalde. Bütün vatandaşlarımızın kenetlenmesiyle beraber bu tür sorunları ortadan kaldıracağız inşallah. Sınır ötesinde operasyonlarımız devam ediyor. Silahlı kuvvetlerimiz can siperane çalışmaktalar. Kardeşlerimiz bu topraklar için canlarını veriyor. Allah hepsine rahmet etsin. Bu toprak her karışı şehit kanıyla sulanmış bir vatanımız var. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde hem ülkemizi hem memleketimize hizmet edeceğiz. Bütün mazlumların sesi olacağız. Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedefler doğrultusunda milletvekili arkadaşlarla beraber ülkemize hizmet edeceğiz.”

İl Sağlık Müdürü Recep Bentli ise ziyaretlerinden memnun olduklarını belirterek, “Vekil olması dolayısıyla kendinse hayırlı olsun diyoruz. Hem başkanlık döneminde hem de vekillik döneminde sağlık alanında kendisinin verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber