• DOLAR
  7,8169
 • EURO
  9,5036
 • ALTIN
  462,84
 • BIST
  10,5175

DEVA Partisi’nin Malatya 1. İl Kongresi Yapıldı

DEVA Partisi’nin Malatya 1. İl Kongresi Genel Başkan Ali Babacan’ nın katılımıyla yapıldı. DEVA Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş’in yeniden seçildiği kongrede konuşan Babacan, “En önemli sorunlardan biri işsizlik, biz Malatya’da tarımsal sanayi ve ekonomiye gerekli destekleri vereceğiz. Kayısı üretimi ve ihracatının artması için destekleri artıracağız.” dedi

DEVA Partisi’nin Malatya 1. İl Kongresi Yapıldı

DEVA Partisi’nin Malatya 1. İl Kongresi Genel Başkan Ali Babacan’ nın katılımıyla yapıldı. DEVA Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş’in yeniden seçildiği kongrede konuşan Babacan, “En önemli sorunlardan biri işsizlik, biz Malatya’da tarımsal sanayi ve ekonomiye gerekli destekleri vereceğiz. Kayısı üretimi ve ihracatının artması için destekleri artıracağız.” dedi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)  1. Malatya İl Kongresi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla kentteki özel bir otelde gerçekleştirildi. Kongrede, DEVA Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş il başkanlığı görevine seçildi.

“TÜM DÜNYA TÜRKİYE’NİN SÖZÜNE KULAK KABARTACAK”

İnsanların inançları gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacaklarını vurgulayarak sözlerine devam eden Babacan, ülke gündemine ve Malatya’ya dair şunları aktardı: “Vatandaşlarımızın inanç, kültür ve referans ekseninde hak ve özgürlük taleplerini adalet temelinde karşılayacağız. Alevi vatandaşlarımızın başta Cem Evlerine ilişkin talepleri olmak üzere inanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunlarının çözümü için gerekli her türlü adımı atacağız. Tüm din ve inanç gruplarının kamusal görünürlüklerinin önündeki tüm kanuni ve idari engelleri ortadan kaldıracağız. Eskiden Türkiye arabuluculuk yapardı, hakemlik yapardı. Sözümüzün gücü vardı. Ama şimdi bunu kaybettik. Biz dış politikadaki bu yanlışlara son vereceğiz. Sözümüzün gücünü artıracağız. Kavgadan beslenmeyeceğiz. Konuştuğumuzda tüm dünya Türkiye’nin sözüne kulak kabartacak. Sadece parası olanın değil, herkesin iyi eğitim alması için çalışacağız. Eğitimi üç yaşında başlatacağız. Dil eğitimini anasınıfından itibaren çocuklarımıza sunacağız. Çocuklarımıza ezberlemeyi, ezberleri tekrar etmeyi değil, sorgulamayı öğreteceğiz. Çocuklarımızın analitik düşünmelerini geliştireceğiz. Sadece öğretime odaklanmayacağız; çocuklarımızın, gençlerimizin sosyal, duygusal ve psikolojik gelişimlerini de eşzamanlı sağlamak için çalışacağız. Seçmeli ders çeşitliliğini artıracağız. Kişiselleştirilmiş ve esnek bir müfredat anlayışı getireceğiz. Gençlerimizin hayallerini kalıplara sokmayacağız. Ezberlerle, sınav kaygılarıyla gençlerimizi korkuya boğmayacağız. Tam da bu nedenle, gençlerimizin büyük kaygı duyduğu üniversiteye giriş sınavlarını yılda birkaç defa yapacağız. Hayat boyu tek mesleğe zorlayan katı eğitim modellerini terk edeceğiz. Sanayide Malatya’da önemli bir şehir. Ama son yılarda sanayi üretimi artmıyor. En önemli sorunlardan biri işsizlik, biz Malatya’da tarımsal sanayi ve ekonomiye gerekli destekleri vereceğiz. Kayısı üretimi ve ihracatının artması için destekleri artıracağız. Malatya birinci derecede deprem bölgesi, ama kentsel dönüşümde yapılanma yok. Üniversitelerle ilgili sorunlar var. Turgut Özal Üniversitesi’nin halen bir kampüsü yok, akademisyen yetersizliği var. İnönü Üniversitesinde yeterince ödenek verilmiyor. Tıp Fakültesi henüz istenilen düzeyde çalışamıyor. Eğitimde ülkemizi için su gibi ihtiyaç,  Kent içi ulaşım yeterli değil, imar yolları açılmadığı için trafik sorunu var. Otopark sorunu var. Nazım imar planı henüz çıkarılmamış, bu sorunların çözümü için gerekeni yapacağız. Sizlerde bu kötü yönetimden fazlasıyla nasibinizi aldınız. Malatya bunları hak etmiyor. Biz Malatya’nın dertlerini biliyoruz. Derdi çok ama Malatya’nın DEVA’sı hazır. Malatya’nın demokrasiye, atılıma ihtiyacı var, DEVA’ya ihtiyacı var. Malatya’ya, Türkiye’ye DEVA olmaya hazırız.”

Ayrıca kongrede Parti İl Başkanı Güneş tarafından Babacan’ a  adının işlendiği Yeni Malatyaspor atkısı ve tişörtü hediye edildi.

Hanife Yiğit

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber