• DOLAR
  8,0942
 • EURO
  9,5710
 • ALTIN
  494,85
 • BIST
  1,1813

DEVA Partisi Yazıhan İlçe Kongresi’ni Gerçekleştirdi

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi Yazıhan Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen İsmail Ağyol tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi Yazıhan İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.

DEVA Partisi Yazıhan İlçe Kongresi’ni Gerçekleştirdi

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi Yazıhan Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen İsmail Ağyol tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi Yazıhan İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.

Yazıhan İlçesinde gerçekleştirilen kongreye Deva Partisi kurucular kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mahmut Nurlan, Battalgazi İlçe Başkanı Göksel Atlı, Pütürge İlçe Başkanı İbrahim Yalçınkaya,  Akçadağ İlçe Başkanı Mehmet Küçük, Doğanşehir İlçe Başkanı Ahmet Bahri Yılmaz, Doğanyol ilçe Başkanı Taner Güvenir, Kale İlçe Başkanı Basri Şener  il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yazıhan İlçe Başkanı İsmail Ağyol ’un açılış konuşmasıyla başlayan kongrede, açılış konuşmasını müteakiben divanın oluşturulmasına geçildi. Yapılan oylamada Kongre Divan Başkanlığına Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Sinan Akıncı, divan üyeliklerine ise, Yasin Kalkan, Serdar GÜNATA, Ceylan Özbek ve  Gül Yağmur Yılmaz seçildi.

Sinan AKINCI’nın başkanlığını yaptığı genel kurulda Söz alan il başkanı Onur GÜNEŞ partinin teşkilatlanması hakkında bilgiler verdi. “ DEVA Partisi Malatya İl teşkilatı olarak Türkiye’nin sorunlarıyla benzer sorunlar yaşayan Malatya’mıza çözüm önerileri üretmek, temel çabamız olacaktır.   Bu çabamızda, sadece Malatya’nın sorunları üzerine çalışma yapmış olan mevcut arkadaşlarımız değil,  ‘Benim de Malatya için bir fikrim var’ diyen herkesin yer almasını istemekteyiz. Dolayısıyla, buradan “Malatya için benim de bir fikrim var” diyen herkesi bu fikrini bizimle paylaşmaya davet ediyoruzşeklinde ifade etti.   Daha sonra söz alan Prof. Dr. İbrahim GEZER’ konuşması ve  Deva Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın kongre için gönderdiği mesajın okunmasıyla devam edildi.

İlçe yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan seçimde  İsmail AĞYOL  tarafından önerilen ve 10 asıl 5 yedek üyeden oluşan liste seçildi.

ASIL ÜYELER                                                 YEDEK ÜYELER

 

Gökhan KAYA                                                     Eyüp ÖZKAN

Kenan AKYOL                                                     Âdem GÖK

Seyhan ÖZKUL                                                    Güven GÜLER

Gaffar KAYA                                                        Zeki ARKADAŞ

Mehmet ÜNSAL                                                   İlhan KIRMIZIDAĞ

Rezzan ÖLMEZ

Saim GÜLTEKİN

İbrahim BOZKURT

Özcan KIRMIZIDAĞ

Beyazıt Bestami KILIÇ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber