• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10

Dereceye Giren Projeler Tanıtıldı

Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin dereceye giren ve ödül alan projeleri tanıtım amacıyla Malatya Park AVM’de sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı “Bir ülkenin iktisadi anlamda gelişebilmesinin en önemli unsurlarından birisi insan gücünün, insan kaynağının kaliteli hale getirilmesidir. Mesleki Eğitim okullarda da çocuklarımızın kaliteli olarak yetişmesi hem ülke, hem sanayici hem de iş adamlarımızın yararına olacaktır.” dedi

Dereceye Giren Projeler Tanıtıldı

MalatyaPark AVM’de İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ile okul yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Malatya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile proje okulu durumunda olan Yunus Emre Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin dereceye girmiş ve ödül almış projelerinin tanıtımı yapıldı. Burada konuşan Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu: “Bizim bir idealimiz vardı. Bu ideali gerçekleştirmek öğrencilerimizi sahaya sürmek adına çalışacağız. Mesleki eğitim okullarının geliştirilemediği bir ülke sanayide, teknolojide ön plana çıkmakta zorlanıyor. Bizlerin taşın altına eline koyması zamanı gelmiştir. Sanayicisi ile işadamı ile hem teknolojik anlamda hem de pratik anlamda onları geliştirecek, sahaya sürecek bir yapıya kavuşturmak bizim arzumuz. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Mili Eğitim Bakanlığı ile yaptığı çalışmalar sonucu Türkiye’de bir ilke şahitlik ediyoruz. TOBB ETÜ işbirliği ile geçmişten bugüne Mesleki Eğitim Okullarında özellikle müfredat anlamında çalışmalar devam ediyor. 81 ilde Mesleki Eğitim okullarının Ticaret Odaları ve Borsaları işbirliğiyle yönetiminde bulunulacak bir sözleşme imzalandı. Bizler bu sözleşmeyi öneriyoruz. Sanayici arkadaşlarımızın sorunlarını biliyoruz. Malatya’da özellikle nitelikli elaman yetiştirmek için gençlerimizin ufkunu, vizyonunu daha üst seviyeye tırmandırmak için eğitim sistemlerine İngilizceyi de dahil ederek teknik anlamda ki donanımlarını baştan sona yenileyerek elimizden gelen katkıyı sunacağız. Okullarımızı dünya standartlarına çekeceğiz. Sanayicinin, iş adamının desteklediği okullarımızdan mezun olan öğrencilerimiz ara değil, aranan eleman konumuna geleceklerdir. Hizmet Allah içindir” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise şunları söyledi: “Bir ülkenin iktisadi anlamda gelişebilmesinin en önemli unsurlarından birisi insan gücünün, insan kaynağının kaliteli hale getirilmesidir. Harcanan sermaye, girdi maliyetleri ne kadar azaltılırsa yani ürünün kalitesini ne kadar artırsak, hem maliyet anlamında azaltmaya gideceğiz hem piyasada arzı artıracağız. Böylelikle ticaret hacmi artırarak sanayicilerimiz için istihdama dönük iş imkânı sağlamış olacağız. Mesleki Eğitim okullarında çocuklarımızın kaliteli olarak yetişmesi hem ülke, hem sanayici hem de iş adamlarımızın yararına olacaktır. Bizler sizlerle iş birliğine her daim açığız. Bu iş birliğinin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. TOBB Başkanımıza, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasına, Ticaret Borsasına teşekkür ediyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber