• DOLAR
  7,5484
 • EURO
  8,9566
 • ALTIN
  474,25
 • BIST
  1,1861

Depremzede Esnafa Borç Müjdesi

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanları bölgemizde meydana gelen deprem nedeniyle ilimize geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Burada yapılan açıklamada ise depremden zarar gören esnafların 1 yıl boyunca kredi borçları ve faizlerinin birlik tarafından ödeneceği müjdesi verildi

Depremzede Esnafa Borç Müjdesi

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanları bölgemizde meydana gelen deprem nedeniyle ilimize geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Burada yapılan açıklamada ise depremden zarar gören esnafların 1 yıl boyunca kredi borçları ve faizlerinin birlik tarafından ödeneceği müjdesi verildi

Elazığ ve Malatya’yı etkileyen deprem nedeniyle ilimize gelen heyet önce Malatya ESKK Malatya Bölge Birliğini ziyaret ederek Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram’dan bölgedeki genel durum hakkında bilgi aldılar. Heyet, burada yaptığı basın açıklamasının ardından Malatya valiliğini ziyaret ederek, Vali Aydın Baruş’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Gerçekleşen ziyarette 21. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren konuşmasında, birlik ve beraberliğin Türk toplumunun en önemli hasletlerinden birisinin dar günlerde yardımlaşmak olduğunun altını çizerek şöyle konuştu. “Bizim bölgemiz ile ilgili deprem bölgesinde olan hasarlar konusunda genel başkanımızın talimatları doğrultusunda açıklama yapılacak. Sayın genel başkan vekillerim, kıymetli bölge Birliği Başkanlarım. Elazığ ve Malatya’da vuku bulan afetten dolayı illerimizi ziyarette geldiniz. Bu ilginize alakanıza çok teşekkür ediyorum. Sizleri buradan burada görmekten çok memnun olduğunu ifade etmek istiyorum. Bugün birlik beraberlik günü. Bugün birbirimize sarılma günü. Fikirleri, dünya görüşleri, ahiret görüşleri, ne olursa olsun yaralarımızı sarma günü diye düşünüyorum. Bu duyarlılığından dolayı da sizleri de Malatya’da görmekten bölgemde Elazığ’da ve bölgeleri görmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu.

Karınca Kararınca Destek Olmaya Geldik

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kayseri 19. Bölge Birliği Başkanı Mustafa Alan ise açıklamasında depremden zarar gören esnafın borçlarının, anaparaları ve faizlerin 1 Yıl TESKOMB tarafından ödeneceğini hatırlattı. Alan açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı.  “Elazığ ve Malatya’ya Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’ün Selamlarını getirdik. Kendisi rahatsızlığından dolayı gelemedi. Bugün bizim buraya gelmemiz, Valilik nezdinde de arkadaşlarımızla birlikte bir başsağlığı dilemeye, geçmiş olsun demeye geldik. Önce burada Malatya Valimizi ziyaret edeceğiz. Daha sonra da Elazığ Valimizi ziyaret edip başsağlığı dileyeceğiz. Cenab-ı Allah bunu unutturacak acı vermesin. Biz Merkez Birliği olarak bugün heyetimiz burada. Arkadaşlarımız, Urfa’dan, Diyarbakır’dan, Kahramanmaraş’tan, Gaziantep’ten, Adana’dan değerli arkadaşlarımız geldiler. Hakikaten burada gördüğümüz hadise, etkilenen var mı var. Ama özellikle şunu belirtmek istiyorum. Sayın bakanımızın televizyonlarda açıkladığı, Merkez Birliği olarak, bizim Esnaf Sanatkârlar Kredi Kooperatifleri kanalıyla kredi kullanan Esnaf sanatkârlarımızın 2020 yılındaki ödemelerinin anaparalarının da faizlerin de Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği TESKOMB tarafından ödeneceği konusudur. TESKOMB olarak sayın genel başkanımız Abdulkadir Akgül Bey’in Sayın bakanımızla görüşmesi neticesinde alınan kararlar doğrultusunda inşallah valiliğimizin tespitleri neticesinde zarar gören esnaflarımıza desteklerimiz olacak. Tabii acılar paylaştıkça azalır Sevinçler paylaştıkça çoğalır. Burada biz acıyı paylaşmaya geldik. Karınca kararınca üç kuruş olarak destek olmak. Biz Ahi Evran’ın torunları Besmele ile açılır dükkânımız, Ahi Evran’dır pirimiz üstadımız. Bugün burada bulunuşumuzun asıl nedeni Malatya ve Elazığ’a Başsağlığı dilemek. Geçmiş olsun demek.”

Ziyarete Genel Başkan Vekili Kayseri Bölge Başkanı Mustafa Alan, Şanlıurfa Bölge Birliği Başkan V. M.Emin Varan, Adana Bölge Birliği Başkanı Muhammed Yalçın, Gaziantep Bölge Birliği Başkanı Ömer Yılmaz, Diyarbakır Bölge Birliği Başkanı Ekrem Karataş, Kahramanmaraş Bölge Birliği Başkanı A.Rıza Kekeç, Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram, Malatya ESKK Başkanı Ali Evren katıldı.

A.Vahap Kaygusuz

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber