• DOLAR
  5,7514
  % -0,60
 • EURO
  6,5127
  % 0,12
 • ALTIN
  255,7774
  % 1,07
 • BIST
  94.995
  % 0,80

“Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu” Oluşturulacak

İl Hıfzıssıhha Kurulu 2019 Yılı Nisan ayı olağan toplantısında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 5 Mayıs 2011 tarihli ve 15320 sayılı “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketle Hayat Programı Uygulama Kurallarına Dair Esaslar” kapsamında “İl Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu” kurulmasını kararlaştırdı

“Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu” Oluşturulacak

İl Hıfzıssıhha Kurulu 2019 Yılı Nisan ayı olağan toplantısını Vali Yardımcısı Turgay Gülenç Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 5 Mayıs 2011 tarihli ve 15320 sayılı yazısı ve ekindeki “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketle Hayat Programı Uygulama Kurallarına Dair Esaslar” kapsamında ; ülkemizde görülme sıklığı giderek artan, yaşam kalitesini düşüren, çocuk ve gençleri etkileyen obezite ile mücadele ve kontrolüne yönelik çalışmaların ilimizde planlanması ve yürütülmesi amacıyla , Vali Yardımcısı başkanlığında “İl Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu” kurulmasına karar verdi. Bu kurulda İL Sağlık Müdürü veya ilgili Başkan, İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden bir Müdür Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir Müdür Yardımcısı, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden bir Müdür Yardımcısı,  Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden bir Müdür Yardımcısı -Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı, Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı, Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı, İl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden bir Müdür Yardımcısı, İl Müftülüğü’ nden üst düzey bir temsilci, Diğer kurum ve kuruluşlardan^ bu kurulda yer alması fayda görülenlerden kurul başkanının uygun göreceği temsilciler yer alacak.

KURULUN GÖREVLERİ

İl Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulunun Görevleri ise şunlar olacak: “ Yerel Düzeyde politik istek ve kararlılığın sağlanması ve uygulanmaya konulmasına destek vermek. İl çalışma alanı önceliklerini de içeren yıllık çalışma programlarını hazırlamak. Programda belirlenen amaç ve hedeflere ulaşmak için program stratejileri ve aktivitelerini belirli bir çalışma takvimi doğrultusunda gerçekleştirmek. Yapılan çalışmalar ile ilgili faaliyet raporunu hazırlamak. Hazırlayacağı faaliyet raporunu yılda iki kez (Haziran ve Aralık) Genel Müdürlüğe göndermek. Faaliyet raporlarını izlemek ve değerlendirmek.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber