• DOLAR
  6,0994
  % 0,10
 • EURO
  6,8383
  % 0,51
 • ALTIN
  252,0908
  % 1,05
 • BIST
  84.596
  % 1,10

Demokrasiye agir darbe

Misir'da cunta yönetiminin seçilmis Cumhurbaskani Muhammed Mursi ve 106 ihvan mensubuna verdigi idam karari, ögle namazi sonrasi Yeni Cami Meydaninda mitingle kinandi. Misirlilarin demokrasi için iki yildir evine dönmedigi bildirilen mitingde, mazlumlarin gözyasinin Sisi’ye yardim eden körfezin monserlerini yakan bir atese dönüsecegi vurgulandi

Demokrasiye agir darbe

 

Ortak Degerler Platformu öncülügündeki mitinge AK Parti Milletvekili adaylarindan Öznur Çalik, Mustafa Sahin, Nurettin Yasar, Bülent Tüfenkci, Bayram Taskin, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ve çok sayida vatandas katildi. Miting boyunca sik sik ‘'Idam sehpasi yildiramaz ihvani'', ‘'Amerika Sisi'nle Allah Bizimle'', ‘'Her Firavunun vardir bir Musa'si'', ‘'Mursi demek sandik demek'' sloganlari atildi.

Platform adina basin açiklamasini okuyan Gazi Isler, “Insanlardan kimileri de var ki, dünya hayati hakkindaki sözleri senin hosuna gider ve kalbindekine Allah’i sahit tutar. Halbuki o, en azgin düsmandir. Yeryüzünde iktidari ele geçirince, ekini ve nesli yok etmek için çalisir. Allah ise bozgunculugu sevmez. Ona: “Allah’tan kork” denildiginde, gururu onu günah islemeye sevk eder. Cehennem de onun hakkindan gelir. O ne kötü bir yataktir.”

KARDESI KARDESE KIRMA SIYASETINI UYGULUYORLAR

Tarih, Hak-Batil mücadelesinde, yeni bir döneme girmis bulunmaktadir. 300 yildir, Islam dünyasini sömürmek için basvurmadik hiçbir yol birakmayan Bati ve isbirlikçileri, artik oyunlarinin ortaya çiktigini, maskelerinin tamamen düstügünü fark ettiklerinden, Islam dünyasini kan gölüne çevirme ve bunun için de kardesi kardese kirdirma stratejisini uygulamaya koymuslardir. Ama seytanin hilesi zayiftir ve tutmayacaktir. Hasbunallahu ve ni’melvekil. Ni’mel Mevla ve ni’mennasir. Hepimiz, Demokrasi ve özgürlük vaatleriyle, topraklarimiza neler getirdiklerini gördük. Bunlarin Demokrasiden, insan haklarindan, esitlikten ve özgürlükten ne anladigini Cezayir’de, Irak'tan, Filistin’de, Suriye’de, Çeçenistan’da ve en son Misir’da gördük.

ONLAR IÇIN KUTSAL OLAN GÜÇ VE IKTIDARDIR

Beyaz adamin, yillardir allayip pulladigi ve bizim medeniyetimize alternatif oldugunu iddia ettigi medeniyetin, sömürü, darbe, silahli güç medeniyeti oldugu, bütün çiplakligiyla ortaya çikmistir. Onlarda kutsal olan, güç ve çikarlaridir. Fakat Islam'in kahraman evlatlari, Kur’an mektebinin dürüst ögrencileri Hz Yusuf’un takipçileri, Hz. Musa’nin torunlari su günlerde çagdas Firavunlarin usaklarina karsi, destan yaziyorlar. Bu direnis destariyla beraber, sözlüklerde hayatin ve yasamin tanimi yeniden yapiliyor. Çünkü yasamak, degerlerle ve degerler için yasamak, mücadele etmek, kendimizin belirledigi yöntemlerle direnmektir. Zira Rabbimiz, degerlerden uzak bir sekilde yasamayi, yasamak olarak degerlendirmiyor.

YENI DÜNYA DÜZENININ ADI ADEVIYE

Iste bunun için Misirlilar tam iki yildir evlerine dönmediler. Maruz kaldiklari onca kiyim ve katliamlara ragmen, geceleri ve gündüzleri meydanlari, Adviye'yi, Nandayi, Sitte Oktobiri ve daha nicelerini doldurdular. Bu meydanlar, Yakup misali hasret, Yusuf misali bilgelik, Musa misali direnisin adidir. Adeviyye; yeni dünya düzeninin adidir. Adil, özgür ve de paylasimi esas alan bir dünya. Adeviyye; yaratilanlarin kendileri gibi yaratilanlara kul olmayacaklarinin haykirisidir. Dünya, bu sese hiç bu kadar muhtaç olmamisti. Evet, kardesler: Misir’in direnisi, Dünya’da adalet çaginin baslangici olmustur. Bati sömürü ve usaklik düzeninin son buldugu bu çagin, Insanligin temiz fitratina döndügü, batinin bize en büyük hediyesi olan, kan ve gözyasinin bitecegi günlerin habercisi, Mürsi ve arkadaslari, adalet ve aydinligin simgesi oldu.


MINNETTARIZ SIZE

Fakat Firavunlarin çocuklari, içtikleri kana doymamis olmalilar ki, efendilerinin onay ve tesvikleriyle demir parmakliklara mahkum ettikleri, savunmasiz, çaresiz insanlari idam etmeye basladilar. En son Misir tarihinin seçilmis tek Cumhurbaskani muhterem Muhammed Mursi ve yüzlerce arkadasi için tarihe kara bir leke olarak geçecek bir karara imza attilar. Buradan Misir’daki devrimcilere söyle sesleniyoruz: Ey Yusuf yüzlüler! Nurunuz, yüreklerimizi aydinlatiyor. Bize ruhlarimizi nasil kölelikten kurtarmamiz gerektigini ögrettiginiz için size minnettariz… Dünya mazlumlarina mücadeleyi ögrettiginiz için sizlere mütesekkiriz. Muazzam dik durusunuzun önünde saygiyla ve muhabbetle egiliyoruz. Selam olsun size, Ey Fetih Peygamber’in den hiç ayrilmayan yigitler! Kurtulus yakindir, Misir’in kitliga mahkûm edilen idaresi sizi bekliyor.

NE KADAR BOS NE KADAR ZAYIF DÜZENINIZ VAR

Bizler, sizin Rabiatu’l-Adeviyye’de temelini attiginiz adalet çaginin sahitleriyiz. Misir bir turnusol kâgidi olmustur. Sizin mücadeleniz, Kapitalizmin tüm degerleriyle çöküsünü ortaya çikarmistir. Kapitalizmin yikilmaz zannedilen ve megerse kartondan kaleleri Rabia’nin adalet çagrisi karsisinda, sarsilmaya baslamistir. Ey Amerika! Ey Bati! Ne kadar da bos, ne kadar zayif bir düzeniniz varmis. Ne çabuk bittiniz. Bu bitmenin verdigi telasla, nasil da saldirganlasiyorsunuz. Siz insanlarin öldürülmesinden ne kadar da zevk aliyorsunuz? Sizin basarinizin ölçüsü öldürülen insanlarin sayisi mi? Evet evet! Siz kendi varliginizi baskalarinin ölümüne bagliyorsunuz. Onun için yaptiginiz hukuksuzluklar yetmezmis gibi, her gün yeni katliamlara imza atiyorsunuz… Siz savunmasiz masumlari öldürerek, insanlarin kan ve gözyaslari üzerinden servet biriktiriyorsunuz.

BEYAZ ADAMIN INSANLIGA VERECEK BIR SEYI KALMADI

Ey beyaz adam ve onun sadik köleleri! Sizin artik insanliga verecek hiçbir seyiniz kalmamistir. Allah’in en güzel suret üzere yarattigi insani, ne hale getirdiniz. Ve kendinizi bitirdiniz. Ancak, sizin disladiginiz, görmezden geldiginiz dünya mazlumlari; gerçekten adaleti hâkim kilacak… Siz arkanizdan aci, kan ve gözyasindan baska ne biraktiniz ki… Siz kendinize adil, sizden olmayana zalim oldunuz… Siz, riyakâr, simarik, bencil ve de yüzsüzsünüz. Hakkin karsisinda dilsiz seytan oldunuz… Diliniz pelteklesti. Ifadeye bakar misiniz? Misir'da ordu demokrasiyi insa ediyormus? Bu nasil bir demokrasi anlayis ki; en basit insan hak ve özgürlüklerine tahammülü yok.

HASTA ADAM IYILESTI VE AYAGA KALKTI

Sunu iyi bilin artik, Hasta adam iyilesti ve sizin korkulu rüyaniz oluverdi. Insanliga rahmet olan tüm evrensel degerleri tasiyacak güce ulasti. Bu deger savunuculugunu artik Dünya mazlumlari yapiyor. Bir yerde darbeye karsi halk sokaklarda, baska bir yerde darbeye kalkisanlara agir cezalar. Siz ise darbeleri kiskirtiyor, darbecileri cesaretlendiriyor ve Islam ümmetinin kaynaklariyla finanse ediyorsunuz. Tükeniyorsunuz ve medeniyetinizi besleyecek degerler de üretemiyorsunuz. Nil’in derin sularinda can çekisiyorsunuz. Tüm bu katliamlariniza karsi Misir’in sanli direnisi; mücadelenin ulviliginin, imanin yüceliginin, mazlumun masumiyetinin, haksizliga karsi durusun bir fotografidir. Misir katliami, usaklarin alçakliginin, batinin riyakârliginin, Monser Körfez münafiklarinin turnusolüdür.

MAZLUMLARIN GÖZYASI SIZLERI YAKACAK

Sisi’ye yardim eden körfezin monserleri, bilsinler ki, yatirimlarinin geri dönüsü olan mazlumlarin ahi ve gözyasi, kendilerini yakan bir atese dönüsecektir. Ey Mazlumlara sikilan kursunlarin tedarikçileri! Suudi Amerika ve Birlesik Emirlikler! Ey üç günlük dünya saltanati için yüzbinlerce masum vatandasini katletmekten kaçinmayan gözü dönmüs katil Esed. Savurdugunuz, bumerangdan baska bir sey degildir ve o, size dönmeye baslamistir. Siz sadik usaklar ve efendileriniz, Israil terör devletinin güvenligi için elinizden geleni yaptiniz. Nasil devrildiniz ve omurgasizlastiniz. Aldiklariniz yaptiklariniza deger mi ki bu kadar alçaliyorsunuz? Misir ve Suriye mazlumlarinin ahlari evvela siz usak ruhlulari yakacak bir atese dönüsecektir. Körfezin krallari oldugunu zanneden zavalli köleler! Adeviyye, nasil bir zilletin içinde oldugunuzun aynasidir. Misir’da ve Suriye’de kanini akittiginiz her bir sehit sonunuzu çabuklastirmaktadir.

AGABABALARINIZ BILE SIZI KURTARAMAZ

 Zannetmeyin ki bunu görmüyoruz. Bu içinde bulundugunuz zilletten nasil kurtulacaksiniz? Agababalariniz bile sizi kurtaramaz artik. Saddam’i, Kaddafi’yi görmediniz mi? Nasilda hazin bir akibete sürüklendiler. Onlar da sizin gibiydiler. 0 tahtlarda boyunlariniza takilmis zincirlerle, daha ne zamana kadar oturabilirsiniz ki? Dostlarinizin sizi aciktiklarinda yemek için beslediklerini görmüyor musunuz? Sehit Hasan el-Bennalarin, Seyyid Kutublarin, Esmalarin, Mavi Marmara sehidi Furkan Doganlarin, nasil Ümmetin yolunu aydinlattigini, hala anlamayacak misiniz? Selam olsun yolumuzu aydinlatan sehitlere Selam olsun zalimlere boyun egmeyen yigitlere. Selam olsun yilmadan direnise devam edenlere, Allah'a verdigi sözü bozmayan tüm müminlere. “Ve zalimler, yakinda nasil bir inkilapla devrileceklerini bileceklerdir” dedi.

    

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber