• DOLAR
  6,8157
  %0,02
 • EURO
  7,4311
  %0,02
 • ALTIN
  379,58
  %-0,13
 • BIST
  8,3062
  %0,15

Dar Yol Hastane ve İstasyon Trafiğini Kaldıramıyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne istasyon tarafından ulaşım sağlayan yolun yeniden düzenlenmesi isteniyor. 2013 yılında hizmete açılmasıyla birlikte 5. İşletme Müdürlüğü ve Hastane arasında açılan yaklaşık 50 metrelik yolun dar olması nedeniyle trafik akışını kaldıramayan yolun bir an önce genişletilmesini isteyen İnönü Mahallesi Muhtarı Atabey, ayrıca çocuk hastanesinin yanında yer alan artezyen kuyu bağlantısının ise kaldırımdan başka alana taşınması gerektiğini vurgulayarak yetkilere seslendi

Dar Yol Hastane ve İstasyon Trafiğini Kaldıramıyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne istasyon tarafından ulaşım sağlayan yolun yeniden düzenlenmesi isteniyor. 2013 yılında hizmete açılmasıyla birlikte 5. İşletme Müdürlüğü ve Hastane arasında açılan yaklaşık 50 metrelik yolun dar olması nedeniyle trafik akışını kaldıramayan yolun vatandaşlar tarafından bir an önce genişletilmesi isteniyor.  Konuyla ilgili vatandaşların şikâyetlerini gazetemize aktaran İnönü Mahallesi Muhtarı Abdulgazi Atabey konuyla ilgili olarak; “Önümüzdeki günlerde Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanındaki Kadın Doğum ve Çocuk hastanesi de faaliyete geçecek. Zaten şu anda mevcut yol hizmete yetmiyor. Çünkü trafik akışı hızlandı. Yolu hem hastaneye gelenler hem de sanayi sitesine gelenler kullanıyor. Bu nedenle yol artık yetersiz olmaya başladı. Yakın zamanda Fizik Tedavi merkezinin da aynı bölgeye yapılacak olması da dikkate alınarak bu yolun acilen yeniden düzenlenerek Çocuk hastanesi faaliyete geçmeden genişletilmesi  ve şimdiden önleminin alınması gerekiyor.

ARTEZYEN TESİSİ TAŞINMALI

Diğer yandan Devlet hastanesi ile çocuk hastanesinin ortasında yaya kaldırımı ortasında yer alan bir artezyen tesisi var. Bu tesis yayaların geçişine izin vermiyor. Yoğun trafik içinde yayalar araç yolunu kullanmak zorunda kalıyor. Çocuk hastanesinin de açılmasıyla hem yaya hem araç yoğunluğu artacağından şimdiden önlem alınarak bu artezyen tesisatı da ya hastane bahçesine ya da DDY lojman bahçesine alınarak kaldırımın da yayalara açılması gerekiyor. Yol bu haliyle kalırsa hem yaya güvenliği hem de araç ve sürücü güvenliğini etkileyecektir” şeklinde konuştu.

A. Vahap Kaygusuz (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber