• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

Akçadağ Anaokulunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber’in de katılımıyla Hayvanları Koruma Günü kutlandı. Berber çocuklara seslenip, “Hayvanlara duyarlı davranmalı, eziyet edenleri uyarmalıyız. Sizlere güveniyorum sizler minik dostlarımızın sesi, kulağı, eli, ayağı olacaksınız.” dedi

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

Her yıl Ekim ayının 4’ünde kutlanan Hayvanları Koruma Günü Akçadağ Anaokulunda da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Akçadağ Anaokulunda yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin Güleryüz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ateş,  Akçadağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özhan Akpınar, Akçadağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Veysel Kalkan ile okul müdürü ve yöneticileri katıldı.

Etkinlikte öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber: “Her canlının yaşama hakkı vardır. Bu hakları biz kendimiz koruyabiliyoruz ancak bu hakkı hayvanlarımız koruyamıyor. Onların adına bu hakkı bizim korumamız gerekiyor. Çoğu kez hayvanlara yönelik şiddet haberlerini dinliyoruz ve çok üzülüyoruz bu noktada çocuklar sizlere çok büyük sorumluluk ve görevler düşüyor. Minik ve sessiz dostlarımız olan hayvanların haklarını koruyun. Sokak hayvanlarına bir kap su bir kap mama bırakın siz gece uykunuzda rahat uyurken onlar aç ve susuz kalmış olabilirler. Ayrıca inancımız gereği de hayvanlara duyarlı davranmalı ve eziyet edenleri uyarmalıyız. Sizlere güveniyorum, sizler minik dostlarımızın sesi, kulağı, eli, ayağı olacaksınız” ifadelerine yer verdi.

Okulda yapılan etkinlikte öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları kuşyemlerini ağaca astı. Sınıfa tavşan getirilerek tavşan sevgisi öğrencilere anlatıldı.  Hayvan sevgisini anlatan şarkılar çalınıp söylenerek hayvan sevgisi çocuklara aşılandı. Ayrıca okul öğretmenleri hayvan koruyucusu rozetleri hazırladı ve bunları bütün öğrencilere takarak onların gönüllü hayvan koruyucusu olmalarını sağladı.

>>Hanife Sarı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber