• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249

Çınar Projelerini Tanıttı

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’u 2023’e taşıyacak projelerini tanıttı. “Memleket İşi, Gönül İşi” teması ile hazırlanan 45 proje arasında belediye kompleks binasından Beylerderesi şehir parkına, yeşil gıda et-süt işleme tesislerinden ambalaj atığı arıtma tesislerine, seyir terasından yöresel dinlenme tesisine kadar farklı alanlarda yer alan projeler bulunuyor

Çınar Projelerini Tanıttı

Yeşilyurt belediye Başkanı ve Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar projelerini bir otelde tanıttı.  Tanıtım törenine Ak Parti Malatya milletvekillerinden, Çakır, Hakan Kâhtalı, Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Osman Güder, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, Ak Parti ve MHP ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik kolları temsilcileri, Meclis üyeleri, İş dünyası ve STK temsilcileri, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Memleket işi, Gönül işi teması ile hazırlanan sunum proje sunumu salondaki izleyicilere izlettirildi.  Proje tanıtım filminin izlenmesinin ardından Mehmet Çınar bir selamlama konuşması yaparak davetlilere seslenen Çınar şunları dile getirdi: “Yeşilyurt 2023’e taşıyacak olan projeleri tanıtım toplantısı vesilesiyle bugün burada bir arada buluyoruz. Birbirinden güzel ve bölgemizde değer katacağına inandığımız 45 tane proje ile karşınızdayız. Bu projeleri yaklaşık 150 tane proje arasından seçtik. Belediyemiz bütçesi, dinamizmi ve gücümüz, nispetinde ilan etmiş olduğumuz projelerin hepsini bitirip 2023 yılında toparlamış olacağız. Bir sonraki yerel seçim tarihine kadar bunları Yeşilyurt’umuza kazandırmış olacağız.  Biliyorsunuz 2014 yılında başlamış olduğumuz hizmet yarışında özellikle şehrimizin batısını kapsayan ve o zaman 267 binlerde olan nüfusu ile her geçen gün büyüdük geliştik. Teknolojik anlamda da Fiziksel anlamda da kültürel sosyal tarih ve spor alanında da birçok etkinliği ev sahipliği yaptık. Artık Yeşilyurt’umuzda Malatya’mızda ülkemizde birçok marka şehirlerarasında adını da almış oldu. Bizler de inşallah geçmişten almış olduğumuz ve bugüne kadar yapmış olduğumuz projelerin bize vermiş olduğu heves ile bunların bilgisi çerçevesinde almış olduğumuz deneyim ve becerilerimiz ile de yeni dönemde de inşallah Yeşilyurt’ta daha üst noktaları yaşatacak ve daha yüksek çıtalara ulaşmış olacağız. Özellikle dikkat ederseniz Yeşilyurt’ta yeni dönemde tarımsal ürünleri, kendi çiftliklerimizde ve üreticilerimiz tarafından ürettiğimiz ürünlere yüksek katma değeri olan teknolojik altyapısı olan çalışmaların yapılması, tarihin korunması, gençlerimize sahiplik edilmesi noktasında sportif aktivitelerin yapılması ve şehrimizin Turizm potansiyelinin artırılmasına yönelik projelerimiz oldu. Bu projeler şu anda bizlerin önemsediği ve özellikle öne çıkarılmasını istediğimiz projeler.”

HİZMET KALİTEMİZİ ÇOK DAHA YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKARACAĞIZ

Çınar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeşilyurt’un biliyorsunuz üç tarafının su olmasına rağmen, Aşağıda Karakaya barajı, Sultansuyu barajı ve yukarıda Çat barajı olmasına rağmen buradaki sulardan çok fazla istifade edemiyorduk. Hem burada sudan istifade etmiş olacağız hem de birçok alnımızdan tarım ürünleri yetiştiriliyor. Bu yetiştirilen tarım ürünlerini belli alanlara getirip hemşerilerimize birinci elden ulaştırarak üretici ve tüketici buluşacağız. Böylece uygun ürün almalarına vesile olacağız. Amacımız bir de yöresel olarak tanıtım eksikliğini hissettiğimiz yöresel yemeklerimiz, kahvaltı kültürü, gastronomi kültürü, özellikle de bizim tespit ettiğimiz ürünlerimizi olan Yeşilyurt’un daha özelliklerini de katmış olacağız diye düşünüyorum.  Bölgemiz her geçen gün gelişiyor ve değişiyor. Artık bu büyümelerin projelerin bir dinamo etkisi olur.  O da bizi daha iyi noktalara taşır diye düşünüyorum. Hizmet belediyeciliğinde kültürel sosyal belediyecilikte yakaladığımız çıtayı çevre ile ilgili yeşil alan oluşturması ile ilgili ve sportif alanları geliştirerek yeni dönemde inşallah gönül belediyeciliği ile herkesin gönlüne dokunalım onların talepleri de birebir yerine getirelim istiyoruz. İnşallah hizmet kalitemizi çok daha yüksek seviyelere çıkaracağız. Bu konuda da gelecekte bunu başarabilecek güçteyiz. İnşallah hep birlikte beraber yereldeki gücümüzü genele taşıyarak bölgemize daha fazla katma değer oluşturmak için bu birlikteliğimize devam ederek çalışmalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Partimiz tarafından verilen desteklerden dolayı ve Cumhur ittifakı kapsamında hep birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

45 PROJENİN TANITIMI YAPILDI

Tanıtımı yapılan projeler şunlardan oluştu; Belediye hizmet binası ve kompleksi, Beylederesi şehir parkı, Yeşil gıda et-süt işleme tesisleri, Yeşil gıda soğuk hava deposu. Yeşil gıda üreticiden tüketiciye, Yeşil gıda seracılık. Karakaya göl park. Ambalaj atığı arıtma tesis.  Kilit taşı ve beton elamanları tesisi. Meydan düzenlemeleri. Semt pazarları. Gündüzbey katlı otoparkı. Çırmıktı kentsel tasarım projesi. Kentsel dönüşüm uygulamaları. Beylerderesi savunma sanayi ve savaş aletleri açık hava müzesi. Millet kıraathaneleri. Gedik kültür evi. Mahallelerimize kültür ve eğitim merkezi. Kent belleği müzesi. Tekstil müzesi. Üniversiteye yönelik etkinlikler. Kültür Kiraz ve Spor festivali. Doğal ürünler pazarı ve emanet çarşısı. Şahin tepesi sosyal tesisleri. Kadın konukevi. Engelsiz yaşam merkezi. Ekmek unlu mamuller satış noktası. Mahalle komisyonları. Yetim kalbi. Şehir cami. Teknoloji atölyeleri. Bilim atölyesi ve deprem eğitim simülasyon merkezi. Okul öncesi oyun parkı. Gündüzbey spor kompleksi. Yakınca spor kompleksi. Mahallelerimize spor tesisleri. Portatif havuz. Adrenalin park. Seyir terası. Seyir mağarası. Çırmıktı butik otel. Yöresel dinlenme tesisi. Lezzet vadisi. Yeşil elma. Akvaryum.

Rahime Gül Erbaş

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber