• DOLAR
  5,9011
  % 0,54
 • EURO
  6,6346
  % 0,12
 • ALTIN
  254,6448
  % 0,52
 • BIST
  90.787
  % 0,32

Çiftçiler Kesintiye İsyan Etti

Malatya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine üye çiftçiler, kendilerinden alınan yüksek aidat miktarına isyan edince üyeliklerini sildirmeye başladı. Yıllık aidatın yüksek olmadığını belirten Birlik Başkanı Ergül Günaydın ise, üye çiftçilerden birikmiş aidatların alındığını dile getirerek, “50 baş ineğe kadar olan üyelerden inek başı 66TL kesinti yapıyoruz. Hiç bir suretle bakanlığın belirlediği kriterler dışına çıkılmamıştır.” dedi

Çiftçiler Kesintiye İsyan Etti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, hayvan yetiştirticilerine buzağı desteklemeleri kapsamında geçtiğimiz günlerde ödeme yapıldı. Ancak parasını almaya giden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine Üye çiftçiler, ciddi oranda bir kesinti ile karşı karşıya kaldı. Soluğu Birlik binasında alan çiftçiler kesintinin kaynağının aidat ücreti olduğunu anlayınca miktarı yüksek bulup birlikten üyeliklerini sildirmeye başladı. Aidaların bu kadar yüksek olmasına bir anlam veremediklerini belirten hayvan yetiştiricileri, birlik tarafından herhangi bir aşılama ya da küpeleme hizmeti yapılmadığını iddia ederek emeklerinin sömürüldüğünü söyledi.

BİRLİK BAŞKANI: “BİRİKMİŞ AİDATLAR ALINDI”

İddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Malatya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergül Günaydın ise, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi; “50 baş ineğe kadar olan üyelerden inek başı 66 TL, 51-500 arası ineği olan üyelerimizden 53 TL ,501 ve üzeri olan üyelerimizden 40 TL yıllık aidat ve soykütüğü hizmet bedeli olarak almaktayız. Geçmiş yıllardan biriken aidatlar nedeni ile fazla kesinti yapıldığı algısı oluşmaktadır, hiçbir suretle bakanlığın belirlediği kriterler dışına çıkılmamıştır. Birlik yönetimi olarak yetiştiricilerimizin hak hukuk menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir.”

Rahime Gül Erbaş (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber