• DOLAR
  6,1487
  %0,93
 • EURO
  6,6525
  %0,60
 • ALTIN
  332,71
  %3,33
 • BIST
  7,9342
  %0,45

CHP’den Nevşehir Kampına İlişkin Açıklama

CHP’nin 81 İl Başkanlarının katıldığı Nevşehir kampına ilişkin açıklamada bulunan İl Başkanı Enver Kiraz, yeni dönemde birleştirici, olumlu bir dili siyasete yansıtacaklarını belirtti

CHP’den Nevşehir Kampına İlişkin Açıklama

CHP’nin 81 İl Başkanlarının katıldığı Nevşehir kampına ilişkin açıklamada bulunan İl Başkanı Enver Kiraz, yeni dönemde birleştirici, olumlu bir dili siyasete yansıtacaklarını belirtti

Nevşehir’de 81 CHP İl Başkanlarının katıldığı 3 günlük kamp ile ilgili açıklamada bulunan Enver Kiraz, yeni dönem gidilecek yol haritasına için değerlendirmelerde bulundu.

Enver Kiraz açıklamasında şunları dile getirdi, “Yerel seçimin tamamlanmasının ardından Nevşehir’de Genel Başkanımız ve İl Başkanlarının olduğu bir toplantı yapıldı. 3 günlük bir kamp toplantısı gerçekleştirdik. Nevşehir’de aynı zamanda Hacı Bektaş-ı Veli anma etkinlikleri de yapılıyordu ve Genel Başkanımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanları anma etkinliklerine de katıldık. Verimli bir toplantı oldu, geçmiş yerel seçimleri ayrıntılı olarak değerlendirdiğimiz bir toplantı oldu. Bütün sonuçları masaya yatırdığımız bir toplantı oldu. Genel Başkanımız şunları ifade etti; il ve ilçe başkanlarımıza bu sürecin başarılı bir süreç olduğunu, yerel seçimlerde CHP’nin büyük bir başarıyı elde ettiğini görüyoruz. Bu süreçte katkı sunan herkese teşekkür ettiğini ifade etti.”

“Malatya açısından baktığımızda Belediye sayımızın arttığı görülüyor, Meclis Üyelerimizin arttığı görülüyor. Özellikle büyükşehir belediye meclis üyelerinde grup kurabilecek sayıya ulaşmış bulunuyoruz. Şuanda bütün komisyonlarda yer alıyoruz. Daha önce İmar ve denetim komisyonu gibi yerlerde yer alamazken, şuan oralarda yer alıyoruz. Orada bunun yansımaları vardı. Bundan sonraki süreçte de tabi bir yol haritası belirlendi. Yerel seçim öncesi oluşturucu, birleştirici ve olumlu dili önümüzdeki siyasetimize yansıtacağız. İnancı ve düşüncesi ne olursa olsun, bu ülkede aynı bayrak altında aynı vatanda topraklarında birlikte yaşamaya mecbur olduğumuz ifade edeceğiz. Ve birlikte yaşamanın yollarını yüksek sesle dile getirmeye devam edeceğiz. Bu birleştirici rolümüzü önümüzdeki dönemde de gerçekleştireceğiz.”

“Parti için çekişmelerin yoğun olduğu, parti içi seslerin çok yüksek olduğu, bir birimizi acımasızca eleştiren bir partiyiz. Bu önümüzdeki dönem parti içi açısında da önemli değişimlere gebe olacak. Çünkü önümüzdeki dönemlerde yeni bir siyaset anlayışını ortaya koyacağız. İç çekişmeleri tamamen bir tarafa bıraktığımız, birbirimizi destekleyen, bir birimizi destekleyen seven bir anlayışı ortaya koyacağız. Adaylarımızda da bir ittifak çerçevesinde belirleme çabası içerisinde olacağız. Bu uzlaşma çerçevesinde gösterdiğimiz adaylar halkın sorunlarına endekslenen, halkın sorunlarını çözen yeni bir dönem anlayışını hep birlikte ortaya koyacağız.”

“Belediye çalışmalarını her ilde olduğu gibi Malatya’da da takip edeceğiz. Belediye bütçelerinin nasıl harcandığını çok yakinen takip edeceğiz. Ve yapılan ihaleler ve çalışmalarının tümünün de takipçisi olacağız. Devlet kurumlarının da ciddi anlamda takipçisi olacağız. İŞKUR’un yaptığı uygulamalara da bakacağız. Sayın Genel Başkanımız daha il başkanlarına uygulanacak olan talimatlar vardı, bu toplantıda da 7 maddelik bir talimatı oldu. Ayrıca Van, Diyarbakır ve Mardin’e atanan kayyumlarla ilgili de genel merkezimizin yapmış olduğu açıklamalara dikkat edeceğiz.”

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber