• DOLAR
  6,0802
  % -0,27
 • EURO
  6,8436
  % 0,15
 • ALTIN
  251,2445
  % -0,13
 • BIST
  86.072
  % 1,74

CHP’de Adaylar Yarın Belirlenecek

3 ilçede eğilim yoklamasını tamamladıklarını belirten CHP İl Başkanı Enver Kiraz, bugün parti meclis kararından sonra aday adaylarının belirleneceğini açıkladı. Yerel seçim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kiraz, “6 Aralık’ta Parti Genel Meclisimiz toplanacak ve Malatya’nın ilçe ve büyükşehir adaylarının açıklanmasını bu parti meclisimizden bekleyeceğiz.” dedi

CHP’de Adaylar Yarın Belirlenecek

Yerel seçim süreci, eğilim yoklamaları ve teşkilat çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, 3 ilçede eğilim yoklamasını tamamladıklarını belirterek, “6 Aralık’ta parti meclisimiz toplanacak ve Malatya’nın ilçe ve büyükşehir adaylarının açıklanmasını bu parti meclisimizden bekleyeceğiz” dedi. Seçim süreci hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kiraz, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu önümüzdeki bu yerel seçimleri çok önemseyen bir anlayışla hareket ediyoruz. Onun için ince eleyip sık dokuyoruz. Uzun süredir bir çalışma yürüttük. İlçelerde aday adaylarımızın ön seçimi yapılması noktasında parti teşkilatının görüş ve düşünceleri olmuştu. Biz de bunu olumlu olarak değerlendirdik ve bu konuda görüş bildiren hem aday adayları hem örgütün, hem kamuoyunun, Hekimhan, Doğanşehir, Kuluncak’ta eğilim yoklamalarını tamamladık. Onun dışında birçok ilçede de aday adaylarımızın ve örgütümüzün görüşleri doğrultusunda aday belirleme yöntemleri oluşturduk. Bu çerçevede anket ve kamuoyu yoklamaları sürüyor. Hiçbir adaya daha yakın veya uzak mesafede değiliz. Bütün aday adaylarımıza eşit mesafede durduğumuzu ifade ettik.” şeklinde konuştu.

“PARTİ MECLİSİ YARIN ADAYLARI AÇIKLAYACAK”

Bugün genel meclis kararı ile adayların açıklanacağını belirten Kiraz şunları dile getirdi, “Son karar mercii parti meclisinindir. 6 Aralık’ta parti meclisimiz toplanacak ve Malatya’da da önemli sayıda ilçe ve büyükşehir adaylarının açıklanmasını bu parti meclisimizden bekliyoruz. Diğer ilçelerle ilgili seçim çalışmalarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Örgütümüz bizzat sahada hem partimizin durumunu ölçüyor, hem kamuoyunun nabzını ölçüyor, hem de hangi adaylar daha başarılı olur diye vatandaşın görüşü alınıyor. Bizim belediyelerimiz halktan yana, halkçı belediyelerdir. 2 belediyemiz var ve mutlaka ilçe sayımızı artırmak istiyoruz. Büyükşehir yarışında iddialı olmak istiyoruz. Halkına hesap veren, şeffaf, hizmeti önceleyen, kimseyi dışlamayan bir belediyecilik anlayışını Malatya ilçelerine yerleştirmek istiyoruz.”

Kadın Hakları günü ile ilgili de konuşan Kiraz, “Bugün aynı zamanda Kadın Hakları günü, Türkiye Cumhuriyeti en büyük devrimini kadın hakları noktasında gerçekleştirmiştir. Türk kadınına gerek Medeni Kanun, gerek seçme seçilme hakkı gibi haklar verilmiştir. Kadın; siyasi, ekonomik, kültürel hayatta da geri bırakılmış durumda. CHP olarak kadın hakları ile ilgili mücadelemizi sürdürdüğümüzü de ifade etmek istiyorum. Bizim için kadın birinci sınıf vatandaştır ve erkekle yan yana siyasi, ekonomik hayatta toplumun her alanında var olmalıdır. Günümüzde kadın cinayetleri, cinsel istismar ve şiddet ile ilgili konular da artıyor, bunlarla da mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber