• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

CHP İlçe Danışma Toplantısı Gerçekleştirildi

Battalgazi ve Yeşilyurt Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu toplantısı sonrası gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya ve Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zorlu durumu ele aldıklarını dile getirdi. İşsizlik, ekonomi, eğitim gibi birçok konuyu ele aldıklarını belirten Kiraz, “Toplumun bütün sorunlarına parmak basan, bütün sorunları çözebilecek bir seçim bildirgemiz mevcut.” dedi

CHP İlçe Danışma Toplantısı Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Halk Parti İl Başkanlığında Basına açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi ve Yeşilyurt Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu toplantısını ve gündeme dair konuları değerlendirmeye aldı.

Başkan Kiraz yaptığı açıklamada, “Bugün hem Battalgazi hem de Yeşilyurt ilçelerimizin Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu toplantılarını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarda devamlı söylüyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten bugüne, kendi içerisinde en fazla tartışan, en fazla konuşan ve bu tartışmaları zaman zaman belki çok üst seviyelerde yürüten bir siyasi parti. Ama sonuçta bir yere oturtan ve sonuçları iyi analiz eden ve bunu geleceğe yorumlayabilen ve her zaman da kendi içerisinde değişimi, dönüşümü sağlayabilen 95 yıldır bu ülkenin önemli bir unsuru olarak siyasi yaşamına devam eden bir parti. Danışma kurullarında öncelikle geride bıraktığımız seçimlerin sonuçlarını tartışıyoruz. Nerede eksiğimiz, nerede fazlamız var, bunların tümünü ayrıntılı olarak, arkadaşlarımızın düşüncelerini alarak birer rapor hazırlıyoruz. Bu raporu bizler değerlendireceğiz ve raporları Genel Merkezi’mizin bilgisine, onayına sunacağız. Daha sonra partimiz İl Başkanlar Toplantısı gerçekleştirecek. Bu seçim sonuçlarını analiz etme, değerlendirme toplantıları devam edecek. Bu süreç işliyor. Biz de bu kapsamda bu toplantıları yapıyoruz. Bu toplantıları hem seçimleri hem de parti içerisindeki sorunları konuşuyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zorlu durumu da konuşuyoruz. Bunların karşısında alacağımız önlemlerin hepsini masaya yatırıyoruz. Ve tüm bunların sebebi önümüzdeki döneme daha emin adımlarla yürümek, yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanmak ve bugünkü kötü gidişata Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlü yapısıyla son vermek” diye konuştu.

VATANDAŞA SİTEM: “VATANDAŞ AYNI PARTİYİ İKTİDAR YAPTI”

İşsizlik, ekonomi, eğitim gibi birçok konuyu ele aldıklarını dile getiren Kiraz şunları dile getirdi, “Bir seçimi 24 Haziran’da geride bıraktık. Seçim de her gittiğimiz sokakta, mahallede, mitingde, her toplantıda bir şeyi dile getirdik. Artık ‘tamam’ diye bir sloganımız vardı. ‘İşsizliğe, yoksulluğa, ekonomik sıkıntılara, eğitimdeki çöküşe artık tamam’ dedik. Toplumun bütün sorunlarına parmak basan, bütün sorunları çözebilecek bir seçim bildirgemiz mevcuttu. Ama maalesef vatandaş tekrar aynı partiyi, onun Cumhurbaşkanını iktidara taşıdı. Ama çok kısa bir sürede bizim kaygılarımız maalesef ülkede gerçekleşiyor. Özellikle son birkaç gündür yaşananlar aslında normal şeyler değil. Cumhuriyet tarihinin en derin, en önemli ekonomik krizlerinden birisini yaşıyoruz. 1994’te, 1999’da, 2000’de yaşanan ekonomik krizleri hatırladığımızda o zaman hükümetler, iktidarlar sorumlu tutulurdu. Hatta bu krizler birçok hükümetin bozulmasına, birçok iktidarın gitmesine, seçimlerin yenilenmesine sebep olmuştu. Ama bugün görüyoruz ki, hükümet hiç kendini sorumlu tutmuyor ve tamamen dış güçlerin bir müdahalesi olarak değerlendiriyor ki, bu çok yanlış bir değerlendirmedir. Ve bunda baş sorumlu bugün hükümettir, bugünkü ekonomi ve maliye bakanlarıdır, bugünkü bizi yönetenlerdir. Dolayısıyla ülkeye tek adam sistemi getirilerek, demokrasi tamamen askıya alınmıştır. Demokrasinin askıya alındığı ülkelerde bu tür ekonomik krizlerin çıkma ihtimali çok daha yüksektir. Önümüzdeki dönem krizler dönemidir. Bu krizler birçok aileye ekonomik anlamda maalesef ateş düşürecektir. Bunalımlar artacak, birçok kişi psikolojik sorunlar yaşayacak. Toplumda ciddi bir travmaya doğru maalesef gidiyoruz.”

KİRAZ, MALATYA’DA SULAMA SORUNUNA DEĞİNDİ

Türkiye’deki birçok sıkıntının Malatya’da da olduğuna dikkat çeken Kiraz, “Sadece eğitimde değil, dış politikada da bir çıkmaza saplandığımız gerçeğiyle karşı karşıyayız. Ülkenin acı gerçekleri her geçen gün çıkmaya devam ediyor. Malatya’da da sorunlar yumağı devam ediyor. Her yaz ifade ettik. Sulama suyu sorununa bir çözüm bulunamadı. Bu yaz da Malatya, bu yazın sıcağında maalesef susuzluktan kavruluyor. Hiçbir yere su verilemiyor. Birçok kayısı ve diğer ağaçlarımız kurumuş durumda. Birçok çiftçi çareyi ağaçlarını kesmekte görüyor. Sulama suyu problemi Malatya’da her geçen gün kronikleşmeye devam ediyor. Bunun bir an önce masaya yatırılması gerekiyor. Ayrıca kayısı hasadı bitti. Ama kayısının para etmediğini ve bu yüzden çiftçilerin sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. Afetler kapsamında kayısının kalitesinin bozulduğunu da biliyoruz. Çiftçiye bu yıl destek de sağlanmadı. Malatya’nın birçok sorunu birikmiş durumda. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunların tümünü konuşuyoruz. Önümüzdeki dönemde hep beraber, el ele, kol kola bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Öte yandan Milletvekilimiz Sayın Veli Ağbaba, Genel Başkan Yardımcısıydı. Bir MYK değişikliği gerçekleşti. Bu MYK değişikliğinin gerçekleşmesinde Milletvekilimiz Veli Ağbaba, daha önceki görevine Sivil Toplum Örgütleri ve Sendikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine devam ediyor. Bu Malatya Örgütümüz adına onur verici bir durum. Bu anlamda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

>>M. ALİ GÜNAYDIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber