• DOLAR
  6,7676
  %0,63
 • EURO
  7,4170
  %0,35
 • ALTIN
  371,32
  %0,38
 • BIST
  8,3464
  %0,56
Ahmet Genç
Ahmet Genç
ahmetgenc@malatyasonsoz.com.tr
CENGİZHAN KAYA İLE MEDYA SPİKERLİK VE EDEBİYAT ÜZERİNE-2
 • 0
 • 1422
 • 24 Temmuz 2019 Çarşamba
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
 • +
 • -

Kırmızıtürk’ün temel amacı nedir? 

Medyaya dair kamera önü veya arkası herkesin tanınmasına yardımcı olabilmek.

Yılın en iyileri ödül törenini gerçekleştiriyorsunuz bize ödül törenlerinden bahseder misiniz ?

Ödül töreni olarak Altın Başarı KırmızıTürk ödülleri ile bu yıl 9.organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Kendi içinde de bir tarihi oluştu. Ankara’da Başkent Ödülleri İzmir’de Altın Başarı Ödülleri ile yola devam ediyoruz. Alanında en iyilerin ödüllendirilmesi fikriyle çıktığımız yolda Türkiye’nin en saygın ödülllerinden birisi haline geldi 50 Kategoride Spikerlikten , medyaya , sanattan , müziğe farklı alanlarda en iyiler ödüllendiriliyor. Ve buradan sizin vasıtanızla bir müjde vermek istiyorum. Ödül törenlerimizi Türkiye’nin farklı yerlerinde gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Trakya Ödülleri , Akdeniz Ödülleri , Ege Ödülleri ve Malatya’da da ödül törenimizi gerçekleştireceğiz. Tüm bu etkinliklerle ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.

Bugüne kadar kaç tane röportaj gerçekleştirdiniz ? Sizin için en özeli hangisi ?

Şu ana kadar binin üzerinde röportaj gerçekleştirdim. Her röportaj öncesiyle , gerçekleşme anıyla ve sonrasıyla birçok anı demek.. Her röportaj benim için çok kıymetli.

Spikerlik eğitimi projelerinizden bahseder misiniz ?

İlk olarak sayın Hakan Öztürk ile bir proje başlattık. KırmızıTürk üyelerinden başvuran isimler arasından üyemize ücretsiz spikerlik ve sunuculuk eğitimi imkanı sağladık. Ardından Kuş Dili Eğitim merkezi benzer bir proje ile bize destek oldu. KırmızıTürk üyelerine ücretsiz eğitim imkanı sağladık. Bu alandaki interaktif eğitim çalışmalarımız sürüyor yakın zamanda bununla ilgili çok özel ve özgün projelerimiz olacak.  Bu alandaki eğitimlerin tanınması ve öneminin anlaşılması anlamında projemiz çok önemli. Bu alanda eğitim almak isteyenlerin başvurularını bekliyoruz.

Medya alanında biri olarak medya ile aranız nasıl? Televizyon, internet, gazete, dergi gibi iletişim araçlarından ne şekilde faydalanıyorsunuz? Sosyal medya ile aranız nasıl?

Tüm medya mecralarını etkin bir şekilde takip ediyorum. Sosyal medya da işimizin bir parçası. Bu açıdan tüm sosyal medya platformlarında aktifiz. Hatta pek çok ünlü isme sosyal medya alanında danışmanlık ve yardımlarda bulunuyorum.

Sizce yeni medya ne yönde ilerleyecek geleneksel medya yok olur mu?

Bu bizimde üzerine kafa yorduğumuz çok önemli bir konu. KırmızıTürk bir yeni medya platformu. Bu anlamda yeni Medya bizim için çok değerli. Gazi Üniversitesinde ve İstanbul Gelişim Üniversitesinde geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğim panellerde de bu konuyu irdeledik ve hep şunun altını çizdim yeni medya hızlı , aktif ve önemli ama geleneksel medyanın saygınlık güven anlamında farklı bir yeri var. Bu anlamda her ikisini birleştiren hibrit tarz medyanın daha başarılı olacağına inanıyorum. Her ikisinin birleşimi niteliğine önem veren kuruluşlar gelecekte var olacak.

Boş zamanlarınız nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hayatımda hiç boş zamanım olmadı. Her bir saniye benim için çok değerli.

Hayatımın Kitabı/Filmi diyebileceğiniz bir kitap/film var mı?

Hayatımın kitabı Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu diyebilirim bir eğitimci olarak… Hayatımın filmi Hayat Güzeldir.

Başka yeni projeleriniz var mı?

Yakın süreçte Medya grubumuza bağlı yeni bir haber bilgi sitesi ortaya çıkacak. Bunun yanında KırmızıTürk web tv çalışmalarımız da devam ediyor. KırmızıTürk web tv içerikleri çok yakında takpiçilerimize ulaşacak. Ayrıca Medya ansiklopedisi olarak adlandırdığımız projemizde devam ediyor. Bu proje hem bir ders kitabı hem de bir insan kaynakları projesi olma niteliği taşıyor. Sektörün iki temel ihtiyacını gidermeye yönelik bu çalışmada da son aşamadayız.

Gelecek planlarınız nelerdir? Şu an bulunduğunuz konumdan memnun musunuz ve gelecekte kendinizi nerelerde görmek istersiniz?

Gelecek için sabırla çalışmaya devam ediyoruz. Aklımızda olanları bir bir gerçekleştirmek bizim en önemli özelliğimiz. Kurulduğumuz günden bu yana bazıları hayal olarak görülenler de dahil olmak üzere tüm hedeflerimizi gerçekleştirdik. Şimdi hedeflerimizi büyülttük ve yine sıra dışı çalışmalar yapacağız

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber