• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Çarsidaki Sikisikliga El Atilmali

AK Parti Malatya Milletvekili Adayi Nurettin Yasar, Malatya'da giderek büyüyen trafik ve insan sikisikliginin nedenini kentin tek merkezde toplanmasina baglayarak, " Malatya'yi üç merkeze dagitsak, kentin üç tane çarsisi olsa sehir bölünmez daha da güçlenir ve ferahlar" dedi

Çarsidaki Sikisikliga El Atilmali


7 Nisan'da açiklanan AK Parti Malatya Aday Listesinde sürpriz bir sekilde karsimiza çikan Av. Nurettin Yasar, seçim çalismalarini sürdürüyor. Bu çerçevede gazetemizi ziyaret ederek özel açiklamalarda bulunan Yasar, AK Parti'nin oylarinin düstügü ve aday listesine büyük tepki oldugu iddialarina da yanit verdi.  "Aday listesi bana göre Malatya'nin gördügü en iyi aday listesidir" diyen Yasar, listenin birçok çesitliligi içinde barindirdigini söyleyerek su ifadelere yer verdi

 MALATYA'NIN GÖRDÜGÜ EN IYI ADAY LISTESI

 "AK Parti'nin bu güne kadar göstermis oldugu çabalarin amaci Türkiye'yi kendi ayaklari üstünde duran bir ülke haline getirmek, bizim Malatya'daki hikayemiz de bu. Aday listesi bana göre Malatya'nin gördügü en iyi aday listesidir, birçok çesitliligi de içinde barindiran bir listedir, her birimiz baska alanlarda çalisiyoruz. Belirleyici akil bunu bu sekilde dizayn etmis. Malatya'da dogal olarak bize bir görev bölümü yapmis. Bu farklilik parçalanmaya degil, bütünü kusatmaya neden oluyor, her birimiz ayri özelliklerle o daireyi tamamliyoruz, bu iyi bir ekip. Halkin hosnutluguna gelince ben dolasiyorum vatandas AK Parti'den baska alternatif görmüyor. AK Parti'ye karsi çikan bile yine umut olarak AK Parti'yi görüyor. Vatandasin baska bir beklentisi yok, bir umudu yok, vatandasa alternatif olacak samimiyette kimse yok. AK Parti bu samimiyetin bu inancin hareketi. AK Parti'yi vatandas da zaten bir parti gibi görmüyor, elbette talepleri oluyor, bazen kiziyor, bazen dariliyor ama sonuçta baska çikisin olmadigini da biliyor. Ben bir birey olarak kendi annemi, babami çocuklarimi düsünen bir insan olarak AK Parti'den baska gelecegimi güvenle teslim edecegim bir hareket göremiyorum."

 SEHIR ÜÇ MERKEZE DAGITILMALI

 Kentin sorunlarina da deginen Yasar, Malatya'nin çarsi adi altinda tek bir merkezde toplanmasinin birçok sorunu da beraberinde getirdigine dikkati çekerek,  "Merkez nüfusu 500-600 bin araligindaki bir sehir tek çarsi merkezde olmaz, bu kente zarar verir.  Tipki 70 -80 milyon büyüklügünde bir ülkenin bütün gücünün imkanlarinin yeteneklerinin belli bir merkeze toplanmasindan duyacagi zarar gibi. Biz burada Malatya'yi üç merkezde yapsak, üç tane çarsisi olsa Malatya bölünmez, daha da güçlenir. Malatya'nin ranti çarsida toplanmaz, arsa degeri sadece çarsida yükselmez. Malatya'nin trafik sorunu çözülür, Malatya'nin insaninin her ihtiyaci için çarsiya gelmesini zorunlu kilan o telas ortadan kalkar. Böylelikle Sikisiklik nedeniyle olusan insan kalabaligi, uzun araç kuyruklari sorunu da son bulur. Belki farkinda degiliz ama bunlar çok önemli seyler. Merkezi dagittiginiz zaman Parçalanmazsiniz. Daha da bütünlesirsiniz. Merkez dagildigi zaman onun doguracagi enerji bir sinerjiye dönüsüyor. O birliktelik Malatya'yi daha güçlü kiliyor. Kisinin zamani, enerjisi, imkani oluyor. O yorgunluk arginlik ortadan kalkinca ve kisi kendi bulundugu yerde rahatlayinca o zaman gücü de artiyor.  Iç baris saglaniyor, özgüveni artiyor, insan kendisiyle barisik oluyor" ifadelerini kullandi.

 SADECE MALATYA IÇIN DEGIL TÜRKIYE IÇIN DE GEÇERLI

  Tek merkezde toplanmanin sadece Malatya için degil Türkiye için de sorunlara yol açtigini söyleyen Yasar, "Türkiye'deki güç merkezlerini çogaltsak Ankara'dan alsak Türkiye'de birkaç merkez olustursak hatta Türkiye'nin ulasimini lojistik master plani çerçevesinde merkezler olusturarak Türkiye'nin nakliyesi, insan ve esya gibi ulasim merkezlerini buralardan götürsek herkesin kendi basina olusturdugu lojistik stratejilerini imkanlarini toplasak Hem insan kaynagi hem masraf olarak, bu güne kadar harcadiklarimizin yarisina bu isi bitiririz." Seklinde konustu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber