• DOLAR
  5,7570
  %0,33
 • EURO
  6,3522
  %0,51
 • ALTIN
  272,74
  %0,97
 • BIST
  103.781
  %-1,00

Çakır’dan Yerelde İttifak Değerlendirmesi

Yerel seçimde ittifak konusunu değerlendiren Milletvekili Çakır, CHP ve HDP’nin geçmişte birçok alanda ittifak yaptığına vurgu yaparak, “HDP’nin meclise taşınması noktasında CHP çok farklı politikalar uyguladı, bunları açıklamıyor olsa da seçmeninin bir kısmının oyunu yönlendirerek, bunları el altında bir çalışma ile HDP’ye verdiler” dedi

Çakır’dan Yerelde İttifak Değerlendirmesi

“Genel Seçimlerde MHP ile bir ittifak yapılmıştı, Yerel Seçimde ise her parti kendi adayları ile bir çalışma yapma kararı verilmişti” İttifakın Ak Parti açısında faydalı olup olmadığı sorusuna yanıt veren Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Ahmet Çakır şunları dile getirdi, “MHP ile ittifakımızda Türkiye’nin 15 Temmuz’da girmiş olduğu o süreç sonrası hem PKK ile mücadelede, hem Suriye’de yapılan operasyonlarda ve çok hassas bir süreçte Cumhur İttifakı siyasi anlamda Türkiye’ye güven, huzur ve istikrar noktasında katkısı olmuştur. Bu bir gerçek ama Yerel seçimlerle ilgili hem MHP’nin hem Ak Parti çalışmaları vardı. İttifak yapılabilir mi, mevcut yasalar konusunda ne yapılabilir gibi Cumhurbaşkanımızın ve Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını gördük. Her iki partinin de yerel ittifakın çok uygun olmadığı her iki parti tarafından da açıklanmıştı. Fakat hem Cumhurbaşkanımızın hem Devlet Bahçeli’nin açıklamaları Cumhur İttifak’ın devam edeceği yönünde. Yerelde bu devam ettirilmese bile Cumhur İttifakı konusunda her iki partinin de devam etmesi gerektiği konusunda beyanları var. Ama yerelde henüz anlaşma veya ortaya konuşmuş bir tablo yok.”

“CHP, HDP İLE İTTİFAKINI YERELDE DE SÜRDÜRECEK”

Ak Parti ve MHP dışında diğer partilerin birçok il ve ilçelerde ittifak yapacağı iddiası var, buna yönelik Ak Parti’nin nasıl bir yol izleyeceği sorusuna cevap veren Çakır, “CHP ve HDP’nin geçmişten beri birçok alanda illerde bir ittifakı var, bunu yapıyorlardı. Hiç fark etmiyor, yerel seçimlerde de aynıydı. HDP’nin meclise taşınması noktasında CHP çok farklı politikalar uyguladı, bunları açıklamıyor olsa da seçmeninin bir kısmının oyunu yönlendirerek, bunları el altında bir çalışma ile HDP’ye verdiler. İyi Parti ile de birçok noktada işbirliğine gidebileceği, ittifak edebileceği yönünde açıklamaları var. Burada en doğru kararı vatandaşımız verecek. Sandıkta en büyük ittifak vatandaşın vereceği oydur, neticede Ak Parti ve MHP’de ayrı ayrı adayların olacağı açıklandı. Bu süreçte diğer partiler açıklamasa dahi bir ittifak yaptıklarını geçtiğimiz seçimlerin tamamında gördük. Bu süreçte onları açıklamasalar da bu ittifaklarını sürdürecekler. Biz Ak Parti olarak yerel seçimlerde almış olduğu oyları koruyacağımıza ve birçok bölgede oylarımızın üstünde oy alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

M. ALİ GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİR DE BUNLARA BAKIN

EN ÇOK OKUNANLAR
RESMİ İLANLAR
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Malatya Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2018 malatya haber